17. prosince 2018 14:53

O čem sníme při masturbaci...

Před časem jsem dělal pro Playboy rozhovor s profesorem Fínkem, vysoce ceněným onkologem specializovaným na karcinomy slinivky břišní a prostaty. Během interview jsme se mimo jiné shodli na kladném vlivu masturbace na naše zdraví.

„Sebeukájení jakožto sexuální metoda prosta rizik infekcí, neplánovaných početí a svateb se dá doporučit v každém věku, nikoli pouze k prevenci karcinomu prostaty,“ pravil profesor Fínek, jinak velký znalec vína a vynálezce kategorie VKPS neboli „vína, která piji sám“. Jeho odborný názor pak potvrzuje i výzkum výrobce sexuálních pomůcek Lovehoney. Podle šéfa společnosti Richarda Longhursta lze u žen masturbaci považovat navíc za vhodnou prevenci proti bolestem zad. Co se silnější části lidstva týče, pravidelné sebeukájení snižuje riziko rakoviny prostaty dokonce o 33 procent.

Takřka elixír života

Prakticky stejný názor má na pozitivní vliv masturbace na náš organismus rovněž studie magazínu European Urology. K účinné prevenci karcinomu prostaty stačí zvládnout 21 libovolných výstřiků měsíčně. Ještě dál zašel americký Cleveland Clinic Wellnes Institute. Podle něj nám každodenní zbavení se semene údajně prodlouží život o čtyři roky, pokud dojde k ejakulaci dvakrát během čtyřiadvaceti hodin, budeme žít o osm let déle. A pravidelně onanující muži vypadají podle stejné instituce o patnáct let mladší. Kromě toho masturbace snižuje hladinu stresu a krevní tlak, k tomu vytváří endorfiny neboli hormony dobré nálady a dopomáhá k zvýšené kvalitě spánku. Navíc je pravidelné sebeukájení vhodnou prevencí erektilní dysfunkce a vede přirozenou cestou k produkci dopaminu, chemické látky pomáhající mozku vytvářet dostatek energie pro fungování těla.

Partneři a ex…

Zmiňovaná anglická společnost Lovehoney se rozhodla zjistit, co vše probíhá v čase masturbace v mysli aktérů tohoto zdraví prospěšného konání. Za tímto účelem oslovila reprezentativní vzorek 4500 respondentů. K pravidelné masturbaci se přiznalo 59 % mužů a 65 % procent žen. Zajímavé je zjištění, že 69 % mužů a 60 % žen myslí při sebeukájení na svého partnera. Asi nejsem sám, kdo si v této souvislosti pokládá otázku, proč se zmiňovaní a zmiňované tedy nevěnují sexu s partnerem, ale dávají přednost masturbaci? Podle výsledku průzkumu 21 % dotázaných mužů a 41 % žen uvedlo, že v jejich případě masturbace upevňuje vztah a zkvalitňuje partnerský sex.

Na druhém místě se pak, co se myšlenek při masturbaci týče, umístili bývalí partneři. V případě mužů se jedná o 58 % respondentů, o svých ex pak sní 48 % žen. Aktuální partnery dotyčných by asi tato odpověď příliš nepotěšila, na druhou stranu v životě se dějí i horší věci, než je masturbační nevěra. Až na třetím místě se umístilo sledování pornografie. Objekt na obrazovce přivede k orgasmu 57 % mužů a 43 % žen.