9. května 2021 20:55

Všechno je jednou poprvé...

Výše uvedené platí i pro první sex s novou partnerkou. Je přitom nutno vzít v potaz, že nikdo není bezchybný, každá žena je originál, proto i zkušený muž může v zápalu boje, případně v důsledku podcenění, udělat nováčkovskou chybu. „Potlačte své ego, buďte velkorysí a dejte partnerce najevo, jak moc vám na ní záleží,“ radí v této souvislosti americký sexuolog Sandor Gardos.

Profesor kolumbijské univerzity se přitom odvolává na výzkum realizovaný na vzorku 2385 žen. Podle více než dvou třetin dotázaných by měl první sex s novým partnerem položit základ plnohodnotnému vztahu. Pravda, nezdar nerovná se automaticky jeho konci, neboť každý má právo na druhou, možná i třetí, čtvrtou, pátou šanci…, leč, jak pravil Woody Allen, sex uvolňuje napětí, které způsobuje láska. Takže čím dřív, tím líp. K první akci pak vedou podle odborníků následující kroky.

Není kam spěchat

V profesionálním ringu nikdy neporažený boxer, jeden z nejbohatších sportovců historie Floyd Mayweather jr., má vítěznou taktiku postavenou na přenechání aktivity soupeři a přesných kontrech. Proč takto nepostupovat i v případě ženy a nedat jí pocítit, že má vše pod kontrolou? Navíc pravidlo, podle kterého třetí rande rovná se takřka automaticky prvnímu sexu, dávno neplatí, průměr se posunul na číslo osm. Podle americké sexuoložky Darcy Luadzers zhasne zelená kontrolka například v okamžiku, kdy partnerka naznačí, že další ráno může dorazit do práce až kolem oběda.

Síla prvního polibku

Jak praví sexuoložka Yvonne K. Fulbright, první polibek musí být procítěný a patřičně dlouhý, neboť partnerka tímto nabude dojmu, že jste s ní dosud nerandil pouze za účelem jednorázového sexuálního prožitku. Podle studie publikované v knize Evoluční psychologie, pouze jedna ze sedmi oslovených žen klidně polibek odflákne a jde rovnou na věc. Naopak dvě třetiny žen sice po „neuspokojivém“ polibku sex připustí, do akce jdou však rozhozené a s vidinou, že to teda nějak přetrpí a pak se uvidí...

Strašně moc tě chci, ale...

Podle doktorky Luadzers by mělo přijít po dlouhém a vášnivém polibku na řadu minimálně patnáct minut trvající mazlení. Podle statistických údajů je sice žena k stimulaci klitorisu nachystaná po osmi minutách, ale jistota je jistota. Skutečný mazák pak v okamžiku, kdy prokazatelně cítí partnerčinu touhu, může zašeptat do ucha něco ve smyslu: Lásko, strašně moc po tobě toužím. Ale pokud se necítíš připravená, můžeme to odložit…“

Kámasútry netřeba

Po líbání a mazlení nastal čas „prolíbat “ se až k partnerčiným intimním partiím, neboť podle výzkumu Kolumbijské univerzity 52 procent dotázaných žen touží po tom, aby jazyk pracoval v této oblasti alespoň patnáct minut. Lízání klitorisu a stydkých pysků lze kombinovat s líbáním stehen.

Nakonec přijde na tělesné spojení. 38 procent žen uvádí spokojenost s pohlavním stykem, jehož délka se pohybuje v rozmezí 10 až 20 minut. Proto není nezbytné studium Kámasútry, neboť 66 procent oslovených žen preferuje klasiku. Na začátek se proto jeví jako ideální poloha, kde je partnerka na zádech s mírně pokrčenými koleny, pod hlavu a boky je vhodné vložit polštář. „Tato poloha umožňuje klečet mezi nohama partnerky, pronikat do ní penisem a zároveň hladit rukou klitoris,“ říká doktorka Patti Taylor.

Jen ty a žádná jiná...

Je po akci a jak pravil svého času jistý velký znalec života, nejtěžší chvíle muže přichází v čase mezi erekcí a příjezdem taxíku. Přitom 56 procent žen touží zůstat v partnerském objetí minimálně 20 minut po konci sexuálního aktu, což se dá při troše dobré vůle přežít. Stejně tak doporučované držení za ruku a hlazení břicha. Jak dále uvádí Sandor Gardos, 59 procent žen očekává následující den nikoli neosobní e-mail nebo textovku, ale telefonát, jehož prostřednictvím bude ujištěna o tom, že v důsledku předchozí večer prožitého žádná jiná není a hlavně nebude.