návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Desperados Highjump
Autor: V. Smíšek Desperados Highjump
Sport

Desperados Highjump: nuda nehrozí

Vydáno: 31.07.2018
Ve dnech 3.–4. srpna si dají v zatopeném lomu v obci Hřiměždice u Příbrami dostaveníčko největší evropské i světové hvězdy extrémního skákání do vody. Program nabídne skoky z výšky až třiceti metrů, koncerty, vystoupení dýdžejů a spoustu adrenalinu.

Sázka na adrenalin

Nejstarší český závod v cliffdivingu proběhne v prostředí zatopeného žulového lomu v Hřiměždicích už podevatenácté. Vzduchem letící báječní skokani si to mezi sebou rozdají ve skocích do vody ze tří platforem – 12 m, 16 m, 20 m. Součástí programu budou rovněž exhibiční skoky z vysokozdvižné plošiny, která vynese skokany až do výšky 33 metrů. A nejen to. Návštěvníci si užijí skoků ze speciální pětimetrové houpačky a exhibice ve splashdivingu neboli skoků stylových placáků z výšky přes deset metrů.

„Každý rok chceme připravit pro návštěvníky něco nového. Proto vždy plánujeme jinou koncepci doprovodného programu. Stejně tomu bude i letos. Chceme, aby se lidé v lomu nenudili ani minutu. Kromě účasti předních skokanů máme zabukovaného zajímavého zahraničního hudebního interpreta, chystáme velkou adrenalinovou zónu v zadní části areálu,“ prozradil jeden z členů pořadatelského týmu Tomáš Jechort.

Desperados Highjump
Autor: V. Smíšek Desperados Highjump

Akce plná hvězd

Nutno říci, že Desperados Highjump nebude jen pasivní sledování probíhajících skokanských závodů. Řadu aktivit si budou moci návštěvníci vyzkoušet pod vedením profesionálů rovnou v areálu.

Na základě mimořádného úspěchu z loňského roku budou pro letošek hlavními hvězdami nabitého programu anglicko-němečtí dýdžejové a producenti Smash hifi. Ti připravují pro Highjump speciální program. Chybět pochopitelně nebudou ani domácí interpreti.

Desperados Highjump
Autor: V. Smíšek Desperados Highjump

„Highjump byl vždycky trochu jiná akce. Troufám si tvrdit, že v rámci celé Evropy nemá obdobu. Jde o kombinaci špičkových sportovních výkonů, ale také pohodového víkendu v plavkách s kamarády. Jedna se o základní filozofii akce, kterou se snažíme naplňovat už skoro dvacet let,“ říká jeden ze zakladatelů Petr Vančura.

Pro návštěvníky je tradičně připraveno stanové městečko s patřičným množstvím sociálních zařízení. Stejně jako v předchozích ročnících se mohou návštěvníci těšit vedle tradičního občerstvení rovněž na pestrou nabídku jídel z různých částí světa. Samozřejmostí jsou bary s vychlazenými drinky i pivem Desperados posíleným o tequilu. 

Související témata: Desperados Highjump , léto , voda , zábava