6. prosince 2018 19:15

Sex s kamarádkou? A proč ne!

Playboyové, nemá cenu zapírat. V našem okruhu se vyskytují dámy, které sice považujeme za kamarádky, nicméně občas přijde chvíle, kdy zatoužíme prolomit bariéru přátelského polibku na tvář. Cítíme, že nastal čas se posunout.

A věřte tomu, že pokud kamarádky nejsou zcela frigidní, případně nepatří mezi stoupenkyně hnutí Metoo (s dámami tohoto ražení ovšem asi playboy nekamarádí), prožívají ve vztahu k nám často totéž. Proto není od věci věnovat případným, zřetelně vysílaným signálům patřičnou pozornost a jít zatím skrytým touhám kámošek naproti. Máme pro to hned několik důvodů.

Zbytečné obavy

Jedním z prvních na pohled logických důvodů, proč s kamarádkou ne, je strach z nabourání dosud funkčního vztahu. Jedná se o oprávněnou obavu, neboť v případě sexuálních objektů převyšuje nabídka poptávku, zatímco kamarádek se nedostává. Na druhou stranu realizovali vědci z univerzity v Louisvillu v Kentucky na toto téma výzkum, na jehož základě došli k zajímavým zjištěním. 80 procent studentů po sexuální premiéře s dosavadní „jen“ kámoškou v této činnosti pokračuje. Polovina z nich dokonce tvrdí, že sex jejich přátelství utužil, protože už před sebou nemají co skrývat. Pouhých 30 procent mělo po prolomení kamarádské bariéry divný pocit.

Kámoška ví...

Ve prospěch sexu s kamarádkou hovoří absence stadia zamilovanosti, kdy obě strany hledají, mnohdy za každou cenu, argument ve prospěch milované bytosti. Kamarádka vás naopak dokonale zná, k sexu svolila při vědomí toho, že vyznáváte pravidlo o nezbytnosti importu sexuálních bodů především z cizího hřiště. A je srozuměna s pravidlem: Ať je, jaká je, hlavně ať je jiná. Podle časopisu Archives of Sexual Behavior představuje sex s kamarádkou vhodné vyplnění času muže, který se netouží v dohledné době vázat. A fakt, že má kamarádka proměněná v objekt ukojení sexuální touhy paralelní, mnohdy až „vážný“ vztah, považuje za nepodstatný. Skutečná kamarádka pak zůstává kamarádkou i po vaší možné zamilovanosti, neboť ta postupem času opadne a prověřená kádrová rezerva se vždycky hodí.

Není NE jako NE

Podle výsledků průzkumu anglického serveru Lovehoney realizovaného na vzorku 1600 respondentů, 64 procent oslovených žen by se sexu s kamarádem rozhodně nebránilo. V případě mužů a jejich kamarádek se jedná o 51 procent. Muži mají větší zábrany, neboť se bojí odmítnutí. O to víc by měli pilovat schopnost poznat kategorické NE a NE ve smyslu, přece nekývnu napoprvé, ale pokud se budeš ještě chvilku alespoň trochu snažit...