8. března 2021 20:01

Půltucet sexy pětadvacítek

Kdy jindy než na Mezinárodní den žen lze se vší vážností prohlásit, že ženy nikdy nepozbývají nic ze své krásy a šarmu. Zároveň ovšem platí, že dravé a velmi půvabné mládí zastavit při vší snaze nelze, nezpochybnitelným důkazem čehož jsou žebříčky těch nejpřitažlivějších v kategorii do pětadvaceti let. Playboy učinil výběr, když mladé dámy seřadil abecedně.

MADELYN CLINE USA, 1997

Rodačka z Jižní Karolíny se v čase dospívání objevila v reklamních spotech, mimo jiné na T-Mobile. Po absolvování střední školy se zapsala na Univerzitu pobřežní Karolíny, záhy však studia ukončila, neboť se rozhodla pro dráhu herečky. V roce 2018 byla obsazena do role Sarah Cameron v akčním seriálu Outer Banks z produkce Netflixu, který se těšil a stále těší přízni kritiky. Loni si zahrála ve videoklipu ke skladbě Hot Stuff, kterou před desetiletími proslavila Donna Summer. Jejím partnerem v životě i v klipu je Chase Stokes.

ELLE FANNING USA, 1998

Poprvé si dcerka profesionální tenistky a baseballisty zahrála v necelých třech letech ve filmu Jmenuji se Sam roli své sestry Dakoty. Je otázka, jak to měla Elle se školní docházkou, neboť následovaly snímky Bláznivá školka (2003), Déjà vu (2006), Babel (2006), Odnikud někam (2010), Koupili jsme zoo (2011). V roce 2011, ve kterém obdržela cenu Young Hollywood Awards, měla už Elle za sebou spolupráci s oscarovými režiséry, jako Sofia Coppola a Alejandro González Iñárritu. Ve snímcích Zloba – Královna černé magie (2014) a Pod rouškou noci (2016) se představila po boku Angeliny Jolie a Bena Afflecka. V seriálu Veliká (The Great) byla Elle svěřena role Kateřiny II. Veliké. Jinak hraje ráda fotbal a je velkou fanynkou Marilyn Monroe.

KAIA JORDAN GERBER USA, 2001

Mladičká modelka a herečka, která oslaví na začátku září dvacáté narozeniny, to nemá jednoduché. Jméno matky Cindy Crawford sice pootevírá dveře, na druhou stranu bývají srovnání dcer s matkami mnohdy ošidná. V rámci své kariéry se drží rčení, že není čas ztrácet čas, ve sladkých šestnácti letech spolupracovala s top značkami a módními návrháři, za všechny jmenujme Calvin Klein, Marc Jacobs, Prada, Chanel, Tom Ford, Alexander McQueen, Karl Lagerfeld či Louis Vuitton. Její tvář shlížela snad ze všech existujících edicí Vogue, po vzoru maminky Cindy spolupracuje Kaia rovněž s věhlasnou hodinářskou značkou Omega. V roce 2018 získala jako modelka roku cenu Fashion Awards.

BELLA HADID USA, 1996

S modelingem začínala mladší sestra slavné Gigi v roce 2014, o dva roky později se stala modelkou roku. Její dokonalá tvář nechyběla na obálce snad žádného módního magazínu planety. Profesní dráha je spojena mimo jiné s věhlasnými značkami Tom Ford, Marc Jacobs, Philipp Plein, Dior, Versace, Fendi, Victoria Secrets… Angažuje se v charitě. V únoru potěšila 40 milionů převážně fanynek, když z pozice nejkrásnější tváře světa pustila do světa prostřednictvím instagramu své fotky bez make upu.

ANYA TAYLOR-JOY USA, 1996

Za všechny komentáře v tomto případě hovoří Zlatý glóbus, který letos Anya, jinak držitelka tří občanství (USA, Argentina, Španělsko), získala za roli geniální šachistky Beth Harmon v minisérii Dámský gambit. Kritika rovněž přijala kladně její hlavní roli ve snímku Emma. Ještě předtím zaujala v hororových filmech Čarodějnice, Morgan, Rozpolcený a Skleněný. V poslední době dotočila Anya snímek The Northman, ve kterém hraje po boku Nicole Kidman, Alexandra Skarsgårda, Willema Dafoea a Ethana Hawka. A může se těšit na natáčení sci-fi, které dějově předchází akčnímu filmu Šílený Max: Zběsilá cesta. Za měsíc se objeví v psychologickém thrilleru Last Night in Soho.

ZENDAYA USA, 1996

Dcera správkyně Shakespearova divadla v Kalifornii začínala jako dětské modelka, v osmi letech propadla hip hopu, ve dvanácti ztvárnila v sitcomu Shake It Up hrdinku Rocky Blue. V roce 2012 účinkovala po boku rappera Lila Wayna a hvězdy NBA LeBrona Jamese v televizní reklamě Color, na sluchátka z produkce Dr. Dre. Ve stejném roce se stala velvyslankyní Konvoje naděje, neziskové organizace poskytující pomoc po celém světě. Zazářila v roli mladé narkomanky v seriálu HBO Euforie, za což se jí jako vůbec nejmladší herečce dostalo nominace na cenu Primetime Emmy Award.

Hudební kariéru zahájila v šestnácti letech singlem Replay, který dosáhl na 40. místo hitparády Billboard Hot 100. Další singl Rewrite the Stars (2018) se těšil v USA, Austrálii a Velké Británii z platinového ocenění.