Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Playboy speciál Dakar 2019
Playboy speciál Dakar 2019
Sport

10x Dakar objektiv

Vydáno: 21.02.2019
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
TATRA BUGGYRA RACING na Dakaru 2019
TATRA BUGGYRA RACING na Dakaru 2019

Jak praví jistá poučka, má být fotografie spojením reality a fotografovy vize. Následujících deset snímků dokumentujících Rallye Dakar 2019 spojuje oba předpoklady dokonale.
Foto: Buggyra Media, Red Bull, Phototheque ASO

Stage 01 | Násir Al-Attíja – Toyota, Carlos Sainz – Mini

Souboj titánů. Přetahovanou o vítězství v první etapě Rallye Dakar 2019 nakonec vyhrál katarský pilot Násir Attíja. Katařan se nakonec těšil i z celkového, v pořadí již třetího triumfu.

Stage 02 | Orlando Terranova – Mini

Již ve druhé etapě musel z hlavního závodu odstoupit argentinský pilot Orlando Terranova, a to z důvodu zranění zad po tvrdém dopadu. Od druhé poloviny pak sváděl boj i s Martinem Kolomým v hodnocení půlmaratonu.

Stage 03 | Carlos Sainz – Mini

Technické potíže se nevyhnuly ani Carlosi Sainzovi na Mini. Ve třetí etapě poškodil závěs předního kola, opravou strávil víc než čtyři hodiny a vypadl tak z boje o dakarské beduíny.

Stage 04 | Romain Leloup – KTM

O tom, jak zrádný je feš feš, se na vlastní kůži přesvědčil i francouzský motorkář Romain Leloup, kterého musel ze zrádného písku vyprošťovat jeden ze soupeřů.

Stage 05 | Andrej Karginov – Kamaz

Pátá etapa se stala osudnou pro Andreje Karginova na Kamazu. Ruský pilot přejel nešťastně jednoho z diváků, který se pohyboval v zakázané zóně, a zlomil mu stehenní kost. Jury ho po etapě za neposkytnutí první pomoci nekompromisně vyřadila ze závodu.

Stage 06 | Martin Šoltys – Tatra

V úvodní etapě druhé poloviny závodu zaznamenal pilot týmu Tatra Buggyra Racing Martin Šoltys nejlepší výsledek své závodní kariéry, když dojel na šesté pozici.

Stage 07 | Eduard Nikolajev – Kamaz

Ruský pilot Eduard Nikolajev se snaží vyhrabat svůj zapadlý kamion z měkkého písku.

Stage 08 | Stefan Svitko – KTM

Slovenského pilota Stefana Svitka zradila v osmé etapě jeho motorka, kterou nedokázal opravit, a byl nucen ze závodu odstoupit. Do té doby se pohyboval v nejlepší desítce motorkářů.

Stage 09 | Hromadný start

Letošní ročník byl okořeněný o dva divácky mimořádně atraktivní hromadné starty motorek.

Stage 10 | Francisco Lopez Contardo – CAM – AM Maverick, Etienne Lavigne

Ředitel závodu Rallye Dakar Etienne Lavigne gratuluje v cíli desáté etapy vítězi v kategorii S x S Francisku Contradovi.

Playboy speciál Dakar 2019 právě v prodeji
Playboy speciál Dakar 2019 právě v prodeji
Související témata: Rallye Dakar , 2019 , Playboy speciál
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama