Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět
Co hledáte?
Smazat
Reklama
Woody Harrelson The Highwaymen
Woody Harrelson The Highwaymen Autor: profimedia.cz
People

Woody Harrelson: „Nechtěl bych se potkat ve výtahu s Donaldem Trumpem“

Vydáno: 05.04.2019
Jak jsme informovali minulý týden, od března je na Netflixu k mání snímek The Highwaymen. Jednoho z dvojice rangerů, který se podílel na dopadení slavného zločineckého páru Bonnie Parker – Clyde Barrow hraje Woody Harrelson. Zkrácená verze rozhovoru Ulricha Lössela, publikovaná před časem v tištěné verzi Playboye, je proto určitě ku prospěchu věci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Playboy: Dřív kolem vás býval větší rozruch. Měl jste problémy s alkoholem a s drogami, říkal jste, že jste závislý na sexu, za výtržnictví jste několikrát skončil za mřížemi. Že byste se ve svých šestapadesáti trochu uklidnil?
Harrelson: Roky excesů už jsou snad za mnou. V minulosti jsem udělal pár hloupostí, které měly neblahý vliv na moje manželství. Sebedestruktivní aspekt své osobnosti jsem ale díky bohu výrazně potlačil. V mých žilách ale stále koluje ještě dost adrenalinu, žádný strach.

Playboy: Jednou jste řekl, že chaos a kreativita jdou dobře dohromady. Jak se vám podle toho hesla žije?
Harrelson: Vlastně docela dobře. Ale to vůbec není ode mě.

Playboy: Od koho tedy?
Harrelson: Od taxikáře, který mě nabral někde v tmavém koutě Londýna. Tenkrát mi nebylo moc dobře a vypadal jsem taky docela vyřízeně.

Playboy: Následky divoké party?
Harrelson: Tak něco. Pamatuju si to jen matně. V každém případě se mnou měl soucit a chtěl mě utěšit příslovím. Řekl, že jako kreativní člověk musím žít v chaosu, který vytvářím. Přišlo mi to jako hrozně osvobozující myšlenka.

Playboy: V jakém smyslu?
Harrelson: Nemusíte v životě plánovat všechno do posledního detailu. Člověk se taky někdy může pustit do něčeho úplně neznámého. I když vás to vyvede z vyjetých kolejí.

Playboy: Cesta excesů vede k paláci moudrosti – také váš citát. Opravdu tomu věříte?
Harrelson: Ano, věřím. Já netvrdím, že člověk nemůže prožít naplněný život bez sexu, drog a alkoholu. Ale pro mě bylo důležité tyhle věci vyzkoušet a žít intenzivní život. Bez ohledu na ztráty. To mě silně ovlivnilo a pomohlo při objevování sebe sama. Taky jsem tím určitě o něco zmoudřel. Do fáze moudrosti mám ale pořád hodně daleko.

„O něco jsem zmoudřel. Do fáze moudrosti mám ale pořád hodně daleko.“
„O něco jsem zmoudřel. Do fáze moudrosti mám ale pořád hodně daleko.“
profimedia.cz

Playboy: Dnes jste vegan a žijete i jinak velmi zdravě, ale dál s chutí hulíte, ne?
Harrelson: Jo, to jo.

Playboy: Už jste dostal licenci na pěstování marihuany ve vaší nové vlasti, na Havaji?
Harrelson: Ne, nedali mi to. Nakonec to bylo politické rozhodnutí. Neumíte si ale představit, co všechno jsem musel oběhat. Jsem docela rád, že to nevyšlo.

Playboy: V některých amerických státech marihuanu mezitím zlegalizovali. Nechcete to zkusit v Coloradu?
Harrelson: Ne, už jsem s tím skončil. Samozřejmě vítám postupnou liberalizaci. Dřív jste mohl skončit ve vězení kvůli pár gramům.

Playboy: A to v Land of the Free...
Harrelson: Je to na hlavu. V tak svobodné zemi, jako je Amerika, bychom měli mít možnost dělat si, co se nám líbí, pokud nikomu neškodíme. Realita je však jiná. Ale aby bylo jasno, nikoho nenavádím k užívání drog. Každý rozhoduje sám za sebe.

Playboy: Co děláte, když už vám všechno leze na nervy?
Harrelson: Sbalím si kufr a na chvíli zmizím za neznámým cílem.

Playboy: Co musíte mít v soupravě na přežití?
Harrelson: Hudbu. Poslouchám hodně, všechno, nové i staré. Bez Beatles, U2 a Red Hot Chili Peppers bych nevyrazil na cestu. A knížky. Mým oblíbeným autorem je Henry Miller. Tak proč ne Sexus, Plexus, Nexus? A potom taky Angličan Philip Kerr, který píše skvělé kriminálky s hlavním hrdinou Berniem Güntherem. Odehrávají se v Berlíně třicátých let a jsou supernapínavé. Jsem na nich regulérně závislý.

Playboy: Co ještě?
Harrelson: Svého psa. Můžu si zabalit svoji rodinu? Potřebuji kolem sebe lidi, kterých si vážím a které mám rád.

„Potřebuji kolem sebe lidi, kterých si vážím...“
„Potřebuji kolem sebe lidi, kterých si vážím...“
profimedia.cz

Playboy: Pak si zahrajeme tu starou hru na večeři. Můžete pozvat na večeři pět lidí, živých nebo mrtvých. Kdo by to byl?
Harrelson: Dobře, v pohodě. Určitě Henry Miller. Jsem si jistý, že by se s tím starým lišákem dobře pařilo. A protože už dlouho cvičím jógu, tak bych pozval indického jogína a guru Bharatha Jogananda. Potom samozřejmě George Harrisona. Od těch dvou bych se mohl hodně naučit. A Martina Luthera Kinga. A svoji ženu. Ta by byla hodně naštvaná, kdybych strávil tak skvělou noc bez ní.

Playboy: A vaši dobrou kamarádku Jennifer Lawrence, která také cvičí jógu?
Harrelson: Je skvělá! Poprvé jsme se setkali těsně před natáčením prvních Hunger Games. Seděl jsem ve svém hippiebusu, kterému říkám mateřská loď, a když Jen vešla, hned si všimla mé houpačky na jógu a zeptala se: To je houpačka na sex? Miluji Jen. Je upřímná a čistá.

Playboy: Máte v Hollywoodu hodně přátel?
Harrelson: Málo, a Jen k nim určitě patří.

Playboy: A nepřátel?
Harrelson: Nad tím nepřemýšlím. To je naprostá ztráta času.

Playboy: S kým byste rozhodně nechtěl uvíznout ve výtahu?
Harrelson: S Donaldem Trumpem.

Playboy: A kromě Trumpa?
Harrelson: (Dlouze přemýšlí) Řekl bych: Idi Amin, řezník z Afriky. Ten už je ale naštěstí mrtvý. Ale i s lidmi, kterém nemám rád, jako například George Bush, by mohla být docela zábava, kdybychom zůstali sami na tak malém prostoru. Mohli bychom si spolu dát jointa, možná by se trochu uvolnil.

Související témata: Woody Harrelson , rozhovor , interview
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama