18. března 2020 23:20

Celebrity ve službách automobilek

Můžeme si myslet o produkci KIA cokoli, jednu věc ovšem nelze korejské automobilce upřít. V televizi právě vysílaná reklama na vůz KIA e-Niro, který se prodává rovněž jako hybrid a plug-in hybrid, se povedla. A protože spojení celebrit, v tomto případě Roberta De Nira, s různými automobilkami funguje přes pět desetiletí, trocha historie nikoho nezabije.

WILT CHAMBERLAIN USA, 1936–1999, VW Beetle, VW Rabbit

Spojení 216 centimetrů vysokého a 125 kilogramů vážícího obra právě s nikoli nadrozměrným Volkswagenem Beetle, se zpočátku nejevilo jako zrovna dobrý nápad. Zvlášť když reklama byla postavena na tom, že se Wilt do „brouka“ stejně nevejde a musí ho zastoupit rozměrově přijatelnější spoluhráč. Agentura Doyle Dane Bernbach si svůj záměr nenechala rozmluvit, klient projevil patřičnou důvěru a všichni si pak mohli mnout ruce nad dobře odvedenou prací. Statisticky druhý nejlepší basketbalista historie, o něco málo lepší čísla měl pouze Michael Jordan, dvojnásobný vítěz NBA a jediný hráč, který dal v jednom zápase 100 bodů, se totiž ukázal být velmi dobrou volbou. Důkazem toho je fakt, že Wilt byl povolán do boje v roce 1979, stalo se tak v souvislosti s VW Rabbit. Tentokrát se do auta vešel.

JENNIFER LOPEZ USA, 1969, Fiat 500

V roce 2011 se turínská automobilka rozhodla pro americkou hereckou stálici vnadných tvarů. Jennifer Lopez se v reklamě projížděla ve svém voze rodným Bronxem. Dodnes se neví, zdali reklamu nenatáčela její dvojnice, navíc představení jinak sympatického italského vozítka v Los Angeles u příležitosti předávání cen American Music Awards nebylo z kategorie vydařených.

CHARLIE SHEEN USA, 1965, Fiat Abarth

Přestože to s Jennifer Lopez moc nevyšlo, sáhl v roce 2013 Fiat opět po hollywoodské hvězdě. Exotickou krásku pouze vystřídal Charlie Sheen. Automobilku neodradila ani skutečnost, že před natáčením reklamy dostal Charlie ve slavném seriálu Dva a půl chlapa v důsledku veřejné urážky producenta Chucka Lorreho hodinového padáka. To však nic nemění na skutečnosti, že reklama s názvem Domácí vězení, ve které se prezentuje rovněž sledovacím náramkem na kotníku, je skvělá.

MATTHEW McCONAUGHEY USA, 1969, Lincoln

S vousy, hladce oholen, ale pokaždé v obleku a hlavně za volantem některého z vozů značky Lincoln, kterým uhne na dálnici i býk. Ztělesnění automobilové Ameriky a držitel Oscara za nejlepší herecký mužský výkon (Klub poslední naděje, 2014), případně detektiv Rustin Cohle z top seriálu Temný případ, spolu ladí dokonale.

LeBRON JAMES USA, 1984, KIA K900

Před pěti lety ulovila KIA velkou rybu v podobě jednoho z nejlepších basketbalistů světa. Trojnásobný vítěz NBA se jevil vzhledem k záměru korejské automobilky konkurovat modelem K900 limuzínám Lexus či Mercedes jako ideální varianta. Zvlášť když se v roce 2016 stal LeBron největší hvězdou finále NBA, ve kterém jeho tým Cleveland Cavaliers zázračně otočil finále s Golden State Warriors, ve kterém prohrával 1:3. Přesto to nedopadlo, do června 2017 prodala KIA v USA pouhých 250 kusů.