26. listopadu 2019 23:38

Letem sexy světem...

Jak pravil americký kvantový fyzik Richard Feynman: „Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme.“ Absolutní souhlas.

Není nad dohodu

Sexuoložka Elisabeth Meloni Vieira ze Sao Paula tvrdí, že 91 procent Brazilců považuje sex za prospěšný zdraví. Muži ze země fotbalu, kávy, karnevalu a krásných žen převyšují v tomto ohledu celosvětový průměr 63 procent. Podle sexuoložky je spokojenost Brazilců s vlastním sexuálním životem spojena se schopností sdělit vlastní priority: „Muž se prostě s partnerkou dohodne, že dnes je předehra na ní a vyhoví jeho přáním ohledně pozic. Další sexuální hrátky se naopak odehrají zcela v jeho režii,“ vysvětluje odbornice.

Jak na to?

58 procent mužů v Chorvatsku sbalilo partnerku v kavárně. „Asi je to dáno tím, že si umíme kafe vychutnat, užít,“ říká Alexander Stallhofer, vedoucí katedry sexuologie na záhřebské univerzitě. „Jsme schopni pít cappuccino hodinu. Během té doby se může stát hodně věcí. Mnoho dívek jde na kávu s tím, že se vždy najde gentleman, který jí zaplatí útratu, a při této příležitosti povede hodně naznačující, leč kultivovanou konverzaci.“

Naopak 75 procent Španělů loví v barech. Objekt svého zájmu delší dobu sledují, kontakt navazují na rozdíl od Chorvatů nikoli frontálním útokem, ale konverzací ve smyslu: „Slečno, odhaduji, že jste z….“ Pokud dotázaná projeví náznak zájmu, jsou ledy prolomeny a následuje pozvání na drink.

Australané pak sázejí na internetové seznamky. Nic jiného jim ani nezbývá, hustota zalidnění na jeden kilometr čtvereční je totiž jen 2,8 obyvatele. Protinožci pak v rámci seznamovaní dávají přednost strategii ve smyslu: Není čas ztrácet čas.

Američanky v roli hereček, chápající Britové

V případě vyhlášení mezinárodní kategorie Nejlépe a nejčastěji zahraný orgasmus by se z největších šancí na zisk Oscara těšily Američanky. Toto umění zvládá 63 procent obyvatelek USA, přičemž 76 procent mužů svým schopnostem dovést partnerku k orgasmu dokonce věří. Jinak je tomu v Anglii, kde se ženy nemusí měnit během sexu v herečky a muži jsou smířeni s realitou. „Naši muži chápou, že se ženy umějí vyrovnat s nedosažením orgasmu,“ říká sexuální expertka Tracy Cox. „Vědí totiž, že v jejich případě startuje sexuální akt na nule a během blíže nespecifikované doby dosáhne maximální možné rychlosti končící ejakulací. V případě žen je to jako na toboganu. Pěkně nahoru a dolů. Pokud všechno neskončí vyvrcholením, vůbec to neznamená, že si partnerka sexu patřičně neužila.“

Podle Tracy Cox nemají britské páry při sexu problém s vibrátory a používáním nespisovných slov. „Vždycky jsme byli národem, který si potrpí na novinky a nesnáší rutinu. Jistá míra extravagance je nám Britům vlastní. Ostatně, podívejte se na naše politiky,“ říká Tracy.

Víra v druhou šanci

Mužům, kteří vyhledávají za účelem nezávazného sexu vdané ženy, dominují Řekové. „Tamní chlapci jdou rychle na věc a umějí dát objektu svého zájmu velmi srozumitelně najevo svůj záměr,“ vysvětluje sexuoložka Brandy Engler z Los Angeles. „Chovají se přitom ovšem velmi zdvořile, když předem počítají s tím, že to nemusí vyjít, a i k ženě, která jejich návrh striktně odmítne, se chovají galantně. Možná věří v druhou šanci a vědí, že existuje několik druhů ne.“

Jiný kraj, jindy sex

V Austrálii vychází slunce už ve 4:45, sex v šest ráno je tak zcela normální. Zvláště vezmeme-li v potaz, že u protinožců vykonává nemalá část populace těžkou fyzickou práci, na večerní hrátky pak není čas ani nálada. Naopak v Anglii se nejvíc lidí věnuje sexu v poledne. Stává se tak na úkor pauzy na oběd. Ve Španělsku je pak nejpreferovanějším časem podvečer. Na Pyrenejském poloostrově se totiž večeří kolem 22. hodiny, sex s plným až přeplněným žaludkem není nic moc. Kromě toho při představě, že partnerským povinnostem bylo učiněno zadost, chutná líp. V Turecku preferují páry noční čas. Podle istanbulského sexuologa Mehmeta Sungura je předpokladem dokonalého uvolnění vědomí tvrdě spících dětí. Pouhá představa ratolesti, která je byť jen pasivním posluchačem radovánek dospělých, je totiž zcela nepřípustná.