Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
O čem sníme při masturbaci...
Autor: profimedia.cz O čem sníme při masturbaci...
Sex

O čem sníme při masturbaci...

Vydáno: 17.12.2018
Před časem jsem dělal pro Playboy rozhovor s profesorem Fínkem, vysoce ceněným onkologem specializovaným na karcinomy slinivky břišní a prostaty. Během interview jsme se mimo jiné shodli na kladném vlivu masturbace na naše zdraví.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Sebeukájení jakožto sexuální metoda prosta rizik infekcí, neplánovaných početí a svateb se dá doporučit v každém věku, nikoli pouze k prevenci karcinomu prostaty,“ pravil profesor Fínek, jinak velký znalec vína a vynálezce kategorie VKPS neboli „vína, která piji sám“. Jeho odborný názor pak potvrzuje i výzkum výrobce sexuálních pomůcek Lovehoney. Podle šéfa společnosti Richarda Longhursta lze u žen masturbaci považovat navíc za vhodnou prevenci proti bolestem zad. Co se silnější části lidstva týče, pravidelné sebeukájení snižuje riziko rakoviny prostaty dokonce o 33 procent.

Pravidelné sebeukájení má pozitivní vliv na náš organismus. Dokáže prodloužit život údajně až o osm let.
Autor: profimedia.cz Pravidelné sebeukájení má pozitivní vliv na náš organismus. Dokáže prodloužit život údajně až o osm let.

Takřka elixír života

Prakticky stejný názor má na pozitivní vliv masturbace na náš organismus rovněž studie magazínu European Urology. K účinné prevenci karcinomu prostaty stačí zvládnout 21 libovolných výstřiků měsíčně. Ještě dál zašel americký Cleveland Clinic Wellnes Institute. Podle něj nám každodenní zbavení se semene údajně prodlouží život o čtyři roky, pokud dojde k ejakulaci dvakrát během čtyřiadvaceti hodin, budeme žít o osm let déle. A pravidelně onanující muži vypadají podle stejné instituce o patnáct let mladší. Kromě toho masturbace snižuje hladinu stresu a krevní tlak, k tomu vytváří endorfiny neboli hormony dobré nálady a dopomáhá k zvýšené kvalitě spánku. Navíc je pravidelné sebeukájení vhodnou prevencí erektilní dysfunkce a vede přirozenou cestou k produkci dopaminu, chemické látky pomáhající mozku vytvářet dostatek energie pro fungování těla.

K pravidelné masturbaci se přiznalo 59 % mužů a 65 % procent žen.
Autor: profimedia.cz K pravidelné masturbaci se přiznalo 59 % mužů a 65 % procent žen.

Partneři a ex…

Zmiňovaná anglická společnost Lovehoney se rozhodla zjistit, co vše probíhá v čase masturbace v mysli aktérů tohoto zdraví prospěšného konání. Za tímto účelem oslovila reprezentativní vzorek 4500 respondentů. K pravidelné masturbaci se přiznalo 59 % mužů a 65 % procent žen. Zajímavé je zjištění, že 69 % mužů a 60 % žen myslí při sebeukájení na svého partnera. Asi nejsem sám, kdo si v této souvislosti pokládá otázku, proč se zmiňovaní a zmiňované tedy nevěnují sexu s partnerem, ale dávají přednost masturbaci? Podle výsledku průzkumu 21 % dotázaných mužů a 41 % žen uvedlo, že v jejich případě masturbace upevňuje vztah a zkvalitňuje partnerský sex.

Na druhém místě se pak, co se myšlenek při masturbaci týče, umístili bývalí partneři. V případě mužů se jedná o 58 % respondentů, o svých ex pak sní 48 % žen. Aktuální partnery dotyčných by asi tato odpověď příliš nepotěšila, na druhou stranu v životě se dějí i horší věci, než je masturbační nevěra. Až na třetím místě se umístilo sledování pornografie. Objekt na obrazovce přivede k orgasmu 57 % mužů a 43 % žen.
Související témata: masturbace , zdraví
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama