30. ledna 2019 20:10

Jmenuji se Henry a jsem sexuální robot

I když se má letošní rok nést ve znamení razantního nástupu sexuálních robotek, ani zástupkyně něžného pohlaví nepřijdou zkrátka. Do hry totiž vstupuje švihák Henry z kategorie Menbots.

Podle doktorky Cathy O’Neil, matematičky z Harvardovy univerzity, si budou muset muži zvykat na konkurenci. Přitom sexuální robot Henry ženu uspokojí nejen po sexuální stránce, což ostatně zvládne i vibrátor, na rozdíl od této pomůcky dá ženě prostřednictvím zabudovaných termostatů pocítit i tělesné teplo. „Muži by neměli brát existenci Menbots na lehkou váhu. Objevil se totiž zdatný konkurent, který je bude schopen v některých činnostech nejen nahradit, ale dokonce také překonat,“ tvrdí doktorka O’Neil.

Brad, Johnny, Tom…

Za sexuálním robotem Henrym stojí společnost Realbotix, která má v tomto druhu podnikání bohaté zkušenosti, neboť na trh uvedla sexuální robotku jménem Harmony. Sexy robot sice zatím existuje pouze jako prototyp, nic však nebrání zahájení výroby. Nutno říci, že se Henry povedl. Obličej bez vrásek, ostré rysy, místo břicha dokonalý „pekáč buchet,“ ani gram tuku. Výrobce údajně inspirovala tvář Brada Pitta. Vzhledem k tomu, že je jen otázkou času, za jak dlouho přijdou vývojáři na to, jak vyměnit hlavu, bude si moci majitelka, případně majitel, vybírat mezi roboty nápadně připomínajícími Brada Pitta, Johnnyho Deppa, Toma Cruise nebo třeba Geralda Butlera. Nebo si koupit několik hlav a střídat hvězdné partnery.

Dokonalý silikonový Henry je vysoký kolem 185 centimetrů. Disponuje penisem solidní velikosti jedenácti palců (1 palec = 2,54 cm). Mužská chlouba ze silikonu poháněná bateriemi zvládne práci v několika režimech. To vše za částku mezi 10 000 až 15 000 dolarů.

Ucpaný odpad nedá

I v případě výroby sexuálních robotů platí nezbytnost přímé úměry mezi poptávkou a nabídkou. Jak prozradil v rozhovoru pro vlivný a seriózní anglický list The Times ředitel společnosti Realbotix Matt McMullen, vyžaduje trh kromě sexu také schopnost robota komunikovat. Například Henry umí anglicky recitovat básně. Dá se předpokládat, že díky možnosti „nabití“ umělou inteligencí může Henryho IQ stoupat do netušených výšin. „To, že bude o Menbota velký zájem, nás moc nepřekvapilo. Námi dotázané ženy netoužily „jen“ po sexuálním partnerovi, ale také po společníkovi, se kterým budou moci komunikovat. A neměly problém akceptovat, že Henry zvládne ledacos, ale sexuální robot schopný vyřešit například ucpaný odpad je zatím mimo naše možnosti,“ potvrdil Matt McCullen.

Víra ve šťastné zítřky

Jako je tomu u každé novinky, jsou i s existencí Henryho spojeny otazníky, Bude se v případě sexu s Henry jednat o nevěru? Co si počnou vyznavačky orálního sexu a citlivé práce rukou? Henry a sex ve třech? Jak na jeho existenci zareagují gayové? Ať tak, či onak, jedno je jisté. Výrobci sexuálních robotů obou pohlaví si mohou radostně mnout ruce. Byznys, který začal někdy v roce 2017, nabírá na obrátkách a už v příštím roce by měl překonat obrat 30 miliard dolarů. A protože má Henry podle výrobce oslovit lidi, kteří na jedné straně netouží po klasickém vztahu, zároveň však trpí pocitem osamělosti, lze věřit ve šťastné zítřky sexu robotické branže.