15. dubna 2019 20:02

Veřejné domy: vzkvétající miliardový byznys

Jestliže je prostituce nejstarší živností světa, musí nevěstince logicky představovat nejstarší pracoviště. Zatímco se však sexuální praktiky po tisíciletí víceméně nemění, musí jít veřejné domy s dobou. Konkurence totiž nezahálí.

Přestože je v řadě zemí prostituce oficiálně zakázána, obchod spojený s prodejem ženského těla ve veřejných, mnohdy čtyřiadvacet hodin denně fungujících domech vzkvétá. Například jen v sousedním Německu se v tomto druhu byznysu otočí 15 miliard eur ročně.

Pascha je king

Podle veřejně dostupných zdrojů se největší nevěstinec starého kontinentu nachází od roku 1972 v Kolíně nad Rýnem. Z původního Eros Center se stal v roce 1995 Pascha. Dvanáctipodlažní budova má 9000 metrů čtverečních, až o tisíc zákazníků denně se stará 120 kněžek lásky a 80 zaměstnanců. Podnik pronajímá prostitutkám 126 pokojů v sedmi patrech, cena 180 eur denně. V této částce je zahrnuta strava, lékařská péče, denní daň z prostituce 20 eur a rekreační poplatek 6 eur. Návštěvníci platí vstupné 5 eur, dámy pak vyjednávají ceny přímo se zákazníky. Jedno z pater je rezervováno pro „rychlovky,“ další pak pro transgender prostitutky. Management podniku se stará o marketing. Například v srpnu 2005 nabídly dvě tamní sexuální pracovnice prostřednictvím internetu potenciálním zákazníkům odměnu 50 eur za „číslo“. Během jedenácti hodin zvládly 115 mužů. Vzhledem k tomu, že se následující den objevil příběh na titulní straně bulvárního deníku Bild, je vysoce pravděpodobné, že noviny akci zorganizovaly a financovaly. O rok později poskytl klub všem zákazníkům nad 66 let po dobu jednoho dne slevu 50 procent na rychlíky v hodnotě 50 eur. V době světového šampionátu v kopané měl Pascha problém s islámskými fundamentalisty. Těm se nelíbil 24 metrů vysoký a 8 metrů široký megabillboard umístěný na budově znázorňující nahou ženu a vlajky účastníků šampionátu. Nakonec musely být začerněny vlajky Saúdské Arábie a Íránu, kupodivu zůstala vlajka Tuniska. V prosinci 2009 koncertoval v podniku rapper 50 Cent. Před dvěma lety byl zakladatel podniku Hermann Müller odsouzen ke třem letům vězení za daňové úniky.

Protinožci tvrdí muziku

Je potěšitelné, že v rok starém žebříčku patnácti nejlepších nevěstinců specializovaného serveru www.theclever.com figuroval na vynikajícím pátém místě pražský Gentleman’s Club Leonardo. Je otázkou, do jaké míry se na tomto umístění podepsala strategická poloha klubu v bezprostředním sousedství Městské policie Praha. Světovou jedničkou je Yab Yum (Amsterodam), následují nevěstince Ginza (Sydney) a La Belle (Bangkok). Nejpočetněji je v Top 15 zastoupena Austrálie, protinožci mají mezi elitou hned šest podniků.

Bezbariérový nevěstinec

V Nevadě, jediném státu USA, ve kterém je prostituce, byť v omezeném rozsahu povolena, funguje veřejný dům Alien Cathouse. Pokoje jsou vybaveny po vzoru sci-fi filmů, a to včetně kostýmů. V případě, že si to někdo touží rozdat s tamní pracovníci oblečen například do šatu E. T. – Mimozemšťana, příšery Alfa, Anakina Skywalkera či Hana Sola, žádný problém.

V Nevadě působí rovněž nadace Para-doxies. Tu štědře financuje skupina amerických pornomagnátů, kteří před mnoha lety konstatovali, že právo na sex by mělo být dopřáno i tělesně postiženým. Za tímto účelem zřídili bezbariérový veřejný dům uzpůsobený fyzickým potřebám invalidů, a to včetně sexuálních pracovnic. Ve městě hazardu zaslíbeném se nadace těší velké vážnosti, důkazem toho je řada ocenění.

Time is money

V Anglii si dvě podnikavé prostitutky řekly, že pokud nemůže klient za sexem, vyrazí sex za klientem. Za tímto účelem investovaly do bílého, luxusně vybaveného karavanu, který pojmenovaly Passion Car. Sex lze provozovat jak na místě, tak ve chvíli, kdy je vůz v chodu. Zákazník si tímto způsobem může zpestřit například cestu do zaměstnání, na letiště, fotbal či za manželkou. Čas jsou prostě peníze.

Sex ve škole i v metru

Při zdi pak nehrají ani v Japonsku. V císařství vycházejícího slunce existují například prodejní automaty, ve kterých si můžete koupit použité spodní prádlo kněžek lásky. Nebo si zajít do veřejného domu imitujícího školu. Za patřičnou částku si to může zákazník rozdat s věrnou kopií spolužačky, učitelky libovolného předmětu, či dokonce ředitelky školy. Nevěstinec údajně praská ve švech. Ještě dál pak zašli v proslavené tokijské čtvrti Šibuja, ve které funguje Růžový dívčí klub. Pod tímto názvem se skrývá věrná napodobenina metra. Na sedadlech jsou usazeni platící diváci, mezi nimi prostitutky v civilním oděvu. Kněžky lásky můžete obtěžovat, svlékat, souložit s nimi.