2. srpna 2018 17:47

Serena Williams nemá na šok čas

Všechno v životě je jednou poprvé. A tak před několika dny poznala nejúspěšnější tenistka historie Serena Williams (37), jaké je to uhrát během zápasu jediný game. S Britkou Johannou Konta prohrála 1:6, 0:6. Stalo se tak na turnaji v San José a chápu vyjádření senzačně poražené tenistky, že opravdu nemá čas na to být šokovaná.

Kolem vítězky rekordního počtu třiadvaceti turnajů kategorie Grand Slam se toho totiž událo v posledních letech docela hodně. Všechno to začalo na jaře 2015 u bazénu římského hotelu Cavalieri. Zatímco se Serena bavila s přáteli u snídaně, snažil se k jejich stolu probojovat úspěšný internetový podnikatel Alexis Ohanian (35). Jak vyšlo později najevo, ačkoli se jednalo o lásku na první pohled, neviděl do té doby jediný zápas nejlepší tenistky historie.

V hlubokém utajení

V rozhovoru pro Vanity Fair Serena Williams prozradila, že v jejím případě to o lásce na první pohled rozhodně nebylo. Její přátelé se snažili Alexise od jeho záměru odradit, nakonec se však během gradující intenzivní konverzace rozhodla tenistka pozvat neodbytného muže ke stolu.

Na rozdíl od řady jiných hvězdných párů dokázali Alexis se Serenou svůj vztah dlouho tajit. Podnikatel se sice zašel v Itálii podívat na svou novou lásku a vzápětí na instagramu sdělil, že se stal tenisovým fanouškem, zpráva však nikoho neohromila. Mnohem víc média zaujala gratulace, které se Sereně dostalo o jejího ex, rappera Drakea, po vítězství ve finále Wimbledonu 2015, ve kterém si Američanka poradila s Garbiñe Muguruza 6:4, 6:4.

V té době už mileneckému páru se rovněž podařilo uniknout zájmu veřejnosti na French Open 2015, kde Serena ve finále porazila po boji 6:3, 6:7 a 6:2 Lucii Šafářovou. Později Alexis přiznal, že Serenino pozvání do Paříže rád přijal, nic moc od něj ale neočekával. A kdyby to snad nedopadlo, měl naštěstí ve městě nad Seinou dost přátel. Na ty se však nedostalo. Následoval společný návrat do Říma, na místo prvního setkání, růže a básnička o ženě, která z něj učinila nejšťastnějšího člověka na světě.

A tak, ač se to zdá být k nevíře, jediné společné foto uniklo na veřejnost až těsně před zásnubami v prosinci 2016. Ještě předtím stihla Serena vyhrát Wimbledon, když ve finále zdolala Angelique Kerber 7:5 a 6:3. Ziskem 22 vítězství v turnajích Grand Slam tak vyrovnala rekord Steffi Graf.

Největší matka všech dob

V lednu 2017 odletěla Serena Williams na Australian Open. Vzhledem k nevolnostem si udělala těhotenský test. Jak prozradila v rozhovoru pro Vanity Fair, vzápětí po zjištění výsledku ji napadlo, že Wimbledon si asi letos nezahraje. Test přesto zopakovala ještě pětkrát. Když pak dorazil Alexis do Melbourne, dostal originální dárek –taštičku obsahující šest nezvratných důkazů toho, že se jeho láska nachází v jiném stavu. Svou třiadvacátou trofej (ve finále porazila svou sestru Venus 6:4, 6:4) tak Serena vybojovala skoro v osmém měsíci těhotenství.

Po komplikovaném porodu 1. září 2017 přivedla ve floridském Palm Beach nejúspěšnější tenistka historie na svět dcerku Alexis Olympii. V listopadu došlo na svatbu v New Yorku. Nevěsta vsadila na šaty od Alexandra McQueena, ženich zvolil oblek Armani a mimo jiné pravil, že je vděčný a zamilovaný.

Svou oddanost manželce vyjádřil letos v únoru u příležitosti jejího návratu na kurty čtyřmi billboardy. Na každém z nich je zachycena Serena s dcerkou, k tomu text o „největší matce všech dob“.

Vzhledem k výše uvedenému je snadno pochopitelné, proč Serena na své poměry nevídaný debakl v San José nejspíš až tak moc neřeší. Abych pravdu přiznal, vůbec se jí nedivím.