7. srpna 2019 11:46

Charlize Theron: pěkná, pěkná, pěkná!

V květnu uplynulo dvacet let od doby, kdy tehdejší talentovaná herečka Charlize Theron fotila pro Playboy. Dnes slaví rodačka z Jižní Afriky, držitelka nejprestižnějších filmových ocenění, jedna z nejkrásnějších žen světa čtyřiačtyřicáté narozeniny. Nejedná se sice o klasické kulatiny, i dvě čtyřky ovšem mají své kouzlo.

Nic moc dětství

Charlize Theron se narodila v Jižní Africe, kde rodiče Charles a Gerda vlastnili firmu na výstavbu silnic. Budoucí hvězda filmového plátna žila na farmě, mimo jiné se starala o hospodářská zvířata. Její dětství lze nazvat idylickým jen stěží. Když bylo Charlize patnáct, zastřelila matka v sebeobraně, aby ochránila sebe i dceru, otce, těžkého alkoholika. Ještě předtím dívka dostala žloutenku, léčba antibiotiky se podepsala negativně na stavu jejího chrupu. Mimochodem o dva zuby přišla v roce 2017 během natáčení filmu Atomic Blonde: Bez lítosti, když veškeré akční scény natáčela sama.

V šesti letech začala navštěvovat hodiny baletu, od dvanácti chodila v Johannesburgu na internátní školu specializovanou na tanec. Po čtyřech letech to zkusila s modelingem, vyhrála hned první soutěž. Do osmnácti let pak působila v New Yorku jako modelka. V době studia na Joffrey Ballet School zaúřadoval osud v podobě zraněného kolena. Skončila tak původně vysněná kariéra baletky a tanečnice.

Oscar a Zrůda

Hodně chytrá blondýnka, už v té době velká obdivovatelka hereckých ikon Marilyn Monroe a Bette Davis, však nerezignovala. Brzy vyrazila do Los Angeles a přes silný přízvuk zkoušela štěstí ve filmu. O tom, že štěstí přeje připraveným, se jednoho dne přesvědčila v bance. Charlize tehdy odmítli proplatit šek, v roli spasitele se objevil John Crosby, který při této příležitosti nabídl své služby agenta. Po čase z toho byla role ve filmu Kukuřičné děti 3: Sklizeň ve městě. Herečka měla dokonce aspirovat na roli v muzikálu Moulin Rouge, postavu Satine však nakonec získala Nicole Kidman.

Mimořádný průlom, který katapultovat Charlize Theron do výšin, přišel v roce 2003 s filmem Zrůda. I když byla skoro k nepoznání, získala blonďatá diva za roli masové vražedkyně, bývalé prostitutky Aileen Wuornos nenávidící muže, Zlatý glóbus a Oscara. Během natáčení nabrala herečka nemálo kil. K tomu pilně studovala dopisy a deníky k smrti odsouzené vražedkyně, která v letech 1989–1990 zastřelila na Floridě sedm mužů. Během natáčení dokonce s Wuornos komunikovala.

K úspěchu snímku přispěla i skutečnost, že byl do kin uveden jen rok poté, co byla Aillen Wuornos po dvanácti letech strávených v cele smrti popravena. Filmová zbraň, kterou byly zastřeleny všechny oběti, jednalo se o revolver, byla později prodána v zastavárně za 4500 dolarů. Následoval triumfální návrat do rodné Jižní Afriky, včetně přijetí prezidentem Nelsonem Mandelou.

Kromě zmiňovaných ocenění je Charlize Theron rovněž držitelkou Zlaté maliny za nejhorší herecký výkon ve fantasy Aeon Flux (2005). Při natáčení si navíc poranila krční páteř. Od stejného roku má svou hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu.

Maminka, Harley-Davidson, UFC

Herečka se věnuje charitě, objektem zájmu je především nadace podporující boj proti AIDS, malárii a tuberkulóze. Od roku 2008 je držitelkou titulu Posel míru.

Charlize Theron randila se zpěvákem Stephanem Jenkinsem, mezi partnery byl i George Clooney. Do roku 2010 měla vážný vztah s irským hercem Stuartem Towsendem. V letech 2013–2015 byl jejím životním parterem Sean Penn. Adoptovala syna Jacksona a dceru August. V této souvislosti prohlásila, že nikdy nechtěla být na výchovu dětí sama, ale stalo se. Nemá problém s dlouhodobými vztahy, manželství ji však neláká.

Ani mateřství herečku zcela neodradilo od občasných projížděk na motorce Harley-Davidson. Občas si prostě vezme koženou bundu, džíny a chová se jako chlap. Je velkou fanynkou zápasů UFC, během jednoho z utkání se ponořila natolik do fandění, až z toho byla ztráta hlasu.

Money, money…

Charlize Theron je tváří parfému J’Adore Dior, roční smlouva jí garantuje dva miliony dolarů. Během roku 2017 vydělala 14 milionů dolarů, o sedmou pozici se mezi nejlépe placenými herečkami dělila s Emmou Watson. Patří do kategorie top hereček, jejichž honorář za film začíná na deseti milionech dolarů. Kdo umí, prostě umí!