návrat zpět
Co hledáte?
Smazat

reklama

reklama

Autor: profimedia.cz
Sex

6 mýtů o bodu G

Vydáno: 30.06.2020
Bývalý poslanec hnutí ANO Martin Komárek kdysi v jednom textu přirovnal lásku k sněžnému muži Yettimu. Obojí nikdo neviděl, přesto se o nich hovoří a píše. Totéž platí v případě tolik diskutovaného bodu G. Tímto si Playboy dovoluje vyvrátit prostřednictvím erudovaných odborníků několik mýtů.

1| Bez penetrace to nejde…

Vzhledem k předpokladům, že se bod G nachází, jak zpívá Lou Fanánek Hagen z kapely Tři sestry, v oblasti dolních cest píchacích, se zdát být logické, že orgasmu lze prostřednictvím zmiňovaného bodu dosáhnout pouze prostřednictvím vaginální klasiky. Podle doktorky Zhany Vranglov z New Yorku, která své poznatky z oblasti lidské sexuality publikuje v podcastu Science of Sex, je tomu ovšem jinak. „Během penetrace sice může dojít k orgasmům prostřednictvím bodu G, víceméně jednoduchý a plynulý pohyb – dovnitř a ven však rozhodně nic nezaručuje. Obvykle jsou k dosažení orgasmu potřebné prsty, případně hračky měnící směr pohybu. Ideální variantou je vibrátor,“ řekla doktorka Vranglov v rozhovoru pro server insider.com.

2| Existuje několik bodů G…

Tato teorie je podle doktora Davida Shustermana, zakladatele NY Urology a NYMD Centra, postavená na hlavu. „Mnoho lidí hovoří o celé řadě bodů G, například o krčním, análním, vaginálním, klitorálním. Pravda je ovšem taková, že orgasmu lze pomocí bodu G dosáhnout pouze prostřednictvím klitorisu. Existuje totiž rozdíl mezi skutečností a pocitem. Takže klitoris, a nic jiného.“ 

3| Bod G přináší nejlepší orgasmus…

Podle doktora Jesse O’Reillyho platí i v případě orgasmu, že zatímco někdo má rád vdolky, jiný preferuje holky. „Jedná se o specifickou a subjektivní záležitost. Vedle jedinců, kteří považují bod G za něco, bez čeho si nedovedou představit svůj sexuální život, řada žen preferuje jinou formu orgasmu. Zároveň existují výzkumy, podle kterých je orgasmus dosažený prostřednictvím bodu G přece jen intenzivnější, děje se tak v důsledku bloudivého nervu jménem vagus. Opět lze doporučit sexuální hračky, především vibrátory odvádějí na vnější straně klitorisu skvělou práci,“ tvrdí sexuolog.

4| Bod G je samostatný orgán…

V roce 1950 psal německý profesor Ernst Gräfenberg (1881–1957) v magazínu International Journal of Sexuology o velmi citlivé nervové pleteni ve vaginální sliznici. Termín bod G byl publikován poprvé v roce 1978, autoři vědecky uznávané studie Beverly Whipple a John D. Perry tímto vzdali hold již zmiňovanému profesoru Gräfenbergovi. Od té doby bylo publikováno několik studií o bodu G jako samostatném orgánu. V roce 2017 vyšla v Journal of Sexual Medicine studie založená na pitvě třinácti žen, během které se patologové zaměřili na přední část vaginální stěny. Bod G nebyl ani v jednom z případů nalezen.

5| Možná kombinace…

Podle doktorky Alicie Sinclair se teorie o neexistenci několika typů orgasmu nezakládá na realitě. „Vagina nabízí řadu možností, jak dojít k orgasmu. Vyloučena není ani kombinace několika orgasmů souběžně,“ řekla v rozhovoru pro server insider.com dáma pyšnící se kvalifikací „certifikovaného sexuálního pedagoga“.

6| Plastici to dají…

Nalezení, případně vylepšení bodu G nabízejí některé ordinace specializované na plastickou chirurgii. Podle gynekologů se jedná o totální nesmysl, navíc jsou chirurgické zákroky v této části ženského těla spojeny s rizikem a komplikacemi. A platí, že tam, kde nic není, ani skalpel nebere.

(Článek Tak existuje ten bod G, nebo ne, čtěte v červencovém Playboyi)     

Související témata: Playboy 07/20 , Sex , bod G , mýtus