16. října 2019 20:04

Vibrátor je odkazem konkrétní doby...

Za odvážným a provokujícím tvrzením stojí neméně odvážná produktová designérka Anna Marešová. Nezpochybnitelným důkazem její odvahy je otevření prvního „bezpotiskového“ butiku na světě. Intimní produkty pro ženy Whoop.de.doo pořídíte v prvním patře obchodního centra Westfield Chodov.

Playboy: Jak jdou obchody? Marešová: Lidé okukují, někdy mají i vtipné komentáře a zatím se trochu stydí. Uvidíme, co s tím udělají Vánoce nebo náš slavnostní opening tuto sobotu od 16 hodin.

Playboy: Nebála jste se toho, že i když žijeme ve 21. století, bude při koupi Venušiných kuliček a vibrátorů převládat přece jen jistý ostych? Marešová: Samozřejmě že jsem šla do jistého rizika, ale kdo se bojí, nesmí podnikat. Na druhou stranu, když už někdo do našeho obchodu vešel, byl spokojen. Například dorazila paní, která původně toužila po příslušenství k mobilu. Nakonec odešla s Venušinými kuličkami.

Playboy: Přijdu do obchodu s tím, že chci něco pro partnerku, ale nemám moc potuchy, co by to vlastně mělo být. Na co se mě zeptáte? Marešová: Na partnerčiny priority. Univerzálním hitem je silikonový vibrátor se třemi motorky, žena drží v ruce účinnou a hezkou věc. Navíc se jedná o dárek pro oba. Pokud bude chtít k orgasmu přidat ještě posílení pánevního dna, máme v nabídce Venušiny kuličky.

Playboy: Partner vám přinese domů vibrátor a Venušiny kuličky z vaší produkce. Budete mít radost z dobrého obchodu, nebo si položíte otázku, co za tím stojí? Marešová: Nevím, jestli to dokážu přesně posoudit, přece jen mám s vlastní produkcí osobní zkušenosti. Proto by mě ničím nepřekvapil.

Playboy: Jde mi o to, jestli si žena nemůže podobný dárek vyložit tak, že muž v případě jejího orgasmu dospěl k přesvědčení, že nemá cenu pouštět se do předem prohraných bitev a vše svěřil doslova do jejích rukou? Marešová: Technický pokrok nezastavíte a muži jsou si toho vědomi. Proto vedle těch, kteří jsou dokonale teoreticky připraveni, přijdou i tací, kteří se poptávají, čím asi udělají partnerce radost.

Playboy: Takže neberete to tak, že muž, který jde koupit vibrátor, tím přiznává slabost? Marešová: Nemyslím si to. Spíš chlap kupuje vibrátor proto, aby partnerce ukázal, že se konkurence na vysoké technologické úrovni nebojí. Zároveň si je vědom toho, že nic není tak dobré, aby to nemohlo být ještě lepší…

Playboy: V jednom rozhovoru jste mi říkala, že sexuální pomůcky představují doplněk. Takže něco jako dezert? Marešová: Dá se to tak říct. Dezert skutečně představuje vrchol každého jídla. Člověk se sice bez něj obejde, ale není to tak úplně ono…

Playboy: Co když ženu nezajímá předkrm, polévka, hlavní jídlo a touží rovnou po dezertu? Marešová: Proč ne! Každá z nás má právo na vlastní preference.

Playboy: Existuje nějaká část ženských intimních partií, ve kterých nemá sebevýkonnější a sebevynalézavější mužský jedinec v souboji s erotickými hračkami šanci? Marešová: Každá z hraček je specializovaná na konkrétní činnost. Opravdu nemohu hovořit za muže, ale extrémně silná vibrace je prostě extrémně silná vibrace. S tím se musíte smířit. Navíc je tělu prospěšná.

Playboy: Kromě toho je vibrátor připraven poskytnout další orgasmus po několika vteřinách, maximálně je nutné počkat na nabití. Marešová: Přesně tak.

Playboy: Vibrátor v roli nejlepšího přítele klitorisu slaví 150. narozeniny. Co další vývoj? Marešová: Pokrok v podobě různých aplikací nebo dálkového ovládání nezastavíte. Vibrátory jsou odrazem konkrétní doby, podstata však bude zachovaná. Erotické pomůcky se mění, potřeba orgasmu zůstává stejná. Osobně zastávám přes nástup například virtuální reality a sexu na dálkové ovládání názor, že v případě kombinace vibrátor – orgasmus bude vždy platit, že v jednoduchosti je síla a ďábel je skryt v detailu.