4. července 2023 15:06

5 důvodů, proč si manželky pořizují milence. Pánové, na co si musíte dát pozor?

Jak praví jedno moudro, zatímco muž si při nevěře pouze odskočí na dovolenou, nevěrná žena páchá zločin proti lásce. Podle statistik se zločinu proti lásce dopouští 42 procent vdaných dam, na dovolenou si odskočí 64 procent mužů.

Nejpodstatnější rozdíl mezi nevěrami pak spočívá v tom, že muž umí vysvětlit vlastní úlet vcelku srozumitelně existencí nezvládnutelného pudu, kterého není schopen se přes vynaložení maximálního možného úsilí zbavit, žena si pro vysvětlení svého „zahnutí“, mimochodem, přes 20 procent žen nepovažuje mimomanželský sex na jednu noc za nevěru, najde příčinu. Prakticky pokaždé byla k nevěře víceméně takřka donucena a je v tom proto nevinně. Mezi nejčastější důvody patří…

1. Nedostatečné sexuální vyžití

Manžel si prostě dělá v posteli, na sedací soupravě, případně na kuchyňské lince, co chce. Jednou je příliš divoký, podruhé pasivní. Potřetí nedokáže odhadnout, že to, co dovedlo manželku před týdnem k bouřlivému orgasmu, dnes prostě nefunguje. Navíc ženy rády experimentují a manžela po deseti letech života ve vzájemném soužití nenapadá nic nového. Milenec, po kterém se vyžaduje jednorázový výkon, je proto v takovém případně jednoznačně zvýhodněn.

Pro řadu žen je důvodem k nevěře partner, který by jí sice snesl modré z nebe, ale neumí se ve správný okamžik převtělit ve zlého hocha schopného pohybu na samé hraně dobrých mravů vypouštějícího z úst slova hodná dlaždiče.

2. Pocit ublíženosti

Přes 90 procent žen sice touží po dítěti, po čase však zjistí, že zatímco partner využil její mateřské dovolené ke kariérnímu postupu, případně k vylepšení vzhledu a fyzické kondice, samy čelí ubíjejícímu stereotypu spojenému s mateřstvím. Námitky ve smyslu: Miláčku, máš přece, co jsi chtěla, se rovnají snaze uhasit požár pomocí hektolitrů benzinu. Mimomanželský sex rovná se v takovém případě vítanému rozptýlení. Uvidíme, jak se v tomto ohledu projeví alespoň v Česku prodloužení otcovské dovolené z jednoho na dva týdny, které na konci července schválili naši poslanci na popud pirátské poslankyně Olgy Richterové.

3. Emocionální prázdnota

Manžel je sice fajn, ale hodně pracuje. Po návratu domů se snaží zvelebit společné obydlí, večer proto vykazuje známky únavy a v okamžiku, kdy se s ním chce manželka podělit o celodenní zážitky a zkušenosti, trapně usíná. Partnerka má právo cítit se osamělá, lékem na „emocionální prázdnotu“ je milenec. Ten sice neřeší složenky a novou koupelnu, projevuje ovšem maximální míru pochopení.

4. Věčná kritika

Do náručí milence vhání řadu manželek rovněž například kritika nedělního oběda nevalné úrovně, fyzická schránka, která ani po dvanácté zaručeně správné dietě nevykazuje známky zlepšení, případně chabé studijní výsledky potomků. Žena pak ztrácí sebevědomí a hledá někoho, kdo je ochoten přistoupit na strategii milosrdné lži. Kromě toho se milenec rovná nově nabytému sebevědomí a změně chování, která ovšem vede často k odhalení mimomanželského vztahu.

5. Neschopnost naplnit očekávání

Vzhledem k tomu, že zamilovanost vede ke ztrátě schopnosti vnímat realitu, dochází často k tomu, že partnerka si sice uvědomuje, že její nastávající má ke kombinaci Leonarda DiCapria a Elona Muska hodně daleko, zároveň však žije v představě, že svým systematickým působením přiblíží muže svého srdce co nejblíž vysněnému ideálu. Po trpkém poznání, že tomu tak nebude, hledá útěchu a porozumění u milence. Nezřídka se sice jedná víceméně o klon manžela, platí však, že optimismus rovná se opiu lidstva.