7. února 2019 22:25

Tom + Gisele = 580 milionů dolarů

V neděli dovedl Tom Brady (1977) svůj tým New England Patriots pošesté k zisku Super Bowlu. A protože jeho chotí a zároveň matkou dvou společných potomků je nejúspěšnější a nejbohatší modelka historie Gisele Bündchen (1977), jeví se společný majetek v hodnotě přesahující půl miliardy dolarů jako vcelku přijatelný.

Tom to nebalí

Slavný quarterback, který podle serveru businessinsider.com na sobě zatím necítí stopy opotřebování a hodlá hrát do pětačtyřiceti, má na svém kontě kromě šesti triumfů v Super Bowlu rovněž tři ocenění MVP pro nejužitečnějšího borce celé sezony. Tom Brady je zároveň považován za nejlepšího hráče amerického fotbalu všech dob. Od roku 2000, kdy podepsal kontrakt s New England Patriots, vydělal 217 milionů dolarů, což z něj činí čtvrtého nejlépe placeného hráče historie soutěže. Líp jsou na tom jen Drew Brees, Eli Manning a Peyton Manning. Přitom podle expertů přišel Tom Brady o minimálně dalších 60 milionů dolarů, když neakceptoval nabídky konkurenčních týmů. Přesto finančně nestrádá. Například jen loni si přišel díky kontraktům se společnostmi Under Armour, Intel, Beats by Dre či UGG na slušných osm milionů dolarů. Před dvěma lety byl pak v limitované edici dvanácti kusů představen „jeho“ Aston Martin Vanquish S Volante Tom Brady Signature Edition, cena 360 000 dolarů za kus.

Přestože Gisele Bündchen skončila s modelingem v roce 2015, přispěla loni do rodinného rozpočtu nikoli zanedbatelnou částkou deseti milionů dolarů. O její služby totiž nadále projevují zájem značky, jako Chanel, Louis Vuitton, Calvin Klein a Pantene.

Náš dům…

V roce 2008 si Tom a Gisele, nacházející se toho času ve stadiu randění, pořídili za jedenáct milionů dolarů pozemek v luxusní losangeleské lokalitě Brentwood. Celá stavba, jejíž součástí byla i slepičí minifarma, neboť není nad čerstvá vajíčka, vyšla na dvacet milionů dolarů. Před dvěma lety koupil dům za dvojnásobek pořizovací ceny Dr. Dre. Rok předtím investovali manželé dalších dvacet milionů dolarů do bytu na Manhattanu. Nemovitost na nábřeží Tribeca je součástí komplexu zahrnujícího lázně, bazény, posilovnu, ateliéry pro pilates a jógu plus kulečníkovou hernu.

V současné době bydlí Tom Brady s Gisele Bündchen plus dvěma potomky, Vivian Lake a Benjaminem, v Brooklinu, stát Massachusetts. Rezidence se nachází půl hodiny jízdy od stadionu Patriots, sousedem je majitel klubu Bob Kraft. Obydlí nacházející se na rozloze 5,2 akru (1 akr = 4072 metrů čtverečních) vyšlo na 4,5 milionů dolarů. Pak se nejspíš pod bedlivým dohledem paní domu pustil do práce architekt Richard Landry, nikoli neprávem přezdívaný King of the Mega Mansion.

Dobrá srdce

Jeden z nejslavnějších a komerčně nejúspěšnějších párů nezapomíná na filantropii. Po devastujícím zemětřesení na Haiti v roce 2009 poslala Gisele na pomoc obětem 1,5 milionu dolarů. Kromě toho podporuje UNICEF a dětskou výzkumnou nemocnici v San Jude. Modelka ve výslužbě spolupracuje rovněž s několika neziskovými organizacemi v rodné Brazílii. Část zisku z prodeje mimořádně úspěšné řady sandálů nesoucí její jméno (jedná se o byznys v řádech stovek milionů dolarů) věnuje Gisele na záchranu amerických deštných pralesů. Pozadu nezůstává ani manžel, loni si Tom Brady oholil za 6,5 milionu dolarů hlavu. Peníze šly na výzkum prevence nádorových onemocnění.