Na titulní straně říjnového vydání září Sandra, vámi zvolená vítězka castingu Hledáme Playmate 2024. O své cestě za úspěchem vypráví exkluzivně pro Playboy Daniel Vávra, autor herních klasik a bestsellerů. Playboy také zjistil, co inspiruje olympijského kanoistu Martina Fuksu, čím se stal tak kontroverzní Elon Musk i proč máme strach z umělé inteligence. A to není zdaleka vše. Najdete tu luxusní automobily, tipy na zdravý životní styl, něco k zamyšlení a samozřejmě krásné ženy...
Někteří si mohli trofejí v podobě malého gramofonu ozdobit už svůj dětský pokoj.
Zdroj: Profimedia.cz
Někteří si mohli trofejí v podobě malého gramofonu ozdobit už svůj dětský pokoj.
Zdroj:
Profimedia.cz
I ve světě populární hudby platí, že co se v mládí naučíš, později jako když najdeš. Zatímco někdo čeká na nejprestižnější hudební cenu v podobě americké Grammy celý život a stejně se nedočká, spadají do této kategorie například Katy Perry, Jimi Hendrix, Snoop Dogg či Nicki Minaj, někteří jedinci si naopak mohli trofejí v podobě malého gramofonu ozdobit už svůj dětský pokoj.
Leah Peasall | 8 let | 2002
Nejmladší členka rodinné vokální skupiny The Peasall Sisters, kromě Leah jsou držitelkami Grammy rovněž starší sestry Hannah (11) a Sarah (14). Dívenky proslavil pěvecký výkon v povedené komedii Bratříčku, kde jsi? bratří Coenů (2000), ve které si hlavní roli uprchlého trestance, který spolu se dvěma zločinci utíká z vězení ve snaze najít poklad, zahrál George Clooney. Zatímco herec bral Zlatý glóbus, soundtrack byl oceněn Grammy.
Leah Peasall (vpravo)
Zdroj: Mercury
Leah Peasall (vpravo)
Zdroj:
Mercury
Blue Ivy Carter | 9 let | 2021
Má šanci překonat matku Beyoncé, která má na svém kontě rekordních 32 vítězství, i otce, rapera Jay-Z, jehož sbírka gramofonů se skládá ze 24 kousků. Prvorozená dcera slavných rodičů přišla na svět 7. ledna 2012, pouhé dva dny po narození její hlásek „účinkoval“ ve skladbě slavného tatínka Glory. Bylo nutno přepsat Guinnessovu knihy rekordů, neboť holčička z kočárku se stala nejmladší osobou historie, jejíž „vokál“ se objevil ve skladbě bodující v žebříčku Billboard. Magazín Time tehdy psal o „nejslavnějším dítěti na světě“, kterému můžou konkurovat snad jen princ George a North West. Blue Ivy Carter je majitelkou bezpočtu patentů, včetně knih, kosmetiky a videoher. Na svou první Grammy dosáhla v devíti letech, kdy účinkovala v oceněném klipu Beyoncé Brown Skin Girl. Ještě předtím se v roce 2015 objevila ve videu kapely Coldplay Up&Up z alba A Head Full of Dreams.
Blue Ivy Carter
Zdroj: Parkwood Entertainment
Blue Ivy Carter
Zdroj:
Parkwood Entertainment
LeAnn Rimes | 14 let | 1997
Americká zpěvačka, skladatelka a herečka koncertovala od dětství, ve třinácti letech pak podepsala smlouvu s vydavatelstvím Curb Record v Mekce country Nashvillu. V roce 1996 vydala album Blue, kterého se prodalo celosvětově přes 8 milionů kusů. LeAnn získala za skladbu Blue ceny Grammy pro nejlepšího nového umělce a nejlepší ženský country vokální výkon.
LeAnn Rimes
Zdroj: Curb Records
LeAnn Rimes
Zdroj:
Curb Records
Luis Miguel | 14 let | 1984
Rodák z Portorika má přezdívku El Solo de Mexiko, tu chlapci vymyslela matka. Kariéru začal univerzální zpěvák přeskakující mezi žánry (pop, jazz, mariachi) v roce 1981 a má na kontě přes 60 milionů prodaných alb, což z něj činí jednoho z komerčně nejúspěšnějších latinskoamerických interpretů. Za tři roky se spojil se skotskou zpěvačkou Sheanou Easton, duet Me Gustas Tal Como Eres získal cenu Grammy.
Luis Miguel
Zdroj: WMG
Luis Miguel
Zdroj:
WMG
Stephen Marley | 17 let | 1989
Jablko nepadlo daleko od stromu, jedná se totiž o syna legendárního krále reggae, přičemž první nominace se dočkal už v deseti letech jako člen kapely Ziggy Marley & The Melody Makers, které šéfoval jeho starší bratr. Po dalších nominacích v letech 1985, 1988 získal konečně Grammy v roce pádu Berlínské zdi. Conscious Party ovládlo kategorii pro nejlepší reggae album. Od té doby byl oceněn osmkrát.
Stephen Marley
Zdroj: Virgin Records
Stephen Marley
Zdroj:
Virgin Records
Lorde | 17 let | 2014
V roce 2013 vládl její singl Royals po dobu devíti týdnů hitparádě Billboard Hot 100, což se mladé zpěvačce podařilo jako první občance Nového Zélandu. Za stejnou skladbu získala v roce 2014 Grammy v kategorii nejlepší skladba roku a nejlepší sólový popový výkon. Nominace se dočkalo rovněž její první album Pure Heroine, kterého se prodalo 1,3 milionu nosičů a ovládlo hitparády na Novém Zélandu, v Austrálii a USA.
Lorde
Zdroj: Profimedia.cz
Lorde
Zdroj:
Profimedia.cz
Daya | 18 let | 2017
V roce 2016 se stala zpěvačka s indickými kořeny objektem zájmu dvojice The Chainsmokers, kterou tvoří američtí diskžokejové Alex Pall a Andrew Taggart. Jejich skladba Don´t Let Me Down, jejíž interpretaci mladé dívce svěřili, pronikla do žebříčku hitparád v Austrálii, Rakousku, Kanadě, Německu, Novém Zélandu a Anglii. Kromě toho získala Grammy v kategorii nejlepší taneční nahrávka. V roce 2021 získala diamantové ocenění za prodej 10 milionů kusů v USA.
Daya
Zdroj: Profimedia.cz
Daya
Zdroj:
Profimedia.cz
Billie Eilish | 18 let | 2020
Bezprostředně poté, co Billie získala před třemi lety Grammy za skladbu Bad Guy – za píseň a nahrávku roku, přidala k tomu ceny za objev roku, nejlepší popové vokální album a album roku, přišla ve své děkovné řeči s tím, že pořád dělá nějaké fóry a nic nebere vážně, ale je všem vděčná a moc děkuje… Vzhledem k věku se nejspíš nejednalo o poslední děkovnou řeč.
Billie Eilish
Zdroj: Profimedia.cz
Billie Eilish
Zdroj:
Profimedia.cz
(Text o tom, jak Billie Eilish reprezentuje ztracenou „generaci Z“, je součástí dubnového vydání Playboye)