11. září 2018 11:20

Sportem ke kvalitnímu sexu

Podle nedávno zveřejněné studie vědců z Boston Medical Group, zvyšuje pravidelné sportování kvalitu sexu. Hned s prvním argumentem pak nemohou polemizovat ani největší odpůrci pohybu. Sport totiž udržuje v dobrém stavu srdce, pumpu zásobující penis krví.

Ale to není, pokud jde o pozitivní vliv sportu na naši sexuální kondici, zdaleka všechno. Sport pomáhá s „kontrolou“ hladiny inzulinu produkovaného naším tělem, předchází cukrovce, jedné z častých příčin erektilní dysfunkce. Navíc cvičení rozšiřuje plíce, i vypjaté sexuální akce tudíž snáz udýcháme. Kromě toho je sport účinným bojovníkem s nadváhou. Méně kilogramů se pak logicky rovná větší obratnosti, což partnerka preferující různé polohy nepochybně přivítá. A nesmíme zapomenout ani na endorfiny, jinak hormony dobré nálady, se sportem pupeční šňůrou spojené. A jak jsou na tom jednotlivé sporty?

BĚH: Podle studie vědců z Harvardovy univerzity 30 minut běhu denně snižuje riziko erektilní dysfunkce až o 30 procent. V případě seniorů se doporučuje rychlá chůze.

PLAVÁNÍ: Pro zvýšení sexuální výkonnosti údajně postačí třikrát týdně třicet minut. Výzkumníci z Harvardu dokonce tvrdí, že zmiňovaná porce plavání vrátí dnešní šedesátníky v oblasti sexuální dynamiky a výdrže o třicet let zpět.

SPINNING: Jako další sporty z kategorie aerobních snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu, jednoho z největších likvidátorů tepen. Platí totéž co v případě srdce, tam, kde neexistuje kvalitní prokrvení, penis stávkuje.

TENIS: Pokud se hraje, stejně jako například fotbal, venku, stimuluje produkci vitaminu D. Ten je nezbytný pro tvorbu testosteronu, stěžejního pomocníka v milostných hrátkách.

JÓGA: Podle studií Loyola University Healt System posiluje cvičení jógy ve dvojici vzájemnou důvěru, důsledkem čehož má být větší porozumění při sexuálních hrátkách.

GYMNASTIKA: Jeden z nejtradičnějších sportů se opět dostává do popředí. Zvyšuje dynamiku, ohebnost, v pevném těle pevných duch.

POSILOVÁNÍ: Pravidelná práce ve fitness se podílí na produkci testosteronu.