3. října 2018 23:48

Komunikace a sex: Vše co řekneme, bude použito proti nám

Vzhledem k tomu, že drtivé většině z nás není dána schopnost číst myšlenky svého protějšku, dochází k častým nedorozuměním. Sexuální konverzace pak nepředstavuje výjimku potvrzující pravidlo.

Jak ukazují studie, lidé spolu hovoří čím dál tím méně. Na druhé straně je komunikace jedním ze základních předpokladů přežití, za tímto účelem jsou dokonce pořádány nejrůznější kurzy. Během nich se učíme, jak komunikovat během přijímacího pohovoru či uplatňovat častěji slovo ne… Bohužel jsem nikde nenarazil na kurzy konverzace, která by posunula mě a objekt mé sexuální touhy do společného lože a provedla mě konverzačními úskalími jak v době vykonávání aktu, tak v čase po tomto následujícím. Na základě zkušeností vlastních i kolegů se pokusím zjednat alespoň minimální nápravu.

Před sexem

Jedná se o čas, v jehož průběhu hodláme dotyčnou přesvědčit. První krok v podobě souhlasu se schůzkou máme za sebou. Během konverzace musíme dámu slovně „zlomit“ ve smyslu, že se nám sice líbí, nicméně pokud se bude „cukat“, nemíníme si kvůli tomu trhat žíly.

Ženy mají rády muže zabezpečené a sebejisté, leč nic se nemá přehánět. Při placení není nutno zdůrazňovat, že platební karta je „gold“. Nebo že mám auto, které umí tři sta kilometrů za hodinu, jak to učinil před deseti lety jeden můj známý. A protože nedokázal odpovědět na dotaz, kde hodlá sílu svého superstroje využít, aniž by riskoval ztrátu řidičáku, bylo po erotičnu. Naopak není od věci naznačit, že jste přišel o něco později na pracovní schůzku, neboť jste dlouho vybíral správnou košili pro dnešní večer. A co teprve nervy spojené s výběrem vhodné kytice. Věřte, trocha dobře sehrané nervozity takřka nikdy neuškodí.

Stejně tak jako umění naslouchat a souhlasně přitakávat. Nevím o dámě, kterou by nepotěšilo ocenění vlastních intelektuálních schopností. Pravda by v takovém případě neměla bránit dobrému příběhu.

Během sexu

Šaty jsou sundány, kostky vrženy. Cíle je dosaženo! Přesto není vůbec od věci pokračovat v konverzaci. Rozhodně doporučuji vynechat obligátní otázku: Líbí se ti to? Přiznejme si, že řada z nás se ptá, neboť předem ví, že se nedočká negativní odpovědi. Jak mi ovšem potvrdilo několik mých ex, právě tento dotaz je dováděl někdy k smíchu, jindy k vzteku. Zároveň však platí, že každý je svého štěstí strůjcem. A pokud se partnerka svěřuje se svými sexuálními touhami nikoli vám, leč za všech okolností nejlepší kamarádce (během roku se z tohoto titulu těší minimálně tucet různých osob), má smůlu. Stejně jako v případě přehrávání, či dokonce hereckých etud na téma orgasmus. V takovém případě totiž místo toho, abychom pracovali na sladění vzájemných potřeb, neboť i v případě sexu platí, že ďábel je skryt v detailu, žijeme na základě milosrdné lži ve stavu slastného nevědomí.

Po sexu

Je po všem! Na výběr je několik variant. Například usnout. Tuto variantu doporučuji těm, kteří se po zdolání mety přesunují k jiné výzvě. Také lze mlčet, což lze později vysvětlit tím, že jste v důsledku zcela mimořádného, doposud nepoznaného prožitku nebyl schopen slov. Během mlčení můžete dumat nad tím, zdali toužíte po repríze, a odhadovat, jak je na tom v tomto ohledu partnerka. Pokud promluvíte, chvalte, zároveň však v protějšku nevyvolávejte ani v případě aktuální spalující touhy přehnané naděje o šťastné buducnosti. Proč odkrývat hned karty? Zvláště pak, když máte jistotu, že všechno, co řeknete, bude použito proti vám.