2. srpna 2021 23:35

Srpnovým oslavencům dominují filmaři

Jak říká jedna lidová pranostika, co červenec neupeče, to už v srpnu neuteče. A troufám si odhadovat, že stěží existuje měsíc, ve kterém spatřilo světlo světa tolik celebrit spojených se světem filmu.

Vrcholem je osmnáctý den druhého prázdninového měsíce, kdy se narodili Roman Polanski (1933), Robert Redford (1936), Edward Norton (1969), Christian Slater (1969) a Madeleine Stowe (1958). Kromě nich si dovoluje Playboy popřát hodně štěstí a zdraví následujícím hvězdám.

Film: oscarová sestava

Jak napovídá titulek, hned osm srpnových oslavenců by mohlo dát během případné společné oslavy řeč na téma Oscar. Kromě výše uvedených Romana Polanského a Roberta Redforda totiž cennou sošku vlastní rovněž Billy Bob Thornton (4. 8. 1955), Charlize Theron (7. 8. 1975), Dustin Hoffman (8. 8. 1937), Halle Berry (14. 8. 1966), Ben Affleck (15. 8. 1972) a Robert De Niro (17. 8. 1943). Mimo jiné můžou dumat nad tím, jaké šance mají na zisk Oscara vedle Edwarda Nortona, Christiana Slatera a Madeleine Stowe také další v srpnu narození Antonio Banderas (10. 8. 1960), Cameron Diaz (30. 8. 1962) a Richard Gere (31. 8. 1949). Nelze vyloučit shodu ve smyslu, že pokud to nestihnou v dalších dvou letech, budou jejich oscarové šance přes nesporné herecké schopnosti nevelké. Americká Akademie filmového umění a věd totiž představila loni v září nové stanovy, které musí snímky dodržet, aby se mohly od roku 2024 ucházet o sošku pro nejlepší film. Pravidla se týkají zastoupení žen, lidí se zdravotním postižením a rasových a sexuálních menšin nejen před kamerou, ale i například v rámci propagace a distribuce filmu. Na druhou stranu, naděje umírá poslední.

Muzika: co se v dospívání naučíš

Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby své síly spojili v rámci oslav narozenin Gene Simmons (25. 8. 1949) a Shania Twain (28. 8. 1965). Na jedné straně rodák z Izraele, baskytarista a zpěvák americké kapely Kiss, který v minulosti bavil diváky kromě hrou a zpěvem vyplazováním údajně nejdelšího jazyka na světě, pliváním ohně a umělé krve. Na straně druhé křehce působící kanadská country a popová zpěvačka. Možná by se mohli pobavit o docela komplikovaném dětství. Chaim Witz (Gene Simmons) je totiž potomkem rodiny maďarských Židů, kteří přežili holocaust. Život v izraelské Haifě nenabízel velkou životní perspektivu, proto se syn s matkou přestěhovali v roce 1957 do New Yorku, kde měli zpočátku ustláno na všem možném, pouze ne na růžích. A tak se z Geneho stal rocker. Na druhé straně Shania má příjmení po nemajetném otčímovi, který nahradil despotického otce. Jak zpěvačka uvádí ve své knize, pan Twain byl sice dobrák, nicméně uživit pět dětí nebylo vůbec snadné. Proto budoucí držitelka Grammy zpívala od dětství za účelem vylepšení rodinného rozpočtu po hospodách nevalné úrovně.

O těžkém dětství by se mohla s oběma kolegy pobavit i další oslavenkyně měsíce srpna Madonna (16. 8. 1958). V pěti letech přišla o matku, po neshodách s otcem sebrala všech svých 35 dolarů a vyrazila do New Yorku. Než se stala nejprodávanějších umělkyní světa, pracovala jako servírka a neuspěla na konkurzu filmu Vlasy Miloše Formana.

Sport: sám Tom v poli

Ve sportovní oblasti je to jednoduché. Jedinou v srpnu narozenou osobností je totiž celým jménem Thomas Edward Patrick „Tom“ Brady jr. (3. 8. 1977). Fenomenální hráč amerického fotbalu vyhrál ve své přebohaté kariéře coby quarterback sedmkrát Super Bowl, naposled letos v zimě po přestupu do Tampa Bay Buccaneers. Vzhledem k tomu, že v roce 2009 pojal za choť brazilskou supermodelku Gisele Bündchen, má všechno, co si může muž přát.