18. února 2019 20:05

Víte, že...

Víte, že...

Prezident Trump je obézní a velmi zdráv

Alespoň to tvrdí server www.menshealth.com, který se přitom odvolává na vyšetření, kterému se Donald Trump přednedávnem podrobil. Podle výsledků se nejmocnější muž světa nachází „ve velmi dobrém zdravotním stavu“. Při výšce 6,3 stopy (1 stopa = 0,305 metru) váží 243 liber (1 libra = 0,453 kg), což je o čtyři libry víc než loni.

Stanice CNN pak zveřejnila prezidentův index tělesné hmotnosti (BMI) – 30,4. Tabulkově je tak Donald Trump obézní, přičemž loňská hodnota BMI byla 29,9. Zatímco loni byl krevní tlak amerického prezidenta 116/70, letos mírně narostl na 118/80. Zároveň došlo k mírnému navýšení spotřeby léku Rosuvastatin určeného k léčbě vysokého cholesterolu.

Po zveřejnění výsledků prezidentův lékař dr. Sean Conley prohlásil: „S radostí oznamuji, že prezident USA je ve velmi dobrém zdravotním stavu a odhaduji, že tomu tak bude i v dalším průběhu vykonávání prezidentské funkce.“

Hamilton by se měl nejvíc bát Maxe

S touto prognózou přišel před blížícím se MS závodů F1 šéf týmu Red Bull Chris Horner. Podle jeho názoru nebude největším pronásledovatelem pětinásobného šampiona Lewise Hamiltona držitel čtyř titulů Sébastien Vettel na ferrari, ale jedenadvacetiletý nizozemský mladíček. A z čeho pramení víra velezkušeného manažera ve Verstappena, který se stal v sedmnácti letech v barvách Toro Rosso nejmladším jezdcem v historii F1, aby v osmnácti vyhrál jako rovněž nejmladší pilot historie Velkou cenu Španělska 2016? „Max vyhrál loni dva závody, ve druhé polovině loňského šampionátu získal víc bodů pouze Lewis,“ řekl Chris Horner v rozhovoru pro dubajský web www.khaleejtimes.com. A přestože pak jeho talentovaný svěřenec vyfasoval v důsledku takřka pěstního souboje s Estebanem Oconem, ke kterému došlo v reakci na kolizi při Velké ceně Brazílie, dva dny veřejných prací, je podle Hornera „Max zralejší a zkušenější“. Samotný Verstapen je zatím zdrženlivý, nedávné testování nového monopostu Red Bull na Silverstone, ve kterém motory Renault nahradily agregáty Honda, však údajně vykouzlilo na jeho tváři úsměv.

Viggo Mortensen: „Otravuje mě, že jsme všichni smrtelní“

Tento týden proběhne v českých kinech předpremiéra na pět Oscarů nominovaného snímku Zelená kniha. Ve filmu, který ziskem tří cen výrazně zabodoval na Zlatých glóbech, exceluje v roli poněkud jednoduššího, ale životem notně „obouchaného“ řidiče a ochránce slavného černošského hudebníka z kategorie ryzích gentlemanů, Viggo Mortensen (1958). „Zelená kniha neboli Negro Motorist plnila svého času roli příručky pro černé řidiče v Americe. Doporučovala hotely, ve kterých černochům nehrozily útoky ze strany bílých. Kniha byla v třicátých až šedesátých letech k dispozici na benzinkách USA,“ vysvětluje herec v rozhovoru pro www.playboy.de. Zároveň dodává, že i když se komediálně laděná road movie natáčela v jižních státech USA, proběhly veškeré práce bez sebemenších problémů. Na druhou stranu jsou podle Mortensenova názoru filmaři vzdáleni skutečnému životu a rasismus představuje v zemi ještě dnes problém. Během rozhovoru se rovněž „řešilo“ dvacet kilogramů, které Viggo Mortensen nabral proto, aby se co nejvíc přiblížil skutečné postavě Tonyho „Pyska“ Vallelongy. „Neměl jsem s tím zase až tak velký problém, svým způsobem jsem to Tonymu dlužil. Proto jsem se ládoval těstovinami a vždycky do sebe dostal ještě dva tři dezerty. Ostatně část tukových zásob z mých boků ještě nezmizela.“ Přes dosud dokázané, touží Viggo Mortensen po intenzivních zážitcích. „Nebojím se smrti. Ale otravuje mě, že jsme všichni smrtelní. Proto chci využít svůj čas co nejlépe.“

Money Floyd si dělá, co chce...

Rapper T. I. vydal na den svatého Valentýna skladbu s poněkud podivným názvem „F --- N ---.“ Nejedná se však o láskyplný song, Clifford Joseph Harris jr., držitel tří cen Grammy, tímto reagoval na návštěvu dosud neporaženého boxera Floyda Mayweathera v butiku Gucci, po které jeho doprovod odnesl z obchodu několik tašek zboží. Italská luxusní značka totiž čelí bojkotu afroamerických celebrit v čele s režisérem Spikem Leem, neboť svetr s výraznými červenými rty může připomínat ironickou karikaturu zesměšňující lidi černé pleti, takzvaný blackface. Money Floyd rapperovi podle www.businessinsider.com vzkázal cosi ve smyslu, že nikdy nešel s davem a bude si dělat, co chce.