17. prosince 2021 16:46

Ve znamení femme fatale...

Jak praví známý slogan, za vším hledej ženu. Také se tvrdí, že kam nemůže čert, tam pošle ženskou. A existují i případy, kdy zástupkyně něžného pohlaví dokážou zdatně nahradit i samotného vládce pekel.

  1. Mildred Baena 1961, USA Arnold Schwarzenegger zažil na podzim 1997 málo vídané, když se mu během několika dnů narodili dva synové – Christopher a Joseph. Lze však předpokládat, že z druhého, kterého počal se svou hospodyní, moc velkou radost neměl. Paní Mildred ovšem vzorně spolupracovala a jako otce chlapce uvedla manžela Rogera. Postupem času se však Joseph začal stále víc podobat slavnému biologickému otci, kromě toho se po rozvodu rodičů odstěhoval s matkou do luxusního domku s bazénem. Arnoldova choť Maria Shriver, jinak neteř J. F. K., se proto jednoho dne vypravila k hospodyni na návštěvu a obě dámy si popovídaly o životě. Potom nebylo co řešit. Týden po rozchodu v květnu 2001 přišel kulturista, guvernér a herec v jedné osobě s prohlášením, ve kterém se přiznal k nemanželskému synovi a všem se omluvil.
  2. Nafissata Diallo 1979, Guinea 14. května 2011 oznámila dvaatřicetiletá pokojská luxusního hotelu Sofitel v New Yorku policistům sexuální napadení. Za viníka označila šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna. Nejdříve měl pokojské předvést své tělo v plné nahotě a požadovat orální sex. Po odmítavé reakci měl uprchlici nejdřív sexuálně napadnout a poté znásilnit. Šéf MNF byl zatčen na letišti, neboť se na jeho čin nevztahovala diplomatická imunita. Bankéř angažoval právnické eso Benjamina Brafmana a po složení kauce pěti milionů dolarů mu bylo dovoleno opustit s náramkem na monitorování pohybu vězení. Obhajoba se snažila ze všech sil prokázat, že pokojská nepatří zrovna mezi důvěryhodné osoby, obžaloba pak vsadila na svědkyně, mezi kterými nechyběla spisovatelka a prostitutka, které měl vilný Strauss-Kahn rovněž znásilňovat. Po třech měsících bylo sice stíhání zastaveno, z favorita francouzských prezidentských voleb se však mezitím stala politická mrtvola.
  3. Karima Mahrúg 1993, Maroko Na konci května 2010 se půvabná, původním povoláním břišní tanečnice zvaná Ruby ocitla na policii, neboť byla podezřelá z krádeže drahého šperku. Vzápětí se policisté dozvěděli, že se má jednat o neteř tehdejšího egyptského prezidenta Mubaraka. Ve prospěch dívenky však neintervenovalo Ministerstvo zahraničí, ale přímo kancelář premiéra Berlusconiho. Ruby byla propuštěna, po několika týdnech však následoval další výslech, při kterém vypověděla, že se spolu s kamarádkami účastnila večírků pořádaných premiérem. Policie proto napíchla telefony, příběhu Silvia a nezletilé slečny se chopila média. A bylo o čem psát, Ruby totiž do telefonu ochotně vyprávěla, co všechno jí grande Silvio nabízí. Policie disponovala 50 000 odposlechy, vyšetřovací spis měl přes 800 stran. Proces začal v roce 2011, v červnu 2013 dostal Silvio Berlusconi nepravomocně sedm let natvrdo. Do vězení nikdy nešel.
  4. Marilyn Monroe 1926, USA Blonďatý vamp měl na počátku 60. let minulého století chodit jak s prezidentem USA J. F. Kennedym, tak s jeho bratrem Robertem. Poměr s prezidentem dostal oficiální podobu v květnu 1962. Herečka tehdy náhle zmizela z natáčení, aby se v hodně sexy šatech zjevila na jeho narozeninách a zapěla Happy Birthday, Mr. President. Marilyn ovšem brala vztah s prezidentem tak vážně, že nejmocnějšímu muži světa nezbylo, než románek ukončit. V roce 1962 byla herečka nalezena ve svém bytě mrtvá, v této souvislosti se objevily konspirační teorie, podle kterých mohl stát za jejím dosud ne zcela vyjasněným úmrtím státní zájem.
  5. Monica Lewinsky 1973, USA Hned při prvním setkání nejvlivnějšího muže světa s mladou stážistkou to v roce 1995 zajiskřilo. Po několika měsících se Monica stala pravidelnou návštěvnicí prezidentovy soukromé studovny v Oválné pracovně. V dubnu 1996 byla snaživá stážistka přesunuta z Bílého domu do Pentagonu a pro prezidenta tím románek skončil. Zhrzená dívka to však viděla jinak a o svém vztahu vyprávěla jedné z kolegyň. Kamarádka si příběh nahrála a s jeho obsahem seznámila ambiciózního státního zástupce Kennetha Starra. Při prvním výslechu Monica intimní vztah s prezidentem sveřepě popírala, stejně tak prezident. Starr však s pomocí FBI vyvinul na dívku nátlak, nakonec přišla nabídka imunity, za kterou dostal v červenci 1998 šaty potřísněné spermatem. Analýza DNA prokázala, že se jedná o ejakulát Billa Clintona. Prezident ovšem přišel s verzí, podle které mu Monica poskytovala pouze orální sex a ten přece nemá nic společného s pohlavním stykem. V únoru 1999 měla stejný názor většina senátorů. Impeachment neboli sesazení prezidenta se tedy nekonal.
  6. Jana Nagyová 1964, Česko Hlavní příčina pádu vlády Petra Nečase, jmenování úřednického kabinetu Jiřího Rusnoka a věcí následujících. S bývalým premiérem se paní Jana seznámila z pozice asistentky karlovarského senátora Kulhánka. Poté působila jako provozní šéfová v hlavní kanceláři ODS, ředitelka kanceláře ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase a poradkyně ministra obrany Bartáka. Postupem času povýšila na Nečasovu milenku a po volbách 2010 se stala šéfkou premiérova kabinetu. Po zatčení skončila Jana Nagyová ve vazbě a byla obviněna z trestných činů podplácení a organizátorství zneužití pravomocí veřejné osoby. Letos v srpnu kauza definitivně skončila tříletou podmínkou a desetiletým zákazem působení ve vedoucích funkcích státní správy.
  7. Wallis Simpson 1896, USA Podruhé vdaná Američanka se na jedné společenské akci potkala s následníkem trůnu Eduardem, princem z Walesu. Nějaký čas to hrála na obě strany, když se ale stal v roce 1936 její milenec králem Anglie Eduardem VIII., manželství skončilo. Láska nového krále impéria, nad kterým nezapadalo slunce, byla ovšem natolik spalující, že se kvůli Wallis vzdal v prosinci 1936 trůnu. Manželství krále s neurozenou, dvakrát rozvedenou cizinkou tehdy totiž tehdy nepřicházelo v úvahu.
  8. Meghan Markle 1981, USA Časy se mění a tak se rozvedená americká herečka kategorie B provdala 19. května 2018 za britského prince Harryho. Od té doby porodila syna Archieho (2019) a dceru Lilibet (2021), slečna se však narodila po rozchodu manželského páru s královskou rodinou. Jak vyšlo najevo v knize Christophera Andersona s názvem Bratři a manželky: Pohled do soukromí Williama, Kate, Harryho a Meghan, považuje Meghan následníka britského trůnu prince Charlese za rasistu. Podle mluvčího královské rodiny se jedná o naprostou fikci, která nestojí za komentář.

(Text o osudových ženách čtěte v lednovém Playboyi)