Titulku zářijového vydání obsadila Natali, která od dětství miluje Pocahontas. A to byla i výzva pro náš štáb, který jí umožnil se do svého idolu vtělit na překrásném Kypru. V exkluzivním rozhovoru mluví nejen otevřeně o sexu v pozdějším věku naše nejúspěšnější modelka Pavlína Pořízková. O svém vztahu k pikantním pokrmům ve 20 otázkách vypráví modrátor nejpálivější talk show českého internetu Mr. Kubelík. V reportáži jsme byli přímými svědky, když Richard Krajčo oddává. Playboy vzpomíná na ikonického Karla Lagerfelda, radí s módou i stylem. Najdete zde i nové technologie, luxusní automobily, pravidla správného grilování a nedílnou samozřejmostí jsou i krásné ženy na odvážných snímcích...
Na konci května eskortovali čeští kriminalisté do vlasti Jaromíra Prokopa, který se skrýval šestnáct let v USA. Po návratu do vlasti má poslední dopadený člen Berdychova gangu strávit dalších 13 a půl roku ve vězení.
Jak se vyjádřil pro ČT24 jeden z doprovázejících kriminalistů, uprchlý zločinec, který byl mimo jiné odsouzen za únos a vraždu zlatníka z roku 1996, v USA víceméně striktně zachovával přísná pravidla konspirace, přesto spadla nejdřív americká a pak i česká klec. Další důkaz toho, že život na útěku není vůbec snadný.
Přestože Jaromír Prokop zachovával pravidla konspirace, spadla nejdřív americká a pak i česká klec.
Zdroj: Policie ČR
Přestože Jaromír Prokop zachovával pravidla konspirace, spadla nejdřív americká a pak i česká klec.
Zdroj:
Policie ČR
Je těžké být nikdo
Podle důvěryhodného zdroje, který má za sebou příběh uprchlíka se šťastným koncem, je život s novou identitou pro občana z Česka, případně z jiné menší země, velmi komplikovaný. Vyžaduje totiž znalost cizího jazyka, prostředí, kulturních zvyků a zejména schopnost razantně změnit způsob života, přičemž nic z toho není na prodej. Budeme-li parafrázovat jeden z geniálních textů Michala Horáčka, pak rozum a schopnost přizpůsobit se nové identitě si za prachy nekoupíš. „Pokud má někdo v povaze, že musí být za každou cenu v centru pozornosti, nemusí se namáhat s budováním nové identity. Abychom si rozuměli, pod tímto pojmem nelze chápat doklady, se kterými se dá vycestovat a objevit se například v SAE, Karibiku nebo v Jižní Africe. To je to nejmenší, technická záležitost,“ tvrdí náš zdroj. „Znal jsem případ jednoho hocha z východních Čech, kterého vytáhl jistý pražský vlivný advokát na kauci z vazby. Mladík se dostal do Kostariky. Vzhledem k věku a finančním prostředkům jsme si říkali, že tam může zmizet, splynout s prostředím. Nakonec se vrátil s tím, že v českém vězení má nějakou pozici a doma je doma. Prostě nezvládl přerod v běžného občana, stát se podle jeho názoru nikým.“ Stejně tak tomu bylo s Radovanem Krejčířem, který si v současné době odpykává pětatřicetiletý trest v JAR. „Všude, kde na útěku byl, se choval jako v Česku. S tím rozdílem, že tady znal spoustu lidí, měl konexe v hodně vysokých kruzích. Proto vydělával takové peníze. V JAR na to neměl. Proto se dal na provozování zastaváren, nebyly mu cizí únosy, vraždy, mučení, obchody s drogami. Přitom měl prostředky na to, aby někde žil spokojeným životem a nebylo o něm slyšet. Ale to už by pak nebyl Krejčíř. Takový člověk ani po změně identity netouží. Ví, že sám sebe nezmění. Proto skončil tak, jak skončil.“
Radovan Krejčíř měl prostředky na to, aby někde žil spokojeným životem a nebylo o něm slyšet. Ale to už by pak nebyl Krejčíř.
Zdroj: profimedia.cz
Radovan Krejčíř měl prostředky na to, aby někde žil spokojeným životem a nebylo o něm slyšet. Ale to už by pak nebyl Krejčíř.
Zdroj:
profimedia.cz
Být hluchý a němý
Největší počet českých uprchlíků před zákonem se skrývá v USA a v Jižní Americe. Jedním ze základních předpokladů úspěšného splynutí s davem je vedle alespoň silně pravděpodobného příběhu schopnost komunikace. Přitom jen málo uprchlíků hovoří na úrovni rodilých mluvčích a hrát celý život hluchoněmé musí být hodně těžké. Proto je podle některých názorů výhodnější vybudovat si novou identitu v zemi, ve které se sice člověk například anglicky domluví, nejedná se však o úřední jazyk. Potvrzuje to příběh k deseti letům odnětí svobody odsouzeného českého podvodníka, který byl po patnácti letech na útěku dopaden v Maďarsku.
Pak je ale ku prospěchu věci pohybovat se v bezpečné vzdálenosti od ambasád a konzulátů zemí, jejichž padělané doklady uprchlík vlastní. V případě autonehody nebo například hospitalizace je totiž vysoce pravděpodobné, že se informace dostane na velvyslanectví a pak už stačí průměrně bdělý úředník.
Jak ukazuje příklad Jaromíra Prokopa, zločinec na útěku nemá před odchodem z tohoto světa nikdy vyhráno.
Zdroj: Policie ČR
Jak ukazuje příklad Jaromíra Prokopa, zločinec na útěku nemá před odchodem z tohoto světa nikdy vyhráno.
Zdroj:
Policie ČR
Nikdy není vyhráno
Jak ukazuje příklad Jaromíra Prokopa, ale také osmi českých uprchlíků před zákonem, kteří byli lapeni v roce 2012 v Dominikánské republice, zločinec na útěku nemá před odchodem z tohoto světa nikdy vyhráno. Výjimkou potvrzující pravidlo může být snad pouze osoba, na jejíž nové a neprůstřelné identitě má zájem někdo hodně vlivný. Ale to asi nebude případ osmačtyřicetiletého Stanislava Seidla, obchodníka se zbraněmi a výbušninami, podle www.eumostwanted.eu aktuálně nejvýš postaveného českého zločince na útěku.