Bryan Johnson, muž, který si místo stárnutí zvolil technologicky řízenou věčnost, utrácí miliony dolarů ročně, aby přelstil smrt. A právě on sám nyní prohlásil, jak nejspíš zemře. Ironie? Zcela záměrná.

Bryan Johnson, muž, který si místo stárnutí zvolil technologicky řízenou věčnost, utrácí miliony dolarů ročně, aby přelstil smrt. A právě on sám nyní prohlásil, jak nejspíš zemře. Ironie? Zcela záměrná.
Kdyby Bryan Johnson nebyl skutečný, musel by ho vymyslet nějaký scenárista sci-fi nebo cynický satirik. Tento 47letý technologický vizionář a self-made multimilionář už nějaký ten pátek fascinuje svět svým experimentálním projektem Blueprint, v rámci kterého se rozhodl obejít biologické hodiny a hacknout smrt. A jak jinak než pomocí tvrdé disciplíny, nekonečných testů, hrstí doplňků a nezanedbatelné dávky posedlosti.
Za svou nekonečnou snahu o věčnost utrácí rovných dva miliony dolarů ročně. To zahrnuje přísnou veganskou dietu, ranní rutiny přesně načasované podle východu slunce, aplikaci léků, které se běžně používají k léčbě rakoviny, a jako třešničku na dortu transfúze krve od vlastního syna.
Johnson je veřejně známý tím, že sdílí každý detail své tělesné a duševní metamorfózy. Nedávno začal například zveřejňovat data týkající se erekce, a to nejen své, ale i svého potomka.
Jeho fanoušky ale před nedávnem více než překvapilo, že zanechal technologický milionář na platformě X strohý, ale výmluvný vzkaz. „Garantuju vám, že umřu tím nejvíc ironickým způsobem. Doufám, že si to všichni užijete.“
V komentářích se okamžitě rozjela lavina absurdních scénářů jeho možného konce. Někdo zmínil smrt při dušení brokolicí, jiný navrhl variantu, že Bryan dosáhne nesmrtelnosti, ale skončí uvězněný v havarované ponorce na dně oceánu – s nekonečným životem a nulovou možností úniku.
Přestože se Bryan prezentuje jako muž, který má srdce sedmatřicetiletého a plíce osmnáctiletého, ani jeho cesta není bez chyb a bolestí. V nedávném videu na svém YouTube kanálu se přiznal k jednomu ne zrovna malému omylu.
Po dobu pěti let užíval látku jménem rapamycin, která se mimo jiné zkoumá pro své údajné nestárnoucí účinky. Výsledek? Žádné zpomalení stárnutí. Zato afty v ústech, nehojící se rány, zhoršené výsledky krevních testů a zvýšený klidový srdeční tep, což je podle Johnsona naprosto zásadní ukazatel kvality spánku – a tedy i regenerace organismu.
Cesta k nesmrtelnosti je evidentně klikatá, plná slepých uliček a v Johnsonově případě i absurdně drahá. A možná právě proto je tak těžké odvrátit zrak. Jeho posedlost kontrolou vlastního těla i času balancuje někde mezi obdivem a diagnózou. A kdo ví – třeba opravdu nezemře na infarkt nebo rakovinu, ale na nějakou podivně poetickou absurditu, třeba při meditaci nad svými biomarkery omylem vdechne pecku z avokáda.
Ozdobou květnového čísla magazínu Playboy je žhavá Salome: