12. listopadu 2019 22:12

Zimní dovolená tluče na vrata...

Nejchladnější roční období se hlásí o slovo, a protože ani zdaleka ne všichni si libují v horských střediscích, je potřeba začít řešit zimní dovolenou. Playboy.cz je v tomto ohledu rád nápomocen.

Barcelona | Španělsko

Město, při vyslovení jehož jména se musí každému fanouškovi Slavie Praha rozbušit srdce. Z pohledu Středoevropana velmi příhodné, průměrná teplota v prosinci je kolem 14 stupňů Celsia. Přestože katalánská metropole v posledních letech poněkud bouří, poklidná konzumace tapasu, sangrie, jamónu a cavy zaručena. K tomu úchvatná Gaudího Sagrada Família a Fundacio Joana Miróa. A pochopitelně přes kilometr dlouhá hlavní turistická třída La Rambla se svými obchody, trhem a bezpočtem restaurací a kaváren.

Bora Bora | Francouzská Polynésie

Pravda, existují cenově přístupnější destinace, v tichomořském ráji ležícím zhruba 250 km od Tahiti se však každému dostane za nemalý peníz hodně muziky. Ostatně, inspiraci zde našli umělci, spisovatelé či filozofové jako Alain Gerbault, Herman Melville či Paul Émile. Na své si přijdou potápěči, bydlí se v bungalovech a místní kuchyně stojí a padá s čerstvými mořskými plody. Co víc si přát!

Cusco | Peru

Bývalá metropole říše Inků, vyznavačů Slunce. Nejpozoruhodnější budovou je nepochybně katedrála Santo Domingo. Vlakem, případně po vlastních nohou je možno dorazit k legendárnímu městu Machu Picchu. Město proslavilo i pět českých poslanců z delegace kontrolního výboru plus prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miroslav Kala. Během týdenní služební cesty strávili tři dny v luxusních hotelech Cuzco a Machu Picchu. Pochopitelně vše za peníze daňových poplatníků. Na druhou stranu, o jejich dobrém vkusu nelze pochybovat.

Florencie | Itálie

Důvodů, proč navštívit perlu Toskánska poté, co z města zmizí masy turistů, je hned několik. V první řadě světoznámá Galleria degli Uffizi, ve které jsou k vidění díla takových mistrů, jako Sandro Botticelli, Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti, Rafaello Santi, Tizian, Caravaggio. Poté může přijít na řadu procházka po slavném mostě Ponte Vecchio a 463 schodů na náměstí Piazza del Duomo. Ve výčtu kladů nesmíme zapomenout na proslulý steak bistecca à la Fiorentina a luxusní červené Brunello di Montalcino.

Los Cabos | Mexiko

Přestože Mexiko nepatří v důsledku drogových válek mezi zrovna klidné destinace, Los Cabos, ve kterém ve kterém se potkávají slané vody Cortézova moře a Tichý oceán, představuje oázu klidu. A také dokonalou kombinaci pouště a průzračně čisté vody. Letovisko se nachází na jihu Kalifornského poloostrova a nabízí asi 30 kilometrů pláží. Tou nejslavnější je pláž Milenců. Kombinace luxusu a romantiky, na své si přijdou i gurmáni.

Napa Valley | USA

Přestože ráj vinařů, stejně jako celou Kalifornii, sužují požáry, region vínu zaslíbený nelze nedoporučit. Na necelých 200 km čtverečních se nachází přes 400 vinařství, proto je údolí Napa právem považováno za vinařský region prémiové kvality. Vřele doporučit lze Napa Valley Wine Train spojující města Napa a San Helen, zastávky tvoří jednotlivá vinařství. Mimochodem, vedle většiny z nich jsou lázně a golfová hřiště.

Singapur

Městský stát je čtvrtým největším obchodním centrem planety a druhým největším přístavem. Pro stoupence nakupování je určena dva kilometry dlouhá Orchard Road. Vyznavači aktivní dovolené to mají kousek na ostrov Sentosa. K dispozici je skydiving centrum iFly Singapore, aquacentrum Adventure Cove Waterpark a největší mořské akvárium na světě. Bohaté kulturní vyžití nabízí Asian Civilisations Museum, Kranji War Memorial, ale také muzeum hraček. Návštěvníci musí počítat s povinným poskytnutím otisku palce a skutečností, že za odhození žvýkačky na zem hrozí výprask rákoskou.