Jakub Vadlejch: „Zlato bere vše“
V březnu 2012 psal web České zemědělské univerzity o tom, že olympijský Londýn navštíví zemědělec, jenž si místo vidlí vezme oštěp. Zemědělec Jakub Vadlejch vyhrál od své premiérové olympiády jako jediný třikrát Diamantovou ligu, přivezl a vozí medaile z mistrovství světa a Evropy, před třemi lety skončil na „posunuté“ olympiádě v Tokiu druhý. Prozatímní vrchol bez deseti centimetrů dvoumetrového ranaře přišel 12. června, kdy posledním pokusem získal zlatou medaili na šampionátu starého kontinentu v Římě. Před odletem do věčného města jsme si domluvili rozhovor a šampion nezapomněl. Velkou sílu ducha prokázal ještě před začátkem interview, když dokázal v Praze 6 zaparkovat.