Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Končí nadvláda Ronalda a Messiho?
Končí nadvláda Ronalda a Messiho? Autor: profimedia.cz
Sport

Končí mistrovstvím světa v Rusku nadvláda Ronalda a Messiho?

Vydáno: 09.07.2018
Světový šampionát v Rusku finišuje, ve hře o titul zůstaly celky Francie, Anglie, Belgie a Chorvatska. Přestože ve fotbale není nic nemožné, je vysoce pravděpodobné, že ruský šampionát alespoň přeruší, ne-li zcela ukončí světovou nadvládu superhvězdného páru Cristiano Ronaldo – Lionel Messi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stalo by se tak poprvé od roku 2008, kdy se držitelem Zlatého míče stal Brazilec Kaká, od té doby se o deset Ballon d’or shodně podělili Ronaldo s Messim. Na druhou stranu je pravda taková, že pří vší úctě k oběma hvězdám nerozhodují ve fotbale o držitelích trofejí vždy jen výkony na zeleném pažitu. Zvlášť když za Ronaldem s Messim stojí takové kolosy, jako je Real Madrid a FC Barcelona, jejichž marketingová síla mnohdy přebije i reálné výsledky.

Slepá fotbalová spravedlnost

A tak se mohlo stát, že v roce 2010 získal Zlatý míč Lionel Messi. Bylo to po sezoně, kdy jeho Barcelona neobhájila vítězství v Lize mistrů a Argentina na světovém šampionátu v JAR utrpěla ve vyřazovací části málo vídaný debakl 0:4 s celkem Německa. Naopak Nizozemec Wesley Sneijder, který v témže roce sehrál klíčovou roli v senzačním triumfu Interu Milán v Lize mistrů a své oranjes dovedl do finále světového šampionátu, lidově řečeno, ostrouhal.

Rovněž před čtyřmi lety se po mistrovství světa v Brazílii hovořilo o tom, že největším kandidátem na zisk Zlatého míče je brankář mistrů světa Manuel Neuer. Nakonec ale vyhrál Cristiano Ronaldo. Portugalsko přitom ani nepostoupilo ze skupiny, přičemž v přímé konfrontaci prohrálo s Německem 0:4! Na druhou stranu, gólmani to mají v rámci anket těžké a Ronaldo byl největší hvězdou Realu Madrid, který pod jeho taktovkou získal desáté vítězství v nejprestižnější klubové soutěži.

V roce 2014 byl mnohými považován za nejžahvějšího kandidáta na zisk Zlatého míče brankář mistrů světa Manuel Neuer. Nakonec ale vyhrál Cristiano Ronaldo, který si s Lionelem Messim rozdělil přesně napůl všechny tyto trofeje v posledních deseti letech.
V roce 2014 byl mnohými považován za nejžahvějšího kandidáta na zisk Zlatého míče brankář mistrů světa Manuel Neuer. Nakonec ale vyhrál Cristiano Ronaldo, který si s Lionelem Messim rozdělil přesně napůl všechny tyto trofeje v posledních deseti letech.
profimedia.cz

Nic než Real Madrid

Na Zlatý míč v minulosti nedosáhli ani fotbalisté, kterým se během jediné sezony podařilo vybojovat vítězství jak v Lize mistrů, tak na světovém šampionátu. Prvním držitelem mimořádného double byl v roce 1998 Christian Karembeu (Real Madrid – Francie). Na jeho stopy navázal o čtyři roky později na šampionátu v Jižní Koreji a Japonsku bombarďák Roberto Carlos (Real Madrid – Brazílie). Na posledním šampionátu totéž zopakoval Sami Khedira (Real Madrid – Německo). Nesmíme však v této souvislosti opomenout, že se ve všech třech případech jednalo o hráče mimořádných kvalit s nesporným přínosem pro zisk trofejí, ne však o jedince z kategorie hvězdných.

Favoritem božský Luka

Zatímco jméno nového světového šampiona zatím neznáme, od června je jisté, že pokud se někomu podaří navázat na odkaz tria Karembeu–Carlos–Khedira, bude se opět jednat o hráče Realu Madrid. Mezi semifinalisty světového šampionátu jsou totiž „pusinky“ zastoupeny hned trojnásobně. Čest Realu Madrid „hájí“ francouzský stoper Raphael Varane a chorvatští středopolaři Luka Modrić a Mateo Kovačić. Kdyby Chorvatsko získalo titul světových šampionů, nemělo by být v soutěži o Zlatý míč co řešit. Zatímco Varane s Kovačićem by v konfrontaci s Ronaldem a Messim nejspíš neuspěli, Luka Modrić je něco jiného. Kapitán Chorvatů byl totiž hnacím motorem jak Realu Madrid, tak je i přes neproměněnou penaltu v osmifinále v prodloužení s Dánskem největší hvězdou Chorvatska. Zatím se tak rýsuje další přepis historie v podobě prvního hráče, který vybojuje během jediné sezony vítězství v Champions League, na mistrovství světa a získá Zlatý míč. Božský Luka je tomu zatím nejblíž. Ve středu večer ale může být všechno jinak. Vždyť o fotbalu je známo, že postrádá logiku.

Související témata: fotbal , Cristiano Ronaldo , Lionel Messi , Zlatý míč
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama