27. března 2020 23:40

Sonia Edde: „Přišel čas ukázat kozy“

Musím přiznat, že jsem v životě nedělal rozhovor s tak atraktivní dámou, která je prezentována jako Sonička Kozička moderující úplně debilní zprávy na Prima COOL. Průběh rozhovoru se slečnou Soniou Edde, jinak také moderátorkou Radia Kiss, ovšem předčil má původně už tak vysoká očekávání.

Playboy: Velcí herci hrají rádi záporné role, které umožňují širší uchopení. Málokdo chce být ale spojován s úplným debilem… Sonia: Vy mě považujete za úplného debila?

Playboy: To bych si nedovolil. Leč jistá asociace… Sonia: Jsem spojená s úplně debilními zprávami, což je podstatný rozdíl. Jen trochu inteligentní člověk navíc musí vědět, že inteligentní humor nemohou dělat úplně debilní lidé.

Playboy: Kde leží hranice mezi inteligentním a hloupým humorem? Sonia: Těžko říct. Je to otázka vkusu, priorit, vnímání světa…

Playboy: Jak moc velkého talentu je zapotřebí, aby člověk zahrál, byť po relativně krátký časový úsek, úplného debila? Sonia: Pokud to má působit věrohodně, je zapotřebí velký talent. V takovém případě má úplný debil svou roli jednoznačně usnadněnou. Ale tento druhu talentu nikomu nezávidím.

Playboy: Velký český herec pan Horníček říkal, že je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. Sonia: Velmi správně. Konkurence na tomto poli je opravdu mimořádná. Jsem si toho vědoma a mám radost z toho, že mým zdrojem obživy není pouze úplná debilita.

Playboy: Jak velký význam má v debilních zprávách slovo úplně? Lze to chápat tak, že kdyby zprávy byly jenom debilní, mohl by si je člověk splést se standardními zprávami jiných televizních stanic? Sonia: Řekla bych, že se jedná o otázku a odpověď v jednom. Slovo úplně vystihuje pravou podstatu věci a odlišuje nás od konkurence.

Playboy: V klipu na úplně debilní zprávy říkáte: Konečně ukážu kozy. Člověk by až nabyl dojmu, že jste se těšila. Sonia: Úplně zase tak moc ne. Na druhou stranu jsem slíbila fanouškům, že přijde den, kdy ukážu svoje kozy, ne ty z kategorie menších domestikovaných přežvýkavců, které člověk chová tisíce let. Sliby se mají plnit.

Playboy: Na druhou stranu, být ve společnosti Marilyn Monroe, Kate Moss, Claudie Schiffer, Cindy Crawford, Charlize Theron, Evy Herzigové… Sonia: Tuším, kam míříte. Pochopitelně, jedná se o prestižní záležitost. Nejsem sice typem člověka, který po vzoru ostatních skáče z mostu, ale v tomto případě jsem se bez problémů smířila s tím, že jsem součástí mainstreamu.

Playboy: Smířila? Já jsem se smířil tím, že někdy složím prádlo asi z pěti praček a budu přitom trpět. V případě Playboye by z vás měla sálat touha… Sonia: No tak! Pojďme to pojmout ve smyslu, že pokud se jde někdo fotit do Playboye, měl by počítat s tím, že se dress code nebude skládat z oteplovaček, snowboardových bot a zimního kabátu.

Playboy: Co říkáte na text písničky skupiny Tři sestry s názvem Čaroděj ze země koz. Mimo jiné se v ní zpívá: K ničemu je původ a dosažený vzdělání, jestli nemá prsa, těžko chlapa nahání. Sonia: Písničku neznám, ale s textem se ztotožňuji. Je hodně ze života. Proč nežít v prsokracii…

Playboy: Existuje podle vás přímá úměra mezi velikostí prsou a rozměry hada, kterého si na nich můžete hřát? Sonia: Určitě ne.

Playboy: Vzhledem k mírám vašich prsou by se muselo jednat nikoli o malého slepýše, ale o pořádnou anakondu... Sonia: Alespoň něco. V mém okolí ale nejsou lidé, kteří by se v roli hadů hřáli rádi na mých prsou. Vysílám totiž signály jasně dávající najevo, co jsem za člověka, jaké odvetné reakce mohou v mém případě očekávat při konkrétních situacích. Vysílané signály jistý druh lidí odrazují. Na druhou stranu, jak se říká, kdo nemá „hejtry“, není celebrita.