24. října 2019 20:55

Nesekejte se sexem!

Zatímco skupina Lucie zpívá na albu In the Sky o tom, že „sex je náš, dělá dobře mně i tobě,“ existují instituce, které to vidí diametrálně odlišně.

Nemohu hovořit za dámy, jsem ale přesvědčen, že pokud si dnes patnáctiletý hoch rozklikne na google odkaz „safe sex“, bude během několika málo minut těžce konsternován. Zjistí totiž, že provozování standardních sexuálních aktivit vedoucích k zplození potomstva a zachování lidstva s sebou nese takřka stejné nebezpečí jako seskok bez padáku či předjíždění v nepřehledné zatáčce. Proto se nedivím výsledkům výzkumu blíže nespecifikované instituce v Kalifornii, podle kterých 31 procent respondentů zastává názor, že bezpečný sex rovná se totální sexuální abstinenci.

Lidově řečeno, mají recht, neboť životu nebezpečná může být i masturbace. Například v Německu stojí podle forenzního odborníka Haralda Vesse autoerotika každoročně za smrtí osmdesáti až stovky lidí. Nutno ovšem říci, že se nejedná o zdraví prospěšné sebeukájení, ale o experimenty, kdy si dotyčný jedinec pomáhal k patřičnému sexuálnímu prožitku elektrostimulací a srdce nápor nevydrželo. Mezi těmi, které dohnala autoerotika k smrti, pak převládají vyznavači autodušení onanující s igelitovým pytlem na obličeji.

Do kategorie bezpečného pak řadí někteří experti například sex po telefonu. Souhlasím s tím, že při tomto druhu sexuálních aktivit sice nejspíš nehrozí AIDS, na druhou stranu je to však drahý špás. A v Austrálii nakonec zjistili, že sex, během kterého nedochází k vniknutí do těla partnerky (líbání, vzájemná masturbace), sice zabrání AIDS a nechtěnému těhotenství, může ovšem způsobit řadu infekcí…

Sečteno, podtrženo. Jsem rád, že v mých patnácti neexistoval internet a můj otec mi vše vysvětlil během pěti minut. Nakonec bych si dovolil poněkud pozměnit jeden citát Winstona Churchilla, ve kterém kouření (doutníků) nahradí sex: Během uplynulé čtvrthodiny jsem toho přečetl tolik špatného o sexu, že jsem raději přestal číst…

(Článek Sex bezpečný a nebezpečný čtěte v listopadovém čísle Playboye)