Na titulní straně říjnového vydání září Sandra, vámi zvolená vítězka castingu Hledáme Playmate 2024. O své cestě za úspěchem vypráví exkluzivně pro Playboy Daniel Vávra, autor herních klasik a bestsellerů. Playboy také zjistil, co inspiruje olympijského kanoistu Martina Fuksu, čím se stal tak kontroverzní Elon Musk i proč máme strach z umělé inteligence. A to není zdaleka vše. Najdete tu luxusní automobily, tipy na zdravý životní styl, něco k zamyšlení a samozřejmě krásné ženy...
Pánové, plánuje vaše partnerka tzv. lotosový porod a namluvila vám, jak to bude pro všechny báječné? Tak tento článek je pro vás. Lotosový porod je nebezpečný trend a zkušeným lékařům z toho vstávají vlasy hrůzou.
O lotosovém porodu se začalo znovu hodně mluvit v souvislosti s tragédií, která se stala při domácím porodu v obci Plasy na Plzeňsku. Matka tam byla po porodu spojená s dítětem přes pupeční šňůru dalších dvanáct hodin. Kolem ní poskakovali její kamarádi a tvářili se, jak je to celé duchovní, ezoterické a božské. Dokud matka neupadla do bezvědomí. Dnes je žena mozkově mrtvá a čeká se jen na to, zda pozůstalí budou moci darovat její orgány.
Lotosový porod je hra s infekcí
Při tzv. lotosovém porodu nedochází k přestřižení pupeční šňůry a placenta zůstává dál u dítěte. Čeká se, dokud se šňůra sama neoddělí. To může trvat několik hodin, nebo také několik dnů. Postupné rozkládání pupečníkové šňůry může trvat až deset dnů.
Takže se pánové připravte, že s vámi třeba deset dnů bude bydlet a spát placenta. Tedy orgán, který podle moderní medicíny už svou funkci splnil a nyní se začíná rozkládat. Možná vás dokonce partnerka vyzve, zda nechcete pak placentu s ní pojídat. Tzv. placentofágie je dalším trendem, který zaplavil sociální sítě a lékaři jsou z něj v šoku.
Vraťme se ale k lotosovému porodu. Jaké jsou podle fanynek alternativních porodů výhody? Není prý násilně roztrženo spojení s matkou. Zastánkyně lotosových porodů jsou přesvědčené, že při přestřižení šňůry dochází k traumatizujícímu přerušení duchovního pouta.
Je otázkou, do jaké míry jde o přirozené chování. Asi tušíte, že zvířata v přírodě neběhají po lese deset dnů napojená na placentu. Zvířecí matky pupeční šňůru od svého narozeného mláděte ukousnou hned, jakmile na to mají sílu.
Lotosový porod nemá s moderní medicínou nic společného. Lékaři zdůrazňují, že placenta se po vypuzení z dělohy stává mrtvou tkání a nemá už žádný biologický význam. Existuje riziko vzniku infekce v placentě a jejího rozšíření do těla dítěte. Lotosový porod může častěji vést k novorozenecké žloutence, která přetrvává déle, než je u novorozenců běžné.
"Je to výplod choré myslí. Placenta po porodu odumírá a každá mrtvá tkáň je potenciálním zdrojem infekce," uvedl pro Aktuálně.cz k lotosovému porodu vedoucí gynekologicko-porodnické kliniky VFN Královské Vinohrady Jozef Záhumenský. O chorou mysl by se pak měl starat odborník - nejlépe psychiatr.