6. prosince 2021 17:18

Sex je náš...

Uznávaná americká psycholožka Pam Spurr se rozhodla po porozumění dětským snům orientovat se na dospělejší problematiku, důkazem čehož je její kniha Sex Dreams and Symbols: Interpreting Your Subconscious Desires. Ve svém díle mimo jiné píše o šesti nejčastějších chybách, kterých se muži dopouštějí během sexuálních hrátek. Playboy si dovoluje přidat komentář...

1. Hledání klitorisu...

Autorka konstatuje, že najít klitoris není snadné. Za nejlepší způsob považuje navlhčit si prst a začít od spodní oblasti stydkých pysků směrem nahoru... Playboy: Je sice známo, že opakování je matkou moudrosti, leč Pam Spurr v tomto případě konstatuje všeobecně notoricky známé.

2. Silný stisk bradavek

Pokud tak činíte, podle Pam Spurr vysíláte směrem k partnerce jasný signál o tom, že k opravdovému milovníkovi a znalci sexuálních praktik máte hodně daleko. Mačkání bradavek není sexy a pomineme-li výjimky potvrzující pravidlo, přináší víc bolesti než potěchy. Renomovaná publicistka proto doporučuje zapojení úst, cucání, olizování... Playboy: Nejspíš není od věci souhlasit, byť se někdy může jednat o hodně komplikovaný úkol. Nejlépe probrat s partnerkou.

3. Než špatně, raději vůbec

V tomto případě je řeč o stimulaci partnerčiny vaginy jazykem, nejen vědci tuto hojně užívanou a mezi ženami oblíbenou akci nazývají cunnilingus. Obliba se ovšem automaticky nerovná radosti z průměrně odvedené práce, i na první pohled jednoduchá technika totiž vyžaduje zdatnost. V opačném případě hrozí, že si partnerka odskočí třeba ke kámošce, která zvládne tuto činnost mnohem líp, neboť na základě vlastních zkušeností ví, kam líznout. Autorka proto radí mít vedle postele plechovku koly či jiného sladkého nápoje. Před pohybem směrem k intimním partiím totiž není od věci dát si hlt, neboť sladké nápoje stimulují víc než sliny a jazyk namočený do cukru je hladší. Playboy: Proč ne, za zkoušku člověk nic nedá.

4. Není kam spěchat

Jakkoli ženy milují cunnilingus, letmý polibek a bleskový pohyb hlavy mezi partnerčiny nohy se může rovnat nepříliš žádoucí aktivitě. Ženy se potřebují v cestě za orgasmem patřičně uvolnit, navíc si můžou vaši aktivitu vysvětlit snahou mít to co nejrychleji za sebou. Takže máme alespoň čtvrt hodiny na to, líbat, olizovat, šeptat. Úspěch je pak předem zaručen. Playboy: Někdy prostě moudro, že čas jsou peníze, neplatí.

5. Sex je změna

Proto není radno usínat na vavřínech. To, že vám dá partnerka, někdy dokonce i nehraným orgasmem najevo, že se jí něco líbí, rozhodně neznamená, že tomu tak bude za dva týdny. Stereotyp zabíjí sex, neustálé opakování ověřených postupů může být v konečné fázi kontraproduktivní a partnerka může nabýt dojmu, že vám nestojí za alespoň snahu po kreativitě. Pam Spurr v této souvislosti radí věnovat se všem částem těla. Takže proč čas od času neskončit například u chodidel a prstů... Playboy: Předem je nutno zvážit, zdali snaha po nabourání stereotypů nemůže vyvolat otázku, kde a hlavně u koho jste se naučil novým postupům. Je totiž známo, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

6. Něha nade vše!

Přestože existují ženy, které sní o znásilnění a tvrdém sexu, jedna bývalá české ministryně spravedlnosti tuto touhu dokonce prezentuje ve svých knihách, drtivá většina dívek a dam dává přednost něze, neboť jemné dotyky stimulují víc nervových zakončení. Playboy: Kdo chce kam, pomozme mu tam.