8. října 2019 21:39

Georgovi Clooneyemu a jeho choti bezdomovectví nehrozí

Na konci září oslavili George a Amal Clooneyovi páté výročí sňatku, v červnu 2017 se manželům narodila dvojčata Alexander a Ella. Nejen kvůli nim slavný pár složený ze znalce tequily, martini, dobré kávy a lidskoprávní aktivistky investuje zdatně do nemovitostí.

Manželé se přitom nemusí držet při zdi, paní Amal kontroluje podle business insider.com majetek v hodnotě 20 milionů dolarů. George Clooney byl pak loni na základě propočtů Forbesu s příjmem 239 milionů dolarů nejlépe placeným hercem. Přitom od 1. června 2017 do 1. června 2018 (Forbes hodnotí vždy toto časové období) nenatáčel, ani nebyl uveden žádný z jeho filmů. Nejbohatším hercem se stal především díky tequile. Značka Casamigos, kterou vlastnil společně s Randem Gerberem, manželem Cindy Crawford, šla totiž do světa za miliardu dolarů.

Anglie: zámeček na Temži

Několik týdnů po svatbě si novomanželé pořídili asi za sedm milionů dolarů nemovitost poblíž řeky Temže. Sídlo v Sonning Eye nedaleko Readingu leží zhruba 60 kilometrů západně od Londýna. Rekonstruovaný zámeček ze 17. století nabízí dokonalé soukromí. Podle magazínu Vogue má velkolepě pojaté sídlo obehnané listnatými stromy vlastní kino a bazén.

Itálie: Villa Oleandra

Ještě v dobách staromládenectví si George Clooney oblíbil italské Como, jehož se stal dokonce čestným občanem. V sousední vesnici Laglio si pak v roce 2002 koupil za 13 milionů dolarů luxusní vilu z 18. století. Italská rezidence s pětadvaceti místnostmi slouží rovněž k příjímání vzácných hostů. Letos v červnu například dorazili dlouholetí přátelé manželé Obamovi s dcerami Mailou a Sashou. Návštěvu bývalého prezidentského páru si však město moc neužilo, neboť po dobu jejího trvání platil přísný zákaz parkování, auta a lodě měly striktně zakázáno porušit stometrový perimetr. Mezitím si mohli hostitelé s hosty užívat například tělocvičnu, bazén, tenisové kurty.

Mexiko: Casamigos

George Clooney s chotí vlastnil rovněž luxusní nemovitost v mexickém Cabo San Lucas s názvem Casamigos. V čase pobytu si mohla paní Amal odskočit na kus řeči k sousedce Cindy Crawford. Obchodní spojenectví totiž nakonec přerostlo v přátelství, oba páry si tak pořídily nemovitosti v těsné blízkosti. „Někdy to bylo tak, že se snídalo u nás, oběd připravili George a Amal a večeřelo se znovu u nás,“ popisoval Rande Gerber v roce 2017 pro Business Insider mimořádně dobré sousedské vztahy. Rok předtím prodal herec Casamagos za 100 milionů dolarů.

New York: sázka na Manhattan

V roce 2016 koupili manželé Clooneyovi a Gerberovi byt v luxusním newyorském činžáku Midtown na Manhattanu. Vzhledem k tomu, že Manhattan patří mezi nejdražší adresy planety, cena 65 milionů dolarů zase až tak moc nepřekvapí. V ceně bytu je 60 metrů dlouhý bazén a nejmodernější wellness. Na jídlo si mohou manželé zaskočit do prvního patra, tamní restauraci provozuje sběratel michelinských hvězd Joël Robuchon.

Los Angeles: Studio City

První velkou nemovitost si pořídil v té době zapřisáhlý starý mládenec George Clooney v roce 1995 v Los Angeles. Z dnešního pohledu za směšných 2,2 milionu dolarů si takřka před čtvrtstoletím koupil od hvězdy kapely Fleetwood Mac Stevie Nickse vilu Studio City. V roce 2012 pustil do své nemovitosti televizní štáb CBS. Součástí rezidence je venkovní bazén, tenisové kurty, bar.