19. září 2018 10:00

Tereza Vu.

V roce 2008 absolvovala Tereza Vu. magisterské studium na London College of Fashion, která by se dala bez nadsázky označit za jednu z kolébek světové módy – vyšly z ní totiž takové ikony jako například Stella McCartney, Jimmy Choo, Alexander McQueen, John Galliano a mnoho dalších.

V Londýně strávila sedm let a kromě vzdělání jí britská metropole přinesla i první zkušenosti z praxe. Spolupracovala na tvorbě mnoha kolekcí společenských a večerních šatů, především se ale snažila vybudovat vlastní značku Tereza Vu. zaměřenou na rafinované dámské spodní prádlo. Vždy zastávala názor, že atraktivní české ženy a krásné spodní prádlo k sobě neodmyslitelně patří.

Svoji kolekci vystavuje ve vlastním butiku na Letné. Své modely zpravidla vyrábí na zakázku, protože u spodního prádla není nic důležitějšího, než aby své majitelce skvěle sedělo. Pro kolekce je typická noblesa a elegance. Prádlo je éterické, smyslné, na první pohled minimalistické, ale při detailnějším pohledu jsou patrné složitější prvky v podobě panelů a vsádek.

Tereza pracuje s ultrajemnými materiály, především pak s francouzskou krajkou, hedvábím nebo tylem. Tyto materiály jsou v různých kombinacích a střizích základem její tvorby. Ve všech případech jde o ruční výrobu a samozřejmostí je precizní řemeslné zpracování.

Účastní se prestižních módních akcí, jako jsou Mercedes-Benz Prague Fashion Week, Designblok či Prague Fashion & Beauty. Věnuje se ale i charitativním projektům, za zmínku stojí například kolekce Autista pro Nadační fond Autalk Kateřiny Sokolové nebo benefiční módní přehlídka Fashion for Fokus.