24. dubna 2018 14:34

Anna Marešová: Sex na dálku mě nebere

Co mají společného erotické pomůcky a pražské tramvaje? Obojí spojuje osoba designérky Anny Marešové. Sympatická blondýnka, docela od rány, získala světovou proslulost svými pomůckami Whoop.de.doo. a zároveň navrhla pro Prahu výletní tramvaj T3 Coupé. Přestože mám větší zkušenosti s tramvajemi, bavili jsme se o erotických pomůckách.

Jste stálicí v oblasti designu top erotických pomůcek, známe se přes pět let. Kam se za tu dobu vaše branže posunula?

Když to srovnám s dobou před sedmi lety, tak designových produktů bylo určitě méně, v současné době podniká v naší branži podstatně víc subjektů. Na druhou stranu si troufám tvrdit, že produktů, které jsou dělány poctivě a největší důraz se u nich klade na kvalitu, je stále málo.

Je to tak, že základy byly dávno položeny, nicméně ďábel je skryt v detailu v podobě materiálů?

Určitě ano. V našem případě nejde ani tak o to, přijít za každou cenu s novou funkcí, což ostatně dost dobře nejde. Za důležitější považuji volbu správného přístupu, který vede k oslovení patřičné klientely. Vzhledem k tomu, že jsem možná až nesnesitelný maximalista, navolila jsem si ideální podmínky, jak by mělo všechno vypadat a dopadnout. Díky tomu se nám podařilo přijít i s novou výrobní technologií. Takže výsledné produkty se zdají jednoduché, ale mechanika zalitá v silikonu představuje něco nového, originálního. Vibrátor je voděodolný, měkký, ohebný, žádný plast.

Jakou věkovou skupinu oslovujete nejvíc?

Pohybujeme se v dost širokém rozmezí 25 až 55 let, ale máme i zákaznice v mírně předdůchodovém věku. Většinou si kupují Venušiny kuličky, mimo jiné také kvůli posílení pánevního dna. Neskromně si troufám říct, že v tomto případě sehrály provedení a design rozhodující roli. Pravda, cena je poněkud vyšší…

Ač v této oblasti nepolíben, říkám si, že na erotických pomůckách by se asi nemělo šetřit.

Zastávám stejný názor. Je to věc, která přichází do kontaktu s tělem, prvořadá je zdravotní nezávadnost.

Co pánská klientela?

Před Vánocemi praskáme ve švech. Snad díky Playboyi bude ještě lépe.

Obchod s erotickými pomůckami kvete, pomineme-li reprodukční činnost, budeme možná za chvíli zbyteční.

Nesmíte to brát tragicky. Erotická pomůcka není náhražka, ale doplněk. Takže ne nahradit, ale zpestřit, pomoci, doplnit…

Rád seběhnu z hodně tenkého, navíc praskajícího ledu. Před časem jste mi řekla, že máte vibrátory s pamětí. Chystáte se proniknout do sfér naprogramovaného orgasmu?

Zatím to nemám úplně v plánu. Navíc dlouhodobě zastávám názor, že některé věci by se měly nechat tak, jak jsou. Chci mít všechny pomůcky na maximální technické úrovni, na druhou stranu tam musí zůstat jednoduchost, srozumitelnost. Sazím na přirozenost.

Teď jste doktorka z udržitelného designu, kterou proslavily erotické pomůcky. Nicméně, pokud se vám povede plánovaný orgasmus, viděl bych to na Nobelovu cenu...

To nevím. Ale nemusím mít všechno.

Hitem letošního roku má být údajně vibrátor řízený mobilem. Jak to vidíte?

O podobných aplikacích jsem slyšela. Jde o to, jak to bude fungovat. Pokud je mi známo, u vibračních vajíček předčila původní očekávání konečný výsledek. Já ale věřím klasice v podobě zapínání a vypínání, ovládání sexu na dálku mě nebere. Ale může to být zábavné.

Co spojuje design erotických pomůcek a tramvají?

Obojí by mělo fungovat a dobře vypadat.