14. května 2021 22:24

Stál za rozpadem vztahu Gatesových sebevrah Epstein?

Dlouholeté partnerské vztahy dolarových multimiliardářů se hroutí. Po Jeffu Bezosovi (1964), jehož manželství s paní MacKenzie skončilo před dvěma lety, oznámili rozchod i Bill a Melinda Gatesovi. Jak uvedli přednedávnem v prohlášení na sociální síti Twitter, po 27 let trvajícím manželství, během kterého vychovali tři úžasné děti a založili fungující nadaci umožňující lidem po celém světě žít zdravé a produktivní životy, se rozhodli svůj vztah ukončit.

Oba poté uklidnili především svět filantropie prohlášením, podle kterého se budou nadále věnovat dobročinným aktivitám, nicméně si nemyslí, že můžou nadále společně růst jako pár. Podle webu britského deníku Daily Mail chtěli manželé oznámit rozchod už v březnu, právníci však byli proti. Všechno napovídá tomu, že rozvod nerovná se selanka. Paní Melinda si totiž s sebou vzala své potomky Jennifer (25), Roryho (21) a Phoebe (18), aby společně zamířili na soukromý ostrov v Karibiku, Billovi Gatesovi (1959) byl vstup zapovězen.

Špatný kamarád

Některá média se pochopitelně odmítají spokojit s běžnými frázemi a přicházejí s vlastními verzemi důvodů konce zdánlivě bezproblémového manželství. Jedním listů pátrajících po příčinách rozvodu je Wall Street Journal. Jak list publikoval na začátku týdne, zvažovala Melinda Gates (1955) rozvod už před dvěma lety. Setkala se dokonce s několika elitními rozvodovými právníky, přičemž už tehdy měla nabýt dojmu, že manželství je definitivně v troskách.

Wall Street Journal přichází v této souvislosti s teorií, podle které vedlo k rozvodu přátelství jejího manžela s Jeffreym Epsteinem (1953–2019). Známý americký finančník a miliardář byl v roce 2008 obviněn ze sexuálního zneužívání několika desítek nezletilých, stát se tak mělo v letech 2002–2005, za což mu hrozilo doživotní vězení. Nakonec došlo k uzavření dohody, na jejímž základě byl Epstein odsouzen k 18 měsícům vězení. Ve vězení pobyl rok a měsíc, navíc dostal možnost docházet šestkrát týdně do vlastní kanceláře za prací.

Až do července 2019 pak mohl být zvrhlý finančník v relativním klidu, nakonec však soud na Floridě vyhověl právníkům zneužívaných mladistvých dívek a rozhodl o protizákonnosti dohody. V reakci na verdikt přišla americká vláda s novým obviněním, 6. července byl Jeffrey Epstein po návratu z Paříže zatčen. Soud nepovolil kauci, 10. srpna 2019 byl v newyorské věznici nalezen mrtev, přičemž jako oficiální příčina smrti byla nakonec přes řadu pochybností uvedena sebevražda.

Pohár přetekl

Jak informuje list Daily Beast, sešli se manželé Gatesovi s Jeffreym Epsteinem v září 2013, kdy finančník, filantrop a prznitel nezletilých v jedné osobě pobýval na svobodě díky, jak se nakonec ukázalo, protizákonnému rozhodnutí soudu. Ke schůzce došlo v Epsteinově sídle v Upter East Side a paní Melinda pak prozradila několika blízkým přátelům, jak mizerně se ve finančníkově společnosti cítila. Podle zdrojů blízkých okolí manželů dováděla pouhá představa přátelství Billa Gatese s Jeffreym Epsteinem paní Melindu k zuřivosti.

Poté, co New York Times přinesl v roce 2019 informaci o dalším setkání obou mužů, měl pohár trpělivosti Melindy Gates přetéci...