30. září 2021 11:02
Komerční sdělení

Vyzrajte na home office se špičkovými notebooky Lenovo Legion

Povinný home office v průběhu koronavirové krize ukázal, že mnoho pozic lze vykonávat i bez každodenní nutnosti docházet do kanceláře. Mnoho firem tak začalo nabízet částečnou či celkovou práci z domova jako jeden ze zaměstnaneckých benefitů. Abyste si však její výhody užili naplno, potřebujete kvalitní vybavení domácí kanceláře, zejména výkonný pracovní počítač či notebook, který vás jen tak nezklame. Poradíme vám, jak na výběr toho správného.

Vsaďte na výkonný Lenovo Legion

Výkonný procesor a rychlá paměť jsou základními parametry, na které byste se měli při výběru zaměřit. Čas jsou peníze a vy určitě nechcete čekat dlouhé minuty než se vám načtou stránky nebo uloží vaše práce. Pokud chcete opravdu šikovný stroj, zkuste se poohlédnout v kategorii herních notebooků, které jsou díky svým charakteristikám skvělou volbou. Oproti klasickým tenkým notebookům, které disponují nízkonapěťovými procesory, ty herní nabízí mnohonásobně větší výkon, jenž při práci z domova jistě oceníte. Není nic horšího než když se celý systém zamrzne uprostřed rozdělaného projektu nebo se z důvodu přetížení sám restartuje.

Pro mnoho herních zařízení navíc už dávno neplatí, že musí dávat svůj špičkový výkon dávat okázale najevo. Například notebook Lenovo Legion 5 Pro se pyšní minimalistickým designem a byznysovým dojmem a vůbec nepůsobí jako počítač pro hráče. Přesto se v něm skrývá výkonný procesor AMD nejnovější generace a špičková grafická karta Nvidia GeForce RTX.

Rozměr, který vám bude vyhovovat

Pokud plánujete svůj pracovní notebook brát na cesty, asi raději sáhnete po menších úhlopříčkách od 11" do 13" s nižší hmotností. Naopak jestli jej budete přenášet maximálně do kanceláře a zpět, zvolte větší displej, na kterém se vám bude mnohem lépe pracovat. Na modelech s úhlopříčkou od 15" už zvládnete i orientaci ve složitých excelových tabulkách. Jste-li zvyklí mít otevřeno více oken vedle sebe, nejideálnější bude 16" displej. Kvalitní herní notebooky navíc nabízejí vysokou obnovovací frekvenci displeje. Vy si tak užijete skvělý obraz bez sekání.

Manažer, grafik nebo pracovník v terénu?

Nelze samozřejmě sepsat obecný návod, který notebook se pro vykonávání vaší pozice hodí nejlépe. Zatímco manažeři ocení spíše menší a lehké přenosné počítače, pracovníci v terénu potřebují bytelnější stroj, který přežije i v náročných podmínkách. Fotografové, grafici a další profesionálové využívající náročné aplikace zvolí zařízení právě z kategorie herních notebooků se špičkovým výkonem, výkonnou grafickou kartou a efektivním chlazením, jako je například Lenovo Legion 5 Pro. Ten disponuje velkým displejem 16:10 s 165HZ obnovovací frekvencí. Díky QHD rozlišení uvidíte každý detail a o ty nejlepší barvy se postará technologie displeje IPS spolu s jasem až 500 nitů a 100% pokrytím barevného gamutu sRGB. Pokud nemáte rádi čekání, tento model je přímo pro vás – rychlý SSD disk zaručuje bleskový start i načítání a s čekáním se tak můžete rozloučit. A díky podsvícené klávesnici je ideální volbou i pro noční pracanty.

Lenovo Legion 5 Pro je zkrátka herní notebook pro náročné, se kterým si práci i zábavu užijete na maximum. Poradí si s každým úkolem a deadliny se budou plnit jedna radost. A až budete připraveni si dát nohy nahoru, můžete si užít noc plnou RPG, sportovních utkání, bitev či strategií.