15. února 2021 18:42

Rozvod jako nesnesitelná krutost...

Jedno dosti drsné, leč víceméně pravdivé rčení praví, že je lepší se dobře oběsit než špatně oženit, v některých případech dokonce i vdát. Pokud nevěříte, čtěte.

  1. Jeff Bezos 1964, podnikatel Nutno říci, že neskutečnou „raketu“ 36 miliard dolarů, což je hodnota 25 procent akcí Amazonu, si paní McKenzie určitě zaslouží. Jak přiznává sám usvědčený záletník Jeff Bezos, zakladatel Amazonu a druhý nejbohatší muž planety, bez exmanželky by nebylo čtyř dětí ani firmy. Vždyť během rozjezdu dnešního gigantu v roce 1996 pracovala jeho žena jako sekretářka, účetní a po nocích balila objednávky.
  2. Roman Abramovič 1966, podnikatel I při rozvodu se svou druhou chotí Irinou prokázal oligarcha mimořádnou dávku obchodního talentu. Právníkům majitele londýnské Chelsea se totiž podařilo přesunout místo konání rozvodu z Londýna do Moskvy. Stalo se tak i přes skutečnost, že ve stejné době byl jejich klient nejbohatším obyvatelem království. Na rozdíl od Londýna bral totiž moskevský soud v potaz pouze majetek spadající do kompetence ruských úřadů. Přesto si paní Irina podle ruského listu Vědomosti po rozvodu v roce 2007 polepšila po šestnácti letech manželství kromě pěti dětí také o 300 milionů dolarů.
  3. Michael Jordan 1963, basketbalista Z důvodů „nepraktického společného života, který neodpovídal zájmům rodiny“, se v roce 2007 po sedmnácti letech rozvedli možná nejlepší a určitě nejbohatší basketbalista historie Michael Jordan a jeho o čtyři roky starší choť Juanita. Přitom vyšlo najevo, že čtyři roky před rozvodem si manželka najala soukromého detektiva, který zmapoval jeho šest nevěr. Z rozvodu paní Juanita vytloukla 150 milionů dolarů.
  4. Tiger Woods 1975, golfista Svého času nejbohatší sportovec světa Tiger Woods se sice po sexuální aféře, ve které mělo figurovat přes deset milenek, snažil, seč mohl, leč jeho švédská manželka, bývalá modelka Elin Nordegren, se nakonec rozhodla přece jen pro rozvod. Vzhledem k Tigerovým příjmům se začalo záhy spekulovat o finančním vyrovnání. Nakonec byla podle dostupných zdrojů blonďatá Elin po pětiletém manželství bohatší o dva potomky a asi tři miliardy korun. Exmanželka prý mohla kasírovat o deset miliard víc, odmítla však přistoupit na podmínku, že o svém vztahu se záletným Tigerem nesmí napsat knihu, natočit film či poskytovat jakékoli rozhovory.
  5. Harrison Ford 1942, herec Představitel Indiana Jonese si v rozvodové bitvě se svou bývalou manželkou nevedl ani zdaleka tak zdatně jako ve filmu. Scenáristce Melisse Mathison, která má doma Oscara za scénář ke kasovnímu trháku E. T. Mimozemšťan, musel vyplatit 50 milionů liber, tedy takřka 1,5 miliardy korun, čímž překonal o čtyři miliony liber rozvodové vypořádání Toma Cruise a o rovných dvanáct milionů Bruce Willise. Důvodem tři roky trvajícího rozvodu byla Calista Flockhart, známá jako seriálová právnička Ally McBeal. Kromě toho má paní Melissa právo na polovinu z příjmů všech filmů, které její exmanžel natočil v době osmnáct let trvajícího manželství.
  6. Phil Collins 1951, hudebník Zpěvák a bubeník slavných Genesis, úspěšný sólista, který má na svém kontě víc než 100 milionů prodaných nosičů, oznámil v roce 1994 své druhé choti rozvod prostřednictvím faxu. Po čase jí v rámci vyrovnání poslal na konto v přepočtu 520 milionů korun. Ještě lépe dopadla o čtrnáct let později paní Collins s pořadovým číslem tři. Za sedm let manželství a dvě děti utržila Švýcarka Orianne 25 milionů liber, tedy částku převyšující 770 milionů korun. V součtu tak Phil Collins zaplatil manželkám takřka 1,3 miliardy korun, což z něj činí nejvíc rozvody oškubaného hudebníka planety.
  7. Madonna 1958, zpěvačka Jeden z mála rozvodů slavných, po kterém muž hořce nesplakal nad výdělkem. Guy Ritchie, britský režisér hodně dobrých filmů, jako Sherlock Holmes, Podfuck či Revolver, si odnesl z manželství, které trvalo osm let, majetek v hodnotě kolem jedné miliardy korun. Kromě 25 milionů liber v hotovosti dostal v rámci vypořádání prosperující restauraci Punch Bowl v Londýně a luxusní dům ve Wilshiru. Přitom se nechal slyšet, že z jeho strany nikdy nešlo o peníze.
  8. Mel Gibson 1956, herec a režisér Dlouho to vypadalo, že herec a režisér žije v manželství snů, se svou ženou Robyn totiž zplodil Šílený Max během osmadvaceti manželských let hned sedm potomků. Poté se však na scéně objevila ruská diva Oksana Grigorieva a byla z toho láska na první pohled a konec dlouholetého svazku. Rozvod z roku 2009 ulehčil jeho kontu o 40 milionů dolarů, tedy asi o 900 milionů korun. Mimochodem, nakonec se Mel s krásnou Oksanou, která mu mezitím stihla porodit dceru Lucii, rozešel. Přestože podle listu People měli oba zůstat přáteli, obvinila Ruska známého australského spořílka nejdřív z falšování údajů o svém majetku a poté z neplacení alimentů.
  9. Paul McCartney 1942, hudebník Přestože se zakladatel legendárních Beatles nechal v průběhu rozvodu s modelkou Heather Mills slyšet, že ani rozvodová bitva není důvodem ke ztrátě dobré nálady, asi mu nebylo do zpěvu. Ve hře byl jeho majetek odhadovaný na miliardu liber a matka jeho dcery Beatrice požadovala za šest let manželství 125 milionů liber. Nakonec si v roce 2008 polepšila o 24,3 milionu, tedy o nějakých 775 milionů korun. Na paní, která se na počátku 90. let minulého století živila jako luxusní děvče na telefonu, slušná práce. Je ovšem otázka, zdali by soud uvěřil jejím tvrzením, podle kterých noblesní sir Paul nutil svou choť sundávat protézu a poskakovat po jedné noze.
  10. Mick Jagger 1943, hudebník Manžel, který se dokázal vyplatit z manželského chomoutu docela lacino, nebo naopak rekordně oškubaný milenec? Pravda je, že v té době ženatý Mick a slavná modelka Jerry Hall se dali dohromady v roce 1977. Po pěti letech se podařilo Jerry dostat slavného bouřliváka po čepec, romantická svatba proběhla na ostrově Bali. V roce 1999 se však matka čtyř Mickových dětí nedokázala smířit s tím, že zpěvák Rolling Stones počal dalšího potomka s mladou modelkou Lucianou Gimenez a požádala o rozvod. Jak se ukázalo posléze, neudělala dobře. Vyšlo totiž najevo, že z formálního hlediska ke svatbě Hall–Jagger,nikdy nedošlo. Stále atraktivní Jerry tak bylo vyplaceno pouhých 20 milionů dolarů.

(Článek s názvem Dokud nás smrt – nebo rozvod – nerozdělí, čtěte v březnovém čísle Playboye)