9. února 2021 18:58

Mluvit stříbro, mlčeti zlato...

Jak praví název příběhu Jamese Bonda, ve kterém si v roce 1983 zahrál naposled Sean Connery, nikdy není radno říkat nikdy. Zároveň však přišel italský seznamovací portál AdottaUnRagazzo s frázemi, které by partner neměl říci své partnerce nikdy! Rozumíte, nikdy!

Nějak jsem ti nerozuměl, můžeš to zopakovat…

Nemá cenu polemizovat o tom, že je nadlidský úkol přesvědčit partnerku o tom, že právě neexistuje nic důležitějšího než sledování fotbalu. Stejně tak je nutno se smířit s tím, že drtivá většina drahých poloviček nikdy nepochopí, že „životně“ důležité informace ve smyslu, kdo s kým v práci ne a kdo jo, co říkala matka, ve kterém obchodním řetězci mají lacinější máslo, můžou pár desítek minut počkat. Přiznat v takovém případě nepozornost rovná se strategické chybě nedozírných následků. Za účelem zachování domácí pohody je proto nezbytné osvojit si schopnost sledovat zápas a do toho občas pronést něco ve smyslu: Máš pravdu, přesně tak.

Jó bejvalka, to bylo jiné…

Ideální věta v okamžiku, kdy jste se rozhodl, že se vaše budoucí ex stane ex aktuální. V takovém případě je ovšem důležité mít sbaleno, případně urychleně řešit transport v té chvíli již bývalé partnerky. Do příjezdu odvozu musíte počítat se slovní palbou kadence kulometu, mimo jiné se dozvíte, jaký jste chudák, a žena, se kterou jste ještě před několika hodinami sdíleli společné lože, s vámi byla ze soucitu a teď začne konečně žít.

Pokud partnerku milujete, a přesto nedopatřením vypustíte slova o bejvalce, je nutno, aby časová prodleva mezi slovem „jiné“ a dovětkem ve smyslu: Protože s tím, co prožívám s tebou, to nelze srovnat, netrvala déle než pět sekund. Nutno počítat rovněž s tím, že takticky vyzrálá partnerka může verdikt naoko přejít a v okamžik, kdy to nejméně čekáte, přijít s otázkou: Jak jsi to tenkrát myslel…

Jak jsi mohla chodit s takovým pitomcem…

Přestože v nedávné minulosti vaše partnerka slovně vysypala na svého bývalého nemálo kontejnerů odpadků, není radno expartnera kritizovat. A to dokonce ani v případě, že partnerce zablokují účet, neboť se její ex rozhodl nesplácet televizi, kterou si kdysi společně pořídili. Je totiž minimum žen, které přiznají v tomto směru chybu. S pravděpodobností hraničící s jistotou můžete očekávat nikoli reakci: No jo, byla jsem blbá, ještě že jsem si našla tebe, leč cosi jako: Ona ta tvoje Veronika (Míša, Petra, Ester, Bára) nebyla o nic lepší. Pokud logicky poukážete na to, že odpověď přece nemá nic společného se zablokovaným účtem, jen přitopíte pod kotlem.

Když si vzpomenu, jaké to bylo…

…když jsi ještě neměla celulitidu, měla pevný zadek a obden byla teplá večeře. V takovém případě musíte počítat s odezvou ve smyslu, že to není vůbec tak strašné a co by spousta ženských za takovou postavu dala. Navíc, pokud váš popis odpovídá realitě, je to stejně, jako všechno špatné, co se kdy ve vztahu událo, vaše vina. Kdybyste například netrval na teplých večeřích, na kterých jste stejně netrval, mohla partnerka místo pobytu u sporáku cvičit a dnes konkurovat Gisele Bündchen a Daře Rolins.

Nezkusíme něco nového…

Přestože před vznesením dotazu budete pět na sexuální zdatnost partnerky ódy, musíte počítat s odvetou: Co tě to napadlo, když nám to spolu tak skvěle funguje a já jsem určitě nejlepší! Dostaví se i podezření, že za touhou pozměnit erotické zvyklosti stojí nová partnerka nebo alespoň sledování pornografie. V takovém případě je lepší si uvědomit, že je lepší mlčet, body z cizího hřiště mají přece jen o něco větší cenu a doma se to vždycky silou vůle nějak uhraje.