21. května 2018 13:18
Jan Kratochvíl

Andrea Ježková: Co je psáno, to je dáno

Aktuální číslo magazínu Playboy přináší mimo jiné interview s olympijským vítězem a mistrem světa Romanem Šebrlem. Toho se zhostila reportérka TV Prima Andrea Ježková.

Vždycky jsem měl hrůzu z toho, když jsem měl dělat rozhovor s kamarádem, případně s kolegou. Což byl tvůj případ rozhovoru s Romanem Šebrlem… Jestli jsem neměla strach? Ne. Romana potkávám na chodbách TV Prima pokaždé, když má službu. Tam si toho moc neřekneme, nikdy jsem ho ale neviděla naštvaného, vždycky soustředěného a zamyšleného. Je to prostě perfekcionista. Docela jsem se těšila na to, až se ho zeptám na věci mimo sport. Bylo mi totiž řečeno, že v době sportování, kdy dobýval výšiny, považoval komunikaci s novináři za nutné zlo. Ještě mě bavily jeho modré oči, říkala jsem si, že paní choť, ta se má.

Takže pohoda? Přesně tak, dokonce se zasmál.

Není zrovna obvyklé, aby dáma zpovídala chlapa pro Playboy. Odpovídala tomu i příprava? Samozřejmě a jednalo se o velmi pečlivou přípravu. Mistra světa a olympijského vítěze člověk nezpovídá každý den. Zatímco atletiku jsem zvládla bez problémů, u golfu, který Roman vášnivě provozuje, se chybička vloudila. I když mi řada lidí, včetně vášnivého golfisty Kapce z redakce Playboye, říká, že jednou vylezu na green, a pak už z něj neslezu, nějak mě ten sport nebere. Jednou jsem to zkusila, a nic. Proto pořád říkám, že nemám čas. Takže jsem od Romana dostala lekci golfu a po rozhovoru jsem odcházela obohacena.

Je možné Romana zatlačit během rozhovoru do defenzivy? Nejsem přirozený agresor, snažila jsem se na to jít spíš žensky, ale Romana člověk nenachytá. Mě zase na druhou stranu baví nenechat se odbýt, takže jsem to zkoušela znova. Čtenáři si užijí. Ostatně, kolik rozhovorů s olympijskými vítězi bylo na stránkách Playboye?

Okamžitě mě napadají Martina Sáblíková, Ester Ledecká, předtím Dominik Hašek, Jiří Šlégr… Začínala jsi jako píšící novinářka, pak tě pohltila televize. Teď návrat k žurnalistickým kořenům a zrovna rozhovor pro Playboy. Nějaké kratší věci jsem psala i v dobách svého televizního působení, ale střihnout si rozhovor do Playboye pro mě představovalo velkou výzvu. Píšou tam většinou chlapi, řekla jsem si, že do toho zkusím dostat ženský pohled. Myslím, že to dopadlo dobře, ale nechám to na čtenářích.

Co něco dalšího do budoucna? Jsem docela hodně vytížená, ale pokud přijde Playboy s něčím zajímavým, proč ne. Co je psáno, to je dáno.

(Rozhovor Andrey Ježkové s Romanem Šebrlem si přečtěte v červnovém čísle magazínu Playboy)

Sdílejte článek
Štítky Roman Šebrle rozhovor Ester Ledecká Dominik Hašek Playboy Martina Sáblíková olympijský vítěz Jiří Šlégr TV Prima