13. října 2020 20:40

Jak na výkonnější penis...

Konstatování brazilského spisovatele Drauzia Varelly o tom, že v dnešní době se vydává za přípravky na mužskou potenci mnohem víc peněz než za léky proti Alzheimerově chorobě, takže za pár let budeme mít spoustu mužů s tvrdými penisy, ale žádný z nich si nevzpomene, k čemu je to dobré, má nepochybně reálný základ.

Přesto nás nižší výkonnost penisu trápí mnohem víc než perspektiva zmiňované nemoci. Nejspíš je to dáno faktem, že Alzheimerova choroba přichází ve věku, kdy sílu ztopoření naší svého času mužské chlouby až tak moc neřešíme. Zatím se ovšem pídíme po každé informaci vedoucí k vylepšení vlastní potence. To, že alkohol, stres, nikotin a sedavý způsob života škodí, ví každý. Stejně tak je známo, že ke kvalitní erekci je možno se promasturbovat. Existují však i méně známí škůdci i stimulanty orgánu, se kterými stále stojí a padá budoucnost světa.

Televize

Jak uvádí studie Rochesterské univerzity z roku 2010, muži, kteří věnují sledování televize víc než 20 hodin týdně, mají až o 44 procent méně spermií než ti, kteří televizi nesledují vůbec, čímž zároveň ušetří za koncesionářské poplatky. V rámci zachování objektivity je nutno říci, že menší počet spermií při sledování televize způsobují především pasivní polohy vsedě, případně vleže. Pokud během hodiny ujdete při sledování televize například na běžeckém páse minimálně šest kilometrů, je všechno v nejlepším pořádku.

Zubní hygiena

Vědci z časopisu Journal of Periodontology zjistili, že muži s paradentózou (zánětlivé onemocnění dásní a okolního aparátu) trpí sedmkrát častěji erektilní dysfunkcí než jedinci stejného pohlaví se zdravým chrupem. Podle osm let staré studie procházejí bakterie v dásních tělem a způsobují záněty a poškození cév přivádějících krev do penisu. Totéž potvrdil i nedávný výzkum realizovaný na vzorku 33 tisíc obyvatel Tchaj-wanu.

Káva

Patříte do kategorie mužů, jejichž první kroky vedou ráno ke kávovaru? Pokud ano, buďte rádi a v této sexulibé činnosti rozhodně pokračujte. Podle vědců z Vědeckého centra pro zdraví Texaské univerzity, kteří provedli test na reprezentativním vzorku 4000 zástupců silnějšího pohlaví, v případě 42 procent mužů konzumujících mezi 2 až 3 šálky kávy denně (85–170 mg), existuje menší pravděpodobnost erektilní dysfunkce. Kofein totiž vyvolává chemickou reakci uvolňující svaly a zároveň zvyšující průtok krve do penisu. Pokud máte víc času, doporučuje se sexy káva, kdy do mixéru kromě kávy přidáte rovněž Maku peruánskou (afrodiziakum fungující od času Aztéků), kakao, skořici, med a kokosové mléko. K popíjení lahodného moku si můžete pustit písničku Káva a sex v podání Marka Ztraceného a Marty Jandové.

Opalovací krém

Jak praví výzkum Národního institutu zdraví, opalovací krém jednoznačně chrání před rizikem rakoviny kůže, zároveň ale u mužů zvyšuje nebezpečí neplodnosti. Filtry kategorie BP-2 nebo 40H-BP chránící před UV zářením můžou snížit naše reprodukční schopnosti až o 30 procent.

Spánek

Podle devět let staré studie Michiganské univerzity se nedostatek spánku rovná větší či menší absenci libida, navíc i pohyb spermií je v takovém případě značně omezený. Kromě toho způsobuje absence spánku únavu, nízkou koncentraci, menší hustotu kostí a úbytek svalové hmoty. Muži, kteří spí méně než pět hodin, mají výrazně nižší hladinu testosteronu než jedinci, kteří věnují této činnosti alespoň sedm hodin denně.