1. listopadu 2022 20:17

12x sázka na přírodu

Přestože jsme zahlceni reklamou na přípravky slibující zázrak v podobě neutuchající celonoční erekce, proč nezkusit něco z mnoha darů přírody. Zvláště pak, když nabídka je značná a rozmanitá.

Vlastní zahrádka

1. Celer
Máme-li věřit historickým pramenům, trávila markýza de Pompadour nemalou část svého života u plotny, kde osobně dohlížela na patřičnou sílu celerové polévky podávané jejímu milenci francouzskému králi Ludvíku XV. Každopádně bylo vědci prokázáno, že celer upravuje narušenou rovnováhu pohlavních hormonů, kromě toho ovlivňuje nervovou soustavu a stimuluje činnost nadledvinek tvořících hormony, na kterých je závislý sexuální zážitek. Kromě toho je celer bojovníkem proti stresu, který si s plnohodnotným sexem zrovna netyká.

2. Petržel
Další zelenina, kterou si můžete vypěstovat při troše dobré vůle třeba i na balkoně. Petržel má vysoký obsah silice, které se vyznačují silnými močopudnými účinky, tudíž se podílí na zvýšeném sexuálním apetitu. Dále obsahuje vysoké množství apiolu rozšiřujícího cévy a má pozitivní vliv na stažitelnost vláken, pohlavních orgánů nevyjímaje. A nesmíme zapomenout na blahodárný účinek petržele na prostatu.

Zahraniční inspirace

3. Lanýže
Podle jednoho francouzského přísloví by se měli ti, kteří chtějí vést ctnostný život, vyvarovat právě lanýžů. Nalézt tuto vzácnou houbu, vzhledem připomínající bramboru, lze náhodou či spíše pomocí speciálně cvičeného psa v oblasti chorvatské Istrie. Lanýže rostou nad zemí, nejčastěji poblíž listnatých stromů. Za řazení do kategorie afrodiziak vděčí své schopnosti nasávat čistou energii v podobě nejryzejších esencí kořenů a stromů.

4. Maca
Afrodiziakum, které působí napříč pohlavími. Maca pochází z vysokohorského prostředí v Peru a je nabita jodem, zinkem a fosforem. Jak se shodnou vědci z Evropy i USA, díky své výživné hodnotě zvyšuje hlíza sexuální potenci, pravidelné užívání výrazně snižuje nebezpečí neplodnosti. Údajně si dokáže poradit i s frigiditou. Výsledek se zvyšuje v kombinaci s vitaminy. V konzervě vydrží bez sebemenší ztráty svých účinků patnáct let.

5. Mandragora
V bibli, přesněji řečeno v knize Genesis, se o mandragoře hovoří jako o jablíčku lásky. Někdo ji spojuje s ďáblem a zlem, podle jiných byl naopak sušený kořen mandragory zárukou šťastného domova. Kromě afrodiziaka je mandragora v případech nezbytnosti rovněž využívána jako analgetikum a sedativum. Vzhledem k silnému zastoupení alkaloidů může být předávkování smrtelné.

6. Šafrán
Největším světovým producentem této jednoděložné rostliny z čeledi kosatcovitých je Írán. Proto navrhuji věřit bádání perských vědců šafránu znalých, podle kterých lze pomocí šafránu udržet dlouhodobou erekci. Šafrán pak lze rovněž s úspěchem využít proti depresím. Vzhledem k tomu, že pomáhá řešit premenstruační syndrom, se také jedná o vhodný dárek pro partnerku.

7. Tribulus terrestris
Vědci se shodli na tom, že plazivá rostlina pocházející z Číny a Indie, rovněž známá pod názvem kotvičník zemní, pomáhá zvýšit hadinu mužského pohlavního hormonu testosteronu až o třetinu. Tím se prokazatelně podílí na zvýšení potence a zlepšení plodnosti. Přestože jsou jeho součástí steroidní saponiny, nemá prokazatelné vedlejší účinky. Navíc potlačuje nevolnost, deprese a náladovost.

8. Yohimbe
Od roku 1960 je alkaloid yohimbin oficiálně vědecky uznáván jako silné a efektivní afrodiziakum. Pochází z jihoamerických stromů rostoucích do výšky dvaceti metrů, jejichž kůra obsahuje alkaloid yohimbin. Je považován za předchůdce slavné modré pilulky viagra. Vzhledem k tomu, že zvyšuje průtok krve do končetin, může být efektivní při léčbě impotence.

Vychovejte ve vlastní stáji

9. Varlata býků, beranů a hřebců
Pokud se chcete přesvědčit o proklamovaných účincích býčích varlat na potenci ještě předtím, než se vrhnete na chov domácí zvěře, vezměte partnerku a jeďte do Anglie za kuchařem Charliem Binghamem. Pak si dejte jeho slavný koláč z listového těsta naplněný býčími varlaty. Pak se uberte do soukromí a čekejte, co s vámi konzumace koláče udělá. Na zvířecí varlata coby mocné afrodiziakum sází rovněž srbský kuchař Ljubomir Erović. Před býky však dává přednost beranům a hřebcům.

Koupíte v supermarketu

10. Čokoláda
Velmi rozšířené a zároveň chutné afrodiziakum. V historických knihách se praví, že král Ludvík XIV. byl schopen ve věku sedmdesáti let pomocí čokolády plně uspokojit svou mladičkou milenku i několikrát denně. Zpěvačka Britney Spears se pak nechala pro změnu slyšet, že čokoláda je lepší než sex a orgasmus dohromady.

11. Med
Už staří Egypťané vyráběli kdysi z medu léky na neplodnost a impotenci. Med být proto považován za jakýsi elixír mládí a záruku dlouhověkosti. Kámasútra doporučuje potřít libovolné části těla partnerky medem a ten pak pomalu z patřičných míst lízat. To nezní vůbec špatně, pravidlo o možnosti vylízat se z problematické situace tak najde naplnění.

12. Ústřice
Bylo vědecky prokázáno, že ústřice obsahují nadměrné množství zinku nezbytného pro produkci spermatu. Látky obsažené v syrových ústřicích pak zvyšují hladinu testosteronu. Sexuální přeborník Giacomo Casanova prý konzumoval ústřice po stovkách.

(Článek Afrodiziakům čest vyšel v listopadovém Playboyi)