Na titulní straně říjnového vydání září Sandra, vámi zvolená vítězka castingu Hledáme Playmate 2024. O své cestě za úspěchem vypráví exkluzivně pro Playboy Daniel Vávra, autor herních klasik a bestsellerů. Playboy také zjistil, co inspiruje olympijského kanoistu Martina Fuksu, čím se stal tak kontroverzní Elon Musk i proč máme strach z umělé inteligence. A to není zdaleka vše. Najdete tu luxusní automobily, tipy na zdravý životní styl, něco k zamyšlení a samozřejmě krásné ženy...
V životě přicházejí chvíle, kdy se člověk cítí jako pitomec. V mém případě se tak například stalo před několika lety, kdy mi letuška Korean Airlines někde vysoko nad Sibiří vysvětlovala, jak moc mi závidí mého krajana Janka Ledeckého, mimořádného skladatele, jehož muzikál Hamlet dobyl Soul.
Tváří v tvář roztomilé letušce jsem kýval hlavou a snažil se působit dojmem člověka, který ví, o čem je řeč. Pravda byla taková, že se s Janem Ledeckým znám minimálně pětadvacet let a tuším, že Soul je považován za muzikálovou Mekku. A taky jsem věděl, že napsal muzikál, který domácí kritika asi před dvaceti lety strhala.
„Pamatuji si, že po premiéře Hamleta v roce 1999 přišly děsivé kritiky.“
Zdroj: archiv Janka Ledeckého
„Pamatuji si, že po premiéře Hamleta v roce 1999 přišly děsivé kritiky.“
Zdroj:
archiv Janka Ledeckého
Přitom všechno, co jsem kdy od Janka Ledeckého slyšel, se mi na první poslech docela líbilo. Vždy profesionálně odvedená práce. Snad až dokonalá. A protože dokonalost patří do muzea, šly všechny jeho hity, včetně těch, které napsal pro Žentour, po prvním poslechu víceméně mimo mě.
K rozhovoru s Jankem Ledeckým jsem původně přistupoval jako k víceméně rutinnímu povídání s otcem, jehož dcera aspiruje na post nejlepší sportovkyně světa. Hned po odpovědi na první otázku jsem ale musel konstatovat, že život je změna…
(Rozhovor s Jankem Ledeckým o tom, že bez víry publika je muzikant ztracený, čtěte v lednovém Playboyi)