29. srpna 2018 11:22

Playmate září 2018 Aneta Novotná. Něžná květinka versus drsná holka?

Jeden z nejlepších herců historie Charles Chaplin kdysi řekl, že existuje pouze jediný způsob, jak zacházet se ženami, bohužel ho nikdo nezná. Zářijová Playmate Aneta Novotná, toho času připravující se na utrpení jménem běh Spartan, je toho důkazem.

Když jsem si „vygooglil“, co se skrývá pod názvem tvého oblíbeného běhu Spartan, byl jsem mírně vyděšen. Co tě přitahuje na vlastní sebedestrukci? Nevidím v tom nic sebedestruktivního. Lidi běhají půlmaratony, maratony, já se chystám na Spartana. Asi je to dáno i tím, že jsem nikdy nevyhledávala snadné volby. Spartan je postaven na běhu, zdolávání překážek… A to mě baví.

A hlavně Spartan hodně bolí… Ale o tom to přece je. Sáhnout si až na dno, válet se v blátě, překonat sama sebe.

Světový fenomén shybů Jan Kareš začal cvičit, protože byl malý, koktal. Tréninkovým drilem řešil komplexy. To jsi ty nejspíš neměla nikdy zapotřebí. Kdybys mě viděl na základce, spíš by ses divil, kdybych komplexy neměla. Každopádně sudičky mi nadělily mimořádnou dávku soutěživosti. A také vybírat si sporty, pro které až tak moc nemám předpoklady. O to víc pak potěšil úspěch.

Jdeš do toho vždycky ve smyslu hlava nehlava, nebo může přijít moment, kdy sportovně přiznáš, že na to nemáš? Nejsem kamikadze. Než do něčeho jdu, věnuji hodně času a energie přípravě. Takže, pokud jde o Spartana, vím, že budu muset hodně zapracovat na některých překážkách, bohužel silikonové čtyřky představují v tomto případě „drobný“ hendikep. Ale zase třeba potěší spoluběžce.

Připouštíš si, že to nemusíš zvládnout? V žádném případě. Nesnáším nedodělané věci. Právě pracuji na překážkách, trénuji trestné angličáky, ty budu potřebovat. Někdo angličáky nemusí, mně až tak moc nevadí.

Aneta Novotná, Playmate září 2018, absolvovala hrůzu jménem Spartan… Zní to dobře. Plánuji dokončení i v případě, že běh vyměním za plazení. Budu totálně rozbitá, ráno mě bude bolet každá část těla. Ale ten pocit, že jsem to dala, přebije všechno.

Postupuješ tak plánovitě ve všem? Určitě ne. Jsou věci, které se naplánovat nedají. Třeba zábava je pro mě věc spontánního rozhodnutí.

Posloucháš hudební styly, které se k sobě nehodí – jazz, house, rock – ale hodí se k tobě. Takže doktorka Jekyll a miss Hyde? Je pravda, že si čas od času pokládám otázku, kým vlastně jsem víc. Jestli něžná květinka, nebo drsná holka, řekla bych, že u mě záleží na situaci a lidech. Myslím si, že každý má dvě osobnosti a podle situace se transformuje tak, aby „přežil“. Pokud mě však někdo nedotlačí do obranné pozice, tak jsem spíš něžná duše. A k té hudbě… house a rock poslouchám při běhu nebo ve fitku a jazz, ten je takový mazlivý, hřejivý, takže ten třeba při…

Správná taktika se ale automaticky nerovná falešné hře... To je pravda, ale já nejsem velký taktik.

Máš problém vycházet sama se sebou? No někdy i ano, ale už jsem si na sebe zvykla. Horší to se mnou mají chlapi, ale kdybych byla nekomplikovaná, nebyla bych ženou.

Tvrdíš, že my muži jsme hormonálně vyrovnaní. Chtěla jsi být někdy chlap? Být ženou mě baví. Ale zajímalo by mě, jak vnitřně vnímáte některé situace, nás a třeba i sex. Kdyby to šlo, ráda bych si to na měsíc vyzkoušela. Bohužel to hned tak asi nepůjde.

Další Anetiny fotografie najdete na jejím Instagramu.