16. září 2020 20:20

Letem sexy světem

„Láska je odpověď. Ale zatímco čekáš na odpověď, sex přinese pár docela zajímavých otázek,“ říká americký režisér Woody Allen. V tomto případě je na řadě stranický sex a strava procházející kromě žaludku rovněž penisem.

Sex a politika

Podle jednoho moudra překoná láska všechny překážky. Jak ovšem ukazují výsledky průzkumu Pew Research, pro silně polarizovanou společnost v USA to pár měsíců před prezidentskými volbami, ve kterých se spolu utkají Donald Trump a Joe Biden, neplatí.

Podle studie realizované na reprezentativním vzorku 4800 lidí, totiž hned sedm z deseti voličů Demokratické strany uvedlo, že si nedovede představit svůj vztah s někým, kdo v roce 2016 hlasoval ve prospěch Donalda Trumpa. Polovina oslovených republikánů pak jednoznačně odmítá randit s osobou, která ve stejných volbách hlasovala pro Hillary Clinton. Podle výsledků průzkumu si pak 78 procent voličů z řad demokratů jiné než bílé pleti nedovede představit milostný vztah s republikánem či republikánkou, v případě bělochů stejné strany se jedná o 63 procent.

Poněkud méně vyhrocená je situace mimo dvojici Trump – Hillary Clinton. Zatímco 43 % voličů demokratů kategoricky odmítá vztah se členem republikánské strany, republikáni jsou v tomto ohledu méně konzervativní, vztah s demokratem či demokratkou nepovažuje v žádném případě za možný pouze 25 % oslovených.

Nutno říci, že výzkum pochází ze studie z října 2019, tedy před nástupem pandemie covidu-19 a rasovými nepokoji. Jako vysoce pravděpodobný se proto jeví předpoklad, podle kterého by studie v dnešním čase předvolebního finiše ukázala na ještě větší rozdělenost amerických voličů.

Výzkum dále ukázal, že 62 % oslovených demokratů žilo ve stavu single, mezi republikány se jednalo o 36 %. Z toho vyplývá, že liberální voliči mění častěji partnery a nehrnou se do zakládání rodin. Polovina dotázaných žen obou politických táborů pak připustila, že sehnat odpovídajícího partnera i napříč partajemi se stalo v posledním desetiletí obtížnější.

Jídlo prochází penisem…

Prostě a jednoduše, kdo na testosteron, pevnou erekci a kvalitní sperma bez správných pokrmů čeká, ten se načeká. Podle milánského doktora Giovanniho Sevesa, specializovaného na sex a výživu, není nikdy pozdě začít. Stačí málo.

Mléko: Podle dr. Sevesa představuje dostačující dávku něco málo přes půl litrů mléka denně. Do nebes vynášený i zatracovaný nápoj totiž obsahuje aminokyseliny, které stimulují produkci hormonů, rozvíjejí svalovou hmotu a snižují tukovou tkáň.

Žloutek: V případě, že člověk nepřekročí hranici tří vajíček denně, není potřeba se špatného cholesterolu ani problémů se srdcem bát. Žloutek pomáhá zvýšit příjem vitaminu D, který ovlivňuje hladinu testosteronu.

Červené hrozny: Lahodné ovoce obsahuje resveratrol, antioxidant, který promění líné spermie ve sprintery, kromě toho zlepšuje krevní oběh.

Med: Tekuté zlato produkuje bor zvyšující hladinu testosteronu. Kromě toho podporuje produkci oxidu dusnatého, který hraje nemalou roli při erekci penisu, neboť „posílá“ krev ve správný čas na správné místo.

Česnek: Podle japonské studie pomáhá česnek hypofýze v produkci luteinizačního hormonu (LH) podporujícího tvorbu testosteronu. Obsahuje rovněž alicin neboli sloučeninu snižující hladinu stresového hormonu kortizol v krvi. Doporučuje se konzumace zasyrova.

Granátové jablko: Jak praví výzkum zveřejněný v International Journal of Impotence Research, vyřeší jedna sklenice šťávy z granátového jablka denně problémy 47 % mužů vykazujících nedostatečnou erekci.

Avokádo: Super erekce? Podle vědců z Pensylvánské univerzity stačí celozrnný chléb, polovina zralého avokáda a plátek uzeného lososa. Avokádo je plné mononenasycených mastných kyselin ničících zlý cholesterol LDL, který ucpává tepny a brání prokrvení penisu.

Tuňák: Vyhledávaná pochoutka obsahující vitamin D, konzerva denně může údajně zvýšit hladinu testosteronu až o 90 %. Konzumace vyhledávané ryby snižuje hladinu steroidních hormonů (SHBG) snižujících v případě nerovnováhy volného a vázaného testosteronu libido.