26. února 2019 19:15

Sex 2019: otevřené vztahy a nástup digitalizace

Švédská společnost LELO, poskytující stále se rozšiřující klientele sexuální hračky všeho druhu, uskutečnila před časem průzkum s cílem odhadu trendů letošního roku. Zde jsou výsledky.

Otevřené vztahy: Přestože ještě stále nemalá část populace hovoří v souvislosti s nevěrou o podvodu, i v tomto směru pukají ledy. Přiznaná příležitostná milenka či milenec nebudou mít na jinak funkční vztah tak devastující účinek, jako tomu bylo dosud. Začne vítězit pravda a láska…

Spokojení singles: Přestože podle průzkumu činila průměrná délka manželství v sedmdesátých letech 22 let, zatímco loni byl průměr o devět let vyšší, vykazují singles, především něžnější část lidstva, se svým stavem čím dál tím větší míru spokojenosti. Letos tomu bude nejinak, neboť tento stav mnohdy nabízí především díky sociálním sítím v sexuální oblasti mnohem větší operační prostor.

Silikonový sex: Nezadržitelně bude pokračovat nástup robotických sexuálních dívek, žen, mládenců a mužů. Věda činí v tomto ohledu mílové skoky, silikon už umí i zahřát, na pořadu dne je běžná, na rozdíl od standardních vztahů bezkonfliktní konverzace. Je ovšem otázkou, zdali při pokračujícím trendu nebude třeba za deset let převládat počet těch, pro které bude sex s živým partnerem představovat neobvyklý zážitek, případně dokonce velkou neznámou.

Umělá inteligence: Pokrok nezastavíš. Sexuální hračky hodně blízké budoucnosti budou rozpoznávat tvar těla, reagovat na jednotlivé pokyny, podle potřeby zpomalovat, zrychlovat. A přijde čas, kdy udělají vše, co nám na očích uvidí, a to na základě našich pohybů a hlasových příkazů. Má dojít i na čtení myšlenek.

Mobilní aplikace: Pokud může člověk monitorovat prostřednictvím mobilu či hodinek tepovou frekvenci, běžecké či cyklistické výkony, proč by tomu tak nemělo být v případě sexuálních aktivit. Kromě toho konečně odpadnou debaty o tom, kdo se v posteli, případně na kuchyňské lince, koberci, či sedačce auta víc nadře.

Genderová rovnost: Zatímco ženám byla v minulosti dopřána řada sexuálních pomůcek (vibrátory, vajíčka, kroužky), na potřeby mužů se zapomínalo. Případně museli vzít zavděk při stimulaci volného otvoru ženskými pomůckami. Společnost LELO odhaduje, že letošní rok si muži s pomocí speciálních sexuálních pomůcek v tomto ohledu výrazně polepší.

Sonické vlny: Vibrace budou vyklízet dosavadní pozice ve prospěch sonických vln, v jejichž schopnostech bude rozhýbat celé tělo. V případě stimulace klitorisu vzroste pravděpodobnost konečného úspěchu v podobě brzkého bouřlivého orgasmu o 75 procent.