návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: profimedia.cz
Sex

Láska je krásná věc, ale prachy si za ni nekoupíš...

Vydáno: 18.08.2020
Prakticky každá dívka z řad heterosexuálek a nemálo bisexuálek má jasno v tom, jak by měl vypadat ideální partner. V první řadě musí dotyčnou ve všem podporovat a souhlasit s veškerými jejími rozhodnutími. Samozřejmostí jsou vysoká inteligence, smysl pro humor a fyzická přitažlivost.

Vedle toho existuje skupina dívek s jasným cílem. Inteligence plus diplom z prestižní vysoké školy jsou ku prospěchu věci, schopnost pobavit také. Nevadí ani „vysekaná“ postava. Vše výše uvedené ovšem přebije stav bankovního konta a správně nabitá kreditní karta. Půvabné dívky, kterým se v Česku říká, nevím, z jakého důvodu, zlatokopky, pak vysvětlují, že za vztahem s občas mužem nepříliš vábného vzhledu a pokročilejšího věku stojí jeho charizma.

Nechme zlatokopky žít

Sociologové pak hovoří v souvislosti s hypergamií o vrozeném instinktu ženy hledat nejlepšího muže. A jak ukázaly studie z let 1980 a 2012, nemají ani žádané ženy problém vstoupit do svazku s mužem s nižším vzděláním. Na druhou stranu, vzhledem k oblibě, jaké se například v Česku těší u nezadaných dívek hráči dvou nejpopulárnějších kolektivních sportů, dosažení vyššího vzdělání, než je tomu v případě partnera, asi nebude až tak moc těžké.

Je otázkou, zdali tento druh žen odsuzovat. Jsem přesvědčen o tom, že absolutně nikoli. Vždyť již v dávné historii preferovaly dívky muže mající přístup k vodě a jídlu. Pravda, podobné vztahy nemusí být vždy založeny na lásce, podle antropologů se však jedná o evoluční vzorec. Ženy hledají partnery schopné nejen výroby potomstva, ale také jeho následného zabezpečení. Dovolím si v této souvislosti lehce poupravit text neúspěšného prezidentského kandidáta Michala Horáčka: Láska je krásná věc, ale prachy si za ni nekoupíš.

Kromě toho nesmíme opomenout skutečnost, že tak, jako se stali Židé lichváři, neboť zákony neumožňovaly půjčovat počestným občanům peníze na úrok, je i hypogamie spojena s historií. Ještě v nedávné minulosti neměly ženy, pomineme-li královny a top modelky, šanci vyrovnat se finančně svým mužským protějškům. Navíc šanci na patřičnou pracovní realizaci snižuje i jedinečná a nenahraditelná schopnost žen přivádět na svět děti.

Časy se mění

Naštěstí doba pokročila, během posledních desítek let se zástupkyně něžného pohlaví draly nezadržitelně k vrcholu. Ostatně, stačí se podívat na současnou Evropskou unii. Nejvlivnější osobou je bezpochyby kancléřka Německa Angela Merkel, formálně Unii řídí šéfka Evropské komise, její krajanka Ursula von der Leyen. Evropskou centrální banku vede k světlým zítřkům Christine Lagarde (Francie), zatímco ředitelkou Mezinárodního měnového fondu je Kristalina Georgieva (Bulharsko).

Proto není důvod zpochybňovat obsah článku z webu Match.com s názvem Singles, podle kterého 95 procent respondentek v USA uvedlo, že hledají partnera, který je bude respektovat a můžou mu zcela důvěřovat. A co je nejdůležitější, dokáže je rozesmát. A o tom to je!
Související témata: vztahy , láska , peníze