Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Nejlepší vozy roku 2019
Autor: BMW Nejlepší vozy roku 2019
Auto-Moto

Nejlepší vozy roku 2019

Vydáno: 07.03.2019
Společnost Consumer Reports zveřejnila na konci února výsledky ankety o nejlepších deset automobilů letošního roku. Zpráva vychází z dat získaných v průběhu testování vozů koupených od různých prodejců. Každé z testovaných aut urazilo vzdálenost kolem 10 000 kilometrů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Největší důraz se kladl na bezpečnostní prvky, zejména pak na systém nouzového brzdění. Jak v této souvislosti prohlásila Marta Tellado, prezidentka a generální ředitelka Consumer Reports, bezpečnost by měla být vždy standardem, a ne luxusem pouze pro ty, kteří si to mohou dovolit.

Kompaktní luxus: Audi A4

Consumer Reports ocenil především kombinaci sportovní a zároveň pohodlné jízdy, podvozek dokonale vyřešil i méně kvalitní povrch silnice. Chyby nebyly nalezeny ani u přeplňovaného čtyřválce a automatické převodovky. Cena testovaného modelu: 48 890 dolarů.

Audi A4
Autor: Audi Audi A4

Luxusní SUV: BMW X5

Testovaný vůz za 68 730 dolarů se dočkal jen superlativů, testující řidič hovořil dokonce o nejlepším SUV, v jakém kdy jel. Komfortní svezení, maximální možná bezpečnost, spousta zábavy. To vše v dokonalé rovnováze.

BMW X5
Autor: BMW BMW X5

Pickup: Ford F150

Přestože se musel vítěz popasovat s konkurencí v podobě Chevroletu Silverado 1500, GMC Sierra 1500 a Ramu 1500, nebylo v jedné, zejména v USA nejsledovanější kategorii co řešit. Motor (2,7 litru turbo V6) umí zrychlit, nemá problém s nákladem a vykazuje rozumnou spotřebu. Testovaný model vyšel na 52 535 dolarů.

Ford F150
Autor: FORD Ford F150

Subkompaktní SUV: Hyundai Kona

Podle výsledků testu se jedná o elegantní, zábavné vozítko, kterému, pochopitelně v měřítku třídy, prakticky vůbec nic nechybí. Majitelé ocení, že i přes nevelké rozměry nabízí slušný komfort, zavazadlový prostor lze rozšířit složením zadních sedadel. To vše za 25 025 dolarů.

Hyundai Kona
Autor: Hyundai Hyundai Kona

Středně velké SUV: Subaru Ascent

Test prokázal příjemné svezení, funkční interiér. Naftový čtyřválec boxer posilněný o turbodmychadlo twin-scroll se bez problémů vypořádá s veškerými nástrahami různých povrchů. Nutno však říci, že největší subaru, které pojme až osm lidí, je určeno pouze pro americký trh. Cena 43 867 dolarů.

Subaru Ascent
Autor: Subaru Subaru Ascent

Kompaktní SUV: Subaru Forester

Hodnocení Consumer Reports hovoří o poctivém pracantovi, který nejspíš neoslní, ale zároveň nikdy nezklame. Snad nejlépe vůz charakterizuje recenze, ve které se píše o univerzálním vojákovi. Pravda, dvoulitrový benzin, tradičně boxer o síle 150 koní, nenabídne nic zběsilého ani moc rychlého, ale to forester za 29 341 dolarů nikdy nebyl, není a nejspíš ani nebude.

Subaru Forester
Autor: Subaru Subaru Forester

Sedan: Toyota Avalon Hybrid

Luxusní sedan porazil v přímém souboji konkurenci v podobě Acura TLX a Lexus ES. Podle hodnotitelů nemá avalon páté generace prakticky žádné slabiny. Vůz s atraktivním designem je však určen pouze pro trh USA. Cena: 38 643 dolarů.

Toyota Avalon Hybrid
Autor: Toyota Toyota Avalon Hybrid

Střední třída: Toyota Camry Hybrid

V tomto případě se naštěstí japonská automobilka rozhodla po čtrnácti letech s návratem na starý kontinent. Test ocenil především 2,5litrový benzinový agregát, který dá spolu s hybridním motorem čtvrté generace solidních 218 koní. K tomu bezstupňová převodovka e-CVT. A spotřeba kolem 5,5 litru na 100 km/h je pádným argumentem pro koupi. Testovaný model stojí 28 949 dolarů.

Toyota Camry Hybrid
Autor: Toyota Toyota Camry Hybrid

Plug-in Hybrid: Toyota Prius

V testu prius zabodoval na základě hesla Let’s go more places, in more conditions, který díky poněkud atypickému pohonu 4 x 4 a nikl-metalhybridové baterii umístěné pod zadními sedadly snese klimatické podmínky bližší Skandinávii než Kanárským ostrovům. Cena 27 323 dolarů.

Toyota Prius
Autor: Toyota Toyota Prius

Subkompakt: Toyta Yaris iA

Podle výsledků testu poskytuje yaris „impozantní kvalitu a radostný zážitek z jízdy za velmi přijatelnou cenu 17 570 dolarů“. Pochvaly se dostalo rovněž výbavě XLE, včetně automatického ovládání klimatizace.

Toyta Yaris
Autor: Toyota Toyta Yaris
Související témata: auto , hitparáda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama