15. srpna 2018 11:47

Fotbal versus sex

Stejně jako tomu bylo před stoletími v případě Anglie, ani nad fotbalovou říší slunce nezapadá. Záhy po konci mistrovství světa v Rusku se rozjely boje o evropské poháry a domácí soutěže, kromě Česka se od konce minulého týdne bojuje o body v anglické Premier League.

Proto nebude od věci podívat se na to, jak nejpopulárnější sport planety ovlivňuje sexuální život. Vycházet přitom můžeme z výzkumu výrobce kondomů Billy Boy, který realizoval v průběhu šampionátu v Rusku na reprezentativním vzorku 1000 fotbalových fanoušků a fanynek rozsáhlou studii na téma: Jak fotbal ovlivňuje kvalitu sexuálního života.

Nedrážděte hada nahým tělem

V první řadě je ku prospěchu věci, pokud manželský či milenecký pár tvoří fotbaloví fanoušci či fanynky pokud možno fandící stejnému týmu. V takovém případě totiž odpadá především ze strany partnerky nebezpečí provokací v podobě nemístných narážek či pobíhaní po bytě před obrazovkou, nedej bože, v negližé. Před lety na to v Turecku doplatila jistá dáma, která rušila svého chotě při sledování fotbalového zápasu s takovou razancí, že ji nakonec zavraždil. Čerstvý vdovec pak uložil tělo do skříně a po konci šampionátu se šel udat na policii. Vzhledem k tomu, že jsem měl možnost sledovat svého času istanbulské derby Galatasaray–Fenerbahce, si troufám odhadovat, že vrahův advokát uspěl v tomto případě s řadou polehčujících okolností.

Přestávkový sex

Součástí každého zápasu je patnáctiminutová pauza mezi oběma poločasy. Zatímco 30 procent mužských respondentů si dokáže představit rychlý přestávkový sex, stejnou představu sdílí jen 18 procent žen. U silnější části lidstva lze výsledek výzkumu vysvětlit například vírou fanoušků, že se po nepovedených prvních poločasech vše v dobré obrátí a po vítězném zápase je nutno vyrazit nejdřív do ulic a pak se podělit o své dojmy se stejně smýšlejícími v některé z náleven. Na něco tak běžného, jako je sex s vlastní partnerkou, logicky nezbývá dost času. Malá touha dívek a žen po sexu během přestávky fotbalového utkání pramení z nedostatku časového prostoru. A také z malé informovanosti.

Prohra zabíjí sex

Zatímco totiž výsledek průzkumu Billy Boy poukázal na skutečnost, že dívky nemají problém se sexem, ani když jejich mužstvo prohraje, 90 procent respondentů z řad mužů potvrdilo, že prohra jejich celku rovná se zabiják sexuální touhy. Na druhou stranu 62 procent dotázaných mužů uvedlo, že pokud se jejich favoritům na šampionátu daří, stoupá sexuální aktivita. Z toho lze usoudit, že ve Francii, Chorvatsku, Belgii či v Anglii muselo být během mistrovství světa v Rusku hodně veselo.