návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: profimedia.cz / Cartier
Lifestyle

Ukaž, jaké hodinky nosíš, já ti řeknu, kdo jsi...

Vydáno: 27.01.2021
Co se titulku týče, původně byla řeč o knihách, nelze ovšem zpochybnit, že rovněž volba hodinek má značnou vypovídající hodnotu ohledně míry vkusu jejich majitele. Dvojnásob to platí v případech osob z kategorie finančně nikterak nestrádajících.

Do této skupiny patří nepochybně i první dámy USA vystupující po boku nejmocnějších mužů světa. Pravda, jejich oficiální role je spíš ceremoniální a charitativní, zároveň však nelze zpochybnit jejich schopnost ovlivňovat rozhodnutí svých manželů. Vždyť, jak řekl německý filozof Immanuel Kant: Muže je snadné prohlédnout, žena své tajemství nevyzradí…

Jill Biden 1951

Současná první dáma preferuje, jako ostatně několik jejích předchůdkyň, značku Cartier, kterou v roce 1847 založil v Paříži Louis-François Cartier, přičemž sází na dva modely. Na většině fotografii zdobí její levé zápěstí Panthére de Cartier ve žlutém zlatě. Jedná se o řadu z 80. let minulého století, hodinky plní zároveň roli šperku. Model je považován za ikonu ženskosti a důkaz vytříbeného vkusu. Přitom díky ciferníku ve tvaru čtverce lze hodinky kombinovat prakticky s jakýmkoli druhem oděvu.

Druhými oblíbenými hodinkami Jill Biden jsou Cartier Tank. Jedná se o model navržený v roce 1917 Louisem Cartierem, kterého inspirovaly válečné stroje. Model Tank přežil přes 100 let a je k dostání ve více než 30 variantách.

Mimochodem, aktuální prezident USA Joe Biden zvolil na svou inauguraci hodinky Rolex Datejust v hodnotě asi 7000 dolarů.

Jill Biden & Panthére de Cartier
Autor: @drbiden / Cartier Jill Biden & Panthére de Cartier

Melania Trump 1970

První dáma se narodila ve Slovinsku. Bývalá modelka preferuje luxusní švýcarské značky, největší přízni se těší, stejně jako u chotě Donalda, brand Vacheron Constantin. Manufaktura téhož jména byla založena v roce 1755 a jako jediná dosud nepřestala vyrábět hodinky vlastní značky. Oblíbeným modelem paní Melanie je Vacheron Constantin Métiers d’Art Kalla Duchesse, který je celý posetý diamanty, čemuž odpovídá i cena kolem 310 000 dolarů.

Při méně oficiálních příležitostech používá Melania Trump ikonické hodinky Jaeger-LeCoultre s ocelovým náramkem.

Melania Trump & Vacheron Constantin Métiers d’Art Kalla Duchesse
Autor: Vacheron Constantin Melania Trump & Vacheron Constantin Métiers d’Art Kalla Duchesse

Michelle Obama 1964

Stejně jako Jill Biden má paní Michelle v oblibě Cartier Tank Française s ocelovým náramkem. Podle znalců se jedná o vkusnou a logickou volbu, neboť hodinky patří do kategorie nezničitelných, které bez sebemenších vad na kráse přežijí například práci majitelky v zeleninových záhonech, kterou první exdáma prezentovala svou touhu po zdravých obědech ve školních jídelnách. Vedle džínů a triček pak hodinky neztratí nic na svém kouzlu ani v kombinaci s dress code z kategorie slavnostní.

Michelle Obama & Cartier Tank Française
Autor: WH / Cartier Michelle Obama & Cartier Tank Française

Hillary Clinton 1947

Bývalá první dáma, ministryně zahraničí ve vládě prezidenta Baracka Obamy a neúspěšná prezidentská kandidátka, patřila před vstupem do politiky mezi vysoce respektované právníky. Její preference značky Rolex se tak jeví jako logická. Nejvíc oblíbeným je model Rolex Lady-Datejust v kombinaci ocel a žluté zlato. Hodinky jsou mimo jiné vodotěsné do hloubky 100 metrů, rezerva chodu kolem 55 hodin. Při méně formálních příležitostech používá Hillary Clinton bílé keramické hodinky Chanel J12.

Hillary Clinton & Rolex Lady-Datejust
Autor: Rolex Hillary Clinton & Rolex Lady-Datejust

Jacqueline Kennedy-Onassis 1929–1994

Pří vší úctě ke všem prvním dámám nesmí ve výběru chybět ani manželka prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho (1917–1963), víceméně popraveného v Dallasu za dosud stále nevyjasněných okolností. Paní Jacqueline totiž určovala módní trendy celé generace žen, výběr hodinek Cartier Tank proto nepřekvapí. Na rozdíl od Michelle Obama, která vsadila na ocelové provedení, preferovala paní Jacqueline zlatý model s černým koženým řemínkem. V roce 2017 se staly hodinky bývalé první dámy součástí aukce pořádané Christie’s v New Yorku. Přestože majitel není stále oficiálně znám, podle důvěryhodných zdrojů si ikonické hodinky pořídila za 379 500 dolarů profesionální celebrita Kim Kardashian.

Jacqueline Kennedy-Onassis & Cartier Tank
Autor: profimedia.cz / Cartier Jacqueline Kennedy-Onassis & Cartier Tank
Související témata: hodinky , móda , styl , první dáma , USA